22.07.19, 15:24Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Odrażająca manipulacja opozycji! Czy księża dziękowali zadymiarzom z Białegostoku? Oto prawda!

Czy księża z białostockiej parafii Świętej Jadwigi Królowej dziękowali kibolom, którzy zaatakowali tzw. marsz równości w Białymstoku? Taką narrację forsuje totalna opozycja i sprzyjające jej media. Oto jak wygląda prawda!

"Jako kapłani posługujący w naszej parafii, składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją. Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze dobre poczynania"-takie słowa padły w ogłoszeniach parafialnych wspomnianego kościoła w Białymstoku. Fragment został wyrwany z kontekstu przez polityków opozycji oraz niektóre media, na czele z "Gazetą Wyborczą". Białostocka redakcja dziennika oceniła na swoich łamach, że mówiąc o "jakimkolwiek sposobie", księża mieli na myśli „rzucanie petardami, butelkami z moczem, zgniłymi jajami, kamieniami i kostką brukową w uczestników pokojowego Marszu Równości w Białymstoku”.

Na te kłamstwa i manipulacje zareagowali księża z białostockiej parafii Świętej Jadwigi Królowej, tłumacząc, że ogłoszenia opublikowano przed wyjściem marszu, co więcej, w pełni zgadzają się z oświadczeniem KEP, potępiającym akty agresji i przemocy. 

"Żaden z naszych kapłanów nie akceptuje i nie toleruje aktów agresji, które miały miejsce w czasie marszu. W pełni podzielamy zdanie Episkopatu (…). 9 punkt ogłoszeń nie odnosi się w żadnym wypadku do tego, co miało miejsce podczas marszu równości. I nie jest wyrazem akceptacji jakiejkolwiek agresji, ale wyrazem odpowiedz na reakcję ludzi wobec ogłoszeń z poprzednich tygodni"-wskazują duchowni, zamieszczając w internecie dowód- screen skrzynki mailowej administratora, do którego przesłano treść ogłoszeń parafialnych- prawie dwie godziny przed rozpoczęciem marszu! 

Na stronie kościoła zamieszczono ponadto zdjęcia z różnych inicjatyw organizowanych w parafii.  Do tych właśnie wydarzeń odnosiły się podziękowania z ogłoszeń.

