05.02.20, 17:59

OMZRiK musi przeprosić dziennikarkę. Jest pierwsza w Polsce, która wygrała proces przeciwko tej fundacji.

Okazuje się, że walka o dobre imię się opłaca. Białostocka dziennikarka Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska wystąpiła przeciwko Fundacji Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie.

Sprawa toczyła się w Sądze Okręgowym w Białymstoku.

Na Twitterze dziennikarka napisała:

 Od dziś OMZRiK ma dwa tygodnie na przeproszenie mnie i zapłatę zwrotu kosztów. Wyrok jest prawomocny. Punkt drugi orzeczenia jest zakryty, ponieważ postępowanie nadal się toczy. Teraz pójdą kolejne pozwy. Jestem pierwsza w Polsce, która z nimi wygrała 

Przeprosiny, które mają zostać niebawem opublikowane zgodnie z wyrokiem sądu brzmią następująco:

"Przepraszamy Panią Redaktor Agnieszkę Siewiereniuk-Maciorowską za użycie w stosunku do jej osoby sformułowania "samozwańcza dziennikarka", stwierdzenia, iż "kpi sobie i szydzi z ofiar holokaustu", jak również za sformułowanie wypowiedzi zamieszczonej w komentarzu o treści: "Pani Agnieszka robi karierę w mediach pisowskich mimo, że nigdy dziennikarką nie była. Jest były pracownikiem socjalnym, który został zwolniony z pracy. Sama obwołała się dziennikarką i chyba tylko ona sama za dziennikarkę się uważa". Jednocześnie oświadczamy, że wypowiedź wskazująca, iż Pani Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska sama ogłosiła się dziennikarką, "ma oparcie w wielu lokalnych politykach i śmietance towarzyskiej" jest niezgodna z prawdą, zaś portal Dzień Dobry Białystok nie jest blogiem, lecz redakcją działającą w ramach wydawcy zarejestrowanego w Krajowym Rejestrze Przedsiębiorców".


mp/twitter/tysol.pl

Komentarze

Azazel2020.02.13 13:40
Typowe frondowe kłamstwa. Dziennikarka wcześniej prawomocnie skazana za rozpowszechnianie "fake news" ogłosiła publicznie, że wygrała z Ośrodkiem Monitorowania Zachowań Rasistowskich proces przed Sądem w Białymstoku. W dystrybucji tej informacji skazaną dzielnie wspierała TVP rozpowszechniając w swoich materiałach nieprawdziwe informacje. Obie TVP i skazana dziennikarka posługiwały się w swoich materiałach wyrokiem, który w połowie został zasłonięty. Treść przeprosin jakie sąd w Białymstoku nakazał opublikować dziennikarce występującej w TVP: "Ja, Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, przepraszam Fundację Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie za treść artykułów... ktorych jestem autorką i które opublikowałam na portalu Dzień Dobry Białystok. Oświadczam, że w treści artykułów bezpodstawnie pomawiałam Ośrodek, poświadczałam nieprawdę na jego temat, a podawanych przeze mnie informacji nigdy nie skonfrontowałam z jakimikolwiek zapytaniami pracowników sprzeniewierzając się jednocześnie etyce dziennikarskiej nakazującej sprawdzić i źródła otrzymane informacje, czym naruszyłam dobre imię Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych"
Jan Radziszewski2020.07.16 14:29
żydzie nie jesteś w Izraelu przecież „Cała praca ukończona. Moshiah już tu jest"- po to by budować trzecią tj Nową świątynie w Jerozolimie
komunizm wymordowal więcej ludzi niz nazizm2020.02.6 8:41
Przywódca tej bandy OMZr... i złodziej jak to komuch o lepkich rączkach uciekl do Norwegii i stamtąd jak to POsowiecka targowica nadaje na Polskę.
killpedryll2020.02.5 21:50
czy ta złodziejska koorva Gaweł już gnije w ciupie?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.5 19:28
Czemu Kaczyński nie broni swojego "dobrego" imienia jak austriacki biznesmen oskarżył go o wręczanie łapówek i o niewykonanie zapłaty za umowę zlecenia?
Leszek - śmierdzi mi zgniłym czosnkiem.2020.02.5 19:23
@Leszek - śmierdzi mi zgniłym czosnkiem. Alez oczywiście, to 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤. A 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 jest goowna w dworcowych WC - Niespłukiwalny.
Asia2020.02.5 19:01
To KASTA wydała taki wyrok ?
anonim2020.02.5 19:37
nie, ci co im nie przeszkadza izba dyscyplinarna, czyli ci co nie kradli, nie jeździli po pijanemu, nie rujnowali ludzi, nie doprowadzali ich do śmierci i nie wydawali wyroków nie tylko nie zgodnych z uczciwością ale i zdrowym rozsądkiem, czyli - normalni sędziowie.... tak są również tacy, ale oni nie chodzą do TVN ani na "apolityczne" protesty, to dlatego o nich nie słyszałaś
komunizm wymordowal więcej ludzi niz nazizm2020.02.6 8:39
kasta to nie wydaje wyrokow tylko politykuje o organizuje Targowicę. Niemniej druga część sędziów pracuje i nie daje się sterroryzować kaście.
guess who2020.02.5 18:26
W sądzie okręgowym? Nic nie musi. To sąd pierwszej instancji. Dlaczego manipulujesz czytelnikami @mp?
Michał Jan2020.02.6 7:22
Stachu! Na litość boską - piszesz te posty z komputera, na którym w minutę sprawdzisz, jaka jest organizacja polskich sądów.
Leszek 2020.02.5 18:08
Dlaczego obecna wladza nie broni dobrego imienia Polakow , nie sciga korporacje robiace cenzure. Delegalizuje organizacje niszczace dobre imie Polski. I wiele jeszcze innych zeczy...
Cool2020.02.5 18:12
"POLIN"