24.02.20, 13:16

Onkologia. Głosowania K-B. Zakłamanie PO sięga granic!

Pięć głosowań i pięć razy przeciw głosowała Małgorzata Kidawa-Błońska w sprawie przyznania środków na onkologię, kiedy rządził obóz PO/PSL. Podobnie zresztą głosowali jej koledzy i koleżanki z tamtego rządu.

Sprawę głosowań sprawdzili dziennikarze TVP.INFO.

Tak było w styczniu 2012 na dwóch posiedzeniach sejmu oraz na ostatnim posiedzeniu sejmu 2013. Tak też było 13 grudnia 2013 oraz 17.12.2014.

Za każdym razem Małgorzata Kidawa-Błońska głosowała przeciwko przyznaniu środków budżetowych na walkę z chorobami nowotworowymi.

Jak podaje portal TVP.INFO:

- Gdyby wszystkie z omówionych poprawek zostały przyjęte, leczenie onkologiczne – przez trzy lata – zyskałoby niespełna 50 mln zł. Warto zauważyć, że za każdym razem o odrzucenie poprawek zabiegała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Tymczasem Kidawa-Błońska w ostatnim czasie domaga się, a nawet żąda od prezydenta Andrzeja Dudy zawetowania ustawy przewidującej środki w wysokości 1.95 mld zł na TVP i przeznaczenie ich na onkologię.

To my się w takim razie pytamy, na co poszły nieprzyznane 50 mln zł, skoro nie poszły - choć mogły – na onkologię i leczenie chorób nowotworowych?

Warto też przypomnieć, że ostatnio były minister zdrowia w rządzie PO/PSL ratował się ucieczką i kazał zamykać drzwi przed dziennikarzem TVP, który zaczął go o te sprawy pytać.

 