yenn/jadwiga.archibial.pl, Fronda.pl

Komentarze

andrzejhahn32019.07.24 18:49
prawda jest taka ze kosciol katolicki jest to zbrodnicza i obrzydliwa instytucja a katoliccy ksieza to nieroby i pasozyty spoleczne zerujace na naiwnosci,ciemnocie i zacofaniu ludzi
Foster2019.07.23 10:44
Cytowaliście niedawno biskupa, który zapewniał że jesteśmy w stanie wojny. Stąd takie zagrzewające do boju oświadczenia.
anonim2019.07.23 4:02
Cały czas rozniecają nastroje rewolucyjne, takie mają polecenia. Tworzenie prowokujących faktów medialnych, ulicznych, itp. Zdaje się, że walczymy obecnie o cały świat.
kamila 2019.07.23 3:23
kibole sa przeswietni...pedaly to zaraza AIDS i HIV oraz inne venery z odbytu....
hm2019.07.22 22:32
przecież organizacja takiego marszu "równości" to jest agresja skierowana do tych ludzi których się wyśmiewa w ten sposób więc co się dziwić ze spotkali się z adekwatna odpowiedzią i nie bójmy się tych chorych ludzi a racze opętanych
faul2019.07.22 20:58
Prowokację, która odbyła się na ulicach Białegostoku spowodował - z woli kiboli - prezydent Białegostoku, wyrażając zgodę na przemarsz lgbt. To dzięki niemu doszło do rozrób, bijatyk i aresztowań. Może powinno się go obciążyć kosztami zaangażowania setek policjantów, śmigłowca i innych służb. Szkoda mi tylko kiboli, którzy jako najwierniejszy elektorat wybrali go na prezydenta w zamian za stadion, którego budowa zadłużyła Białystok na setki milionów złotych. Teraz to oni, jako prześladowcy uciśnionych lgbt skupiają na sobie niechęć całego społeczeństwa. Ale liczy się stadion, a flaga kod powiewa nad urzędem miejskim.
XYZ2019.07.22 20:53
To niech zdecydowanie potępią i nie będzie sprawy.
anonim2019.07.22 20:05
Nur Für Polen !!!
twitter:PromocjaPWS2019.07.22 19:18
Proszę zapoznać się z esejem komunisty (ex - Związek Spartakusa) Herberta Marcuse'go z 1965 r. pt. "Tolerancja represywna" - wygłoszony na Brandise University. Przedstawia on wykładnię pojęcia tolerancja we współczesnym znaczeniu, które lansują ośrodki lewicowo-liberalne. Cyt. ze strony historiasztuki com pl : "Jego myśl jest prostym rozwinięciem teorii krytycznej. Tradycyjna tolerancja dominującej większości dla mniejszości wymusza tolerancję tych mniejszości dla dominacji większości, a tym samym utrwala status quo, które jest genetycznie wadliwe. Tradycyjna tolerancja jest więc sprzeczna z ideą postępu i nie może być tolerowana. Musi ją zastąpić nowa tolerancja - tolerancja represywna, która toleruje postępową lewicę, ale nie toleruje reakcyjnej prawicy. Postawa konserwatywna jest faszystowską psychopatologią, nie zasługuje więc na tolerancję. Teoria Marcusego jest w ostatecznej perspektywie teoretycznym uzasadnieniem fizycznej eksterminacji prawicy, a przynajmniej jej eliminacji z życia publicznego. W perspektywie bliższej uzasadnia prawo mniejszości do narzucania reguł życia społecznego większości - a więc jest uzasadnieniem rządów totalitarnych i likwidacji demokracji. Problemem technicznym, którego Marcuse nie rozwiązał było znalezienie metody, dzięki której mniejszość mogłaby zmusić większość do posłuszeństwa. Na rozwiązanie tego problemu antykultura potrzebowała dziesięciu lat". Akapit ETAP VI historiasztuki com pl/strony/021-00-00-ANTYKULTURA.html
edi2019.07.22 18:56
Aktywiści organizacji LGBT oraz wspierające ich lewicowe ugrupowania polityczne nie mogą pogodzić się z faktem masowego protestu z jakim spotkała się sobotnia homomanifestacja w Białymstoku. Na ulice tego miasta wyszły tłumy przeciwników propagowania ideologii homoseksualnej uprawianej podczas marszów równości. Do tak licznych i różnorodnych form protestu przeciwko homoparadzie nie doszło jeszcze w żadnym innym mieście. Zestawienie liczb osób biorących udział w homomanifestacji i kontrmanifestacjach daje jasny obraz masowego sprzeciwu wobec homopropagandy jaka miała miejsce w Białymstoku. W marszu równości LGBT, według danych policji, brało udział około 800 osób, w tym około 50 procent z nich to nie Białostoczanie, a mieszkańcy innych części kraju. Do tego przeważającą część białostockich uczestników homoparady stanowili nastolatkowie, których do wzięcia udziału w tej swoistej imprezie, przekonały jedynie wzniosłe hasła - równość, wolność, tolerancja, którymi posługują się w mediach społecznościowych organizatorzy marszów równości LGBT. Natomiast sumując uczestników wszystkich kontrmanifestacji, czyli przeciwników lansowania ideologii LGBT poprzez marsze równości, można tu śmiało mówić o liczbach w przedziale od 8 do 10 tys. osób. Jedynie uczestników kontrmanifestacji zebranych pod Pomnikiem Orła z dewizą „Bóg Honor Ojczyzna” policja naliczyła ponad 4 tysiące. Kolejne 4 lub 5 tys. osób uczestniczyło w Pikniku Rodzin, zorganizowanym przez Marszałka Województwa Podlaskiego w kontrze do marszu równości. Ponadto około tysiąca osób modliło się tego dnia na Różańcu przed białostocką farą w intencji wynagradzającej za profanacje i zgorszenia, których dopuszczają się uczestnicy parad równości. Read more: http://www.pch24.pl/propagatorzy-lgbt-w-szoku--nie-spodziewali-sie-masowych-protestow-bialostoczan,69657,i.html#ixzz5uQxt4WBQ
