11.05.21, 06:10Fot. Dnalor 01 via WIkipedia, CC BY-SA 3.0

On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie

PIERWSZE CZYTANIE

Paweł i Sylas cudownie uwolnieni z więzienia

Dz 16, 22-34

Czytanie z Dziejów Apostolskich

Tłum Filipian zwrócił się przeciwko Pawłowi i Sylasowi, a pretorzy kazali zedrzeć z nich szaty i siec ich rózgami. Po wymierzeniu wielu razów wtrącili ich do więzienia, przykazując strażnikowi więzienia, aby ich dobrze pilnował. Ten, otrzymawszy taki rozkaz, wtrącił ich do wewnętrznego lochu i dla bezpieczeństwa zakuł im nogi w dyby.

O północy Paweł i Sylas modlili się, śpiewając hymny Bogu. A więźniowie im się przysłuchiwali. Nagle powstało silne trzęsienie ziemi, tak że zachwiały się fundamenty więzienia. Natychmiast otwarły się wszystkie drzwi i ze wszystkich opadły kajdany. Gdy strażnik więzienia zerwał się ze snu i zobaczył drzwi więzienia otwarte, dobył miecza i chciał się zabić, sądząc, że więźniowie uciekli. «Nie czyń sobie nic złego, bo jesteśmy tu wszyscy!» – krzyknął Paweł na cały głos.

Wtedy tamten zażądał światła, wskoczył do lochu i przypadł drżący do stóp Pawła i Sylasa. A wyprowadziwszy ich na zewnątrz, rzekł: «Panowie, co mam czynić, aby się zbawić?» «Uwierz w Pana Jezusa – odpowiedzieli mu – a zbawisz siebie i swój dom».

Opowiedzieli więc naukę Pana jemu i wszystkim jego domownikom. Tej samej godziny w nocy wziął ich z sobą, obmył rany i natychmiast przyjął chrzest wraz z całym swym domem. Wprowadził ich też do swego mieszkania, zastawił stół i razem z całym domem cieszył się bardzo, że uwierzył Bogu.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was

J 16, 5-11

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: „Dokąd idziesz?” Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, to poślę Go do was.

On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu – bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś – bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie – bo władca tego świata został osądzony».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Diabeł2021.05.11 9:56
Władcę świata czyli kogo chyba nie mnie. Gdybym rządził Nie było by żadnych wynaturzeń seksualnych nawet za cenę życia. Wolna wola kobiet sprowadzała by się do wybierania koloru burki i menu posiłków w ciągu dnia, i koloru gorsetu na wieczór dla swojego właściciela. To kim jest król świata który podtrzymuje że jest wszechmocny a pozwala na poszerzanie grzechu pierworodnego? Który twierdzi że liczy się tylko miłosierdzie - A swoim największym sługą karze ćwiczyć się w bez foremności; - nie widzieć różnicy pomiędzy grzechami, nie widzieć różnicy w wyglądzie. I tacy ludzie są sędziami u tego króla. Tacy ludzie u cnotliwego człowieka który spoczął na laurach - i świadomie utrzymuje całe życie ten stan widzą większe zło niż u tego co się zepsuł a potem poprawił. Kto jest k u r w a tym królem tego świata?!!!!!!!