Mateusz2019.07.22 17:39
Nie pierwszy i ostatni raz stają przeciwko Polsce. Patrz zabory, wojny itp.
ciekawy2019.07.22 17:06
a CI KSIĘŻA TO JESZCZE W bOGA WIERZĄ CZY TYLKO W mamonę
ciekawy2019.07.22 16:58
Najgorsze jest to w polskim kościele że jest do cna zepsuty i zakłamany cZY księża mogą tak w żywe oczy kłamać
taro2019.07.22 16:47
co za belkot metropolitalny, i jeszcze te dwa slowa , ktore im tak lekko przez gardziel przechodza - ,,marsz rownosci,,
Cogito ergo sum2019.07.22 16:46
W tej wojnie cywilizacyjne strona przeciwna posługuje się całym arsenałem ostrej broni medialnej czyli różnymi rodzajami manipulacji.
ubawiony2019.07.22 16:32
Gazeta Wyborcza? Gebelsiki znów dały hau hau?
polak2019.07.22 16:25
na pewno ci co na kszięży i innych duchownych plują zaczną się zajmować biedakami w afryce ,w Polsce ,edą pomagać ludziom pokrzywdzonym prze los oni są tak tym zdeterminowani,że chcą to ogłosić po wyborach tak to zaplanowali --tvn,onet sekielscy lis,żakowski mieszkowski nojman i inni --będą wyjeżdżać na misje by pokazać ""czarnym""jacy są LUDZCY i jak powinni dziłać ,by pomagać ludziom biednym,
Jonasz2019.07.23 22:32
już Wesołowski i Gil pokazali jak pomagać biednym...
POLSKA SILA2019.07.22 16:19
KSIEŻA BARDZO CZĘSTO STAWALI PO STRONIE TYRANA, ZABORCY, TERRORYSTY, O ILE TEN IDENTYFIKOWAŁ SIĘ Z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM. A jak wyjaśnicie słowa innego klechy, który stwierdził że ludzie popierający mniejszości seksualne nie są jego bliźnimi? Przecież to narracja jak u islamistów. To też wyrwane z kontekstu? Dobrze że coraz mniej ludzi chodzi do kościoła.
taro2019.07.22 16:55
a co ci mial stwierdzic, ze bedzie tak jak i ty zboczencom konia walil. Obudz sie dewianciei przestan marzyc, zycie jest realniejsze, jak twoja jalowa gadka tutaj.
Ja2019.07.23 18:52
Niestety ale jedynym zboczeńcem jest tu Pan/Pani. "POLSKA SIŁA" napisała treściwy i kulturalny komentarz, a Pan/Pani od razu odnosi się do seksu i erotyki. Z kim tu jest problem?
ebe ebe2019.07.22 18:05
Oczywiście, że ordynarna manipulacja. Kościół mówi tylko prawdę!!! Podobnie, jak gostek przyłapany przez wracającego z delegacji męża pod małżeńskim łożem - oświadczył, że jest geologiem i szuka tu ropy naftowej.
Tomek2019.07.22 16:17
Niestety agresja w stosunku do sodomitów nawet gdyby była uzasadniona, to spowoduje efekt korzystny dla Sodomitów. To znaczy wzmocni ich pozycję, powstaną zapisy, które przyznają im jeszcze więcej praw. Zasada jest prosta - nie zwycięży się zła stosując metody zła. Bo diabeł i tak jest w czynieniu zła niedościgniony i nikt mu nie dorówna. Zło można łatwo zwyciężyć przez dobro. Trzeba o tym pamiętać tym, których ponoszą emocję. Mogą też być specjalnie opłacani prowokatorzy lub całe środowiska aby zrobić zamieszanie, w którym zło odniesie sukces. Więcej zdziałaliby Ci kibice klękając przed kościołem i odmawiając chociaż jedno "Zdrowaś Mario" niż bluzgając.
taro2019.07.22 16:52
jesli sie nie bedzie rozwalac rzadowych i urzedniczych siedlisk w miastach, to efekt bedzie taki,ze zawsze stana rzadzacy ,jako dupki demokratyczne, po stronie dewiantow,aby ich samych tylko ktos z europejskiej rodziny zboczencow nie posadzil o nietolerancje. Rodziny i konserwatywni badac slabi, zawsze beda atakowani przez rasistowskich pederastow,lesby,jak i zasiadajacych pajacow w rzadzie polskim
Tomek2019.07.22 17:29
Zgadzam się. Bądźmy jednak "przebiegli jak wilki, a łagodni jak baranki". Bo jak będziemy agresywni to rozmaite TVN-y przedstawią nas jako nazistów, a rządcy tego świata będą mieli powód do dalszego zamordyzmu. Nie obawiajmy się, że sodomici zwyciężą - oni sami siebie ukarzą, sami skażą i sami się wyniszczą, bo stoją po stronie zła, a zło nienawidzi nawet swoich przyjaciół.
Daria2019.07.23 11:23
Ty debilu. Sodomici to zapewne księża współżyjący z kozami ? W słowniku normalnych ludzi nie ma akiego słowa.