mp/portal tvp.info

Komentarze

Zenek2020.02.28 0:09
Ta Pani jest opętana. Pętli się w swojej głupocie. Jak reszta ferajny.
Antek z Czerniakowa2020.02.25 12:33
Jak widaćjej pamięć jest bardzo ulotna, cóż się dziwić weszła już w okres demencji starczej, ale teraz jak ją wybierzecie to wszystko da i wszystko obieca, nawet partia się sama wyżywi a ludziom coś kapnie...
Bewq2020.02.25 8:22
Onkologia to słowo idealnie opisujące nasz rząd i jego elektorat.
Antek z Czerniakowa2020.02.25 12:22
A twój POparany rząd to dżuma, cholera i HIV, a Donald Tyfus do dopełnienie tego rozkładającego się przez 8 lat trupa skażonej przez patologię Polski ...
M2020.02.25 8:18
Wystarczy popatrzeć na komentarze... widać, do kogo jest adresowany ten portal... jednak potwierdzają się wyniki badań, że rządowy elektorat to ludzie prymitywni, pochodzący z nizin społecznych. Typowe dla patologii.
wojtek_f2020.02.25 9:56
A cóż ty uważasz za wyżyny społeczne,kłamców ,oszustów i złodziei z przed 2016 roku?
Adv2020.02.25 8:14
Marna próba odwrócenia uwagi... ciekawe ile kasują za takie bdzurne artykuły.
krakus2020.02.25 8:09
Fronda boi się... dobrze, czas na rozliczenie tego portalu jeszcze przyjdzie czas.
Henryk2020.02.24 20:29
Małgośka mówię Ci, będziesz najpiękniejszą w naszej wsi, gdy o 6-stej rano, wszystkie panie ze wsi wyjadą, a płatne kodziarki, na festyn Twój się zjadą! Wyremontowane,wypacykowane, gwiazdy marki szoł+won, nie dorównują nawet Twojej facjacie! Masz więc zapewniony prym, możesz już jechać podbijać Rzym lub Krym! Polskę zostaw w spokoju, z Kamyszem naprodukujesz tylko gnoju! Wesprą Cię wszystkie przedPOtoPOwe nurty, tęczowe zastępy co tyłu, używają nie do tego, do czego mają, szwadrony vatowskich aferałów, Halickiego eskadry karakanów, piloci na drzwiach od stodoły, co latają do Bronka, który wali dechą z góry, aż lecą wióry! POprze Cię Gosiu wielu, Neumanów,Piniorów,Gawłowskich, co przykładają do rozwoju kraju, wiele troski! Gosiu masz sztab bogaty, w różne przypadłości, będziesz kandydatką moralnej upadłości, a za chwilę upadłości niepodległości! Bierz Gosiu się w tany, podkasaj kieckę,rękawy, wytańcz na deskach obertasa, POtworom POkaż palec środkowy i tym co liczą na profity u dworu. A ja Ci mówię: zmiataj ze sceny, politykę zostaw tym co potrafią. Twój program jest nijaki, wepchnie Polskę w tarapaty! Twój uśmiech hodowlany, to sztuczna szczęka dla ludu, tu nie ma cudu! Z tego nie będzie kołaczy, weź się zawczasu do innej pracy. Czego sobie i narodowi życzę. Ta cała czereda i tumult z Twojej chaty, co zalewa Polskę od morza do Tater, to żadna droga dla Polaków, Polsce nie przysparza pokoju,radości i wolności, lecz przyprawia naród o mdłości! Czego narodowi i sobie nie życzę!!!
Pascal2020.02.24 19:40
W czasie rządów PiS-u w 2007 roku, kiedy Premierem był Jarosław Kaczyński jedynym krajem w Unii Europejskiej, który miał lukę VAT-wską większą od Polski była Holandia. Przemysł stoczniowy w Polsce w tym czasie był w stanie agonii. Posłowie z PiS-u wtedy głosowali w Sejmie przeciwko zmianą ograniczającym aborcję. Przed wylotem do Smoleńska w 2010 roku bracia Kaczyńscy wielokrotnie pisemnie i publicznie zwracali się do Radosława Sikorskiego, żeby rząd nie ingerował w organizację tej delegacji. Po katastrofie Jarosław Kaczyński domagał się w Sejmie od ówczesnego Premiera Donalda Tuska podania się do dymisji w związku z tym wydarzeniem. W czasie rządów PO i PSL politycy z PiS-u w Europarlamencie donosili na własny kraj oskarżając polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Oskarżali również w Waszyngtonie polski rząd o ukrywanie dowodów rzekomego "zamachu" w Smoleńsku. Kto tu jest obłudny?
anonim2020.02.24 18:08
CO TO JEST CZY TO PULARDA
anonim2020.02.24 17:22
https://filmvod.pl - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Za jedyne 20zł Polecam jak najbardziej!
katolik2020.02.24 17:15
Dno popslsldwiosnanowoczesnahołow chwyta jakikolwiek temat jak pies kość , ale tak kośc stanie im w gardle. Dno i ci co na nich głosują zaciągają ka osobistego przekleństwa życia i grzech społeczny. Kard Wyszyński w roku swego wyniesienia nie pozwoli znicszczyć Polaków!
anonim2020.02.24 17:14
Zakłamanie to jedno, a zaplecze intelektualne to drugie. Środa osiąga już wyżyny zarówno jednego jak i drugiego, sprzedaje Kidawę-Błońską jako matkę Polkę, jak na wyzwoloną feministkę przystało!
ciekawy Polak2020.02.24 17:00
Czy nie jak tadama zachowują się pospolite q....y i cyniczni faryzeusze? Jakim trzeba być padalcem i hieną,aby zachowywać się tak jak tadama i jej partyjni mafiosi na czele z potomkiem hitlerowców ryżym wrednym cieciem makreli i putina!!!! Dawno za zdradę i wszelkie przekręty winien wisieć na szubienicy!!!!!!
taki jeden 2020.02.24 16:22
Przecież to przeszłość, jak nie jest z PiS to nie rozgrzebujcie starych, nieważnych detali. I dajcie spokój przyszłej prezydętce, w latach kiedy były te głosowania pani Kidawa nie wiedziała jeszcze co to onkologia, wtedy zajmowała się Indianą Jonesem
Jan 2020.02.24 16:49
Niestety wybór prezydenta Polski to jest sprawa powazna i nie daj Boze zeby ta debilka została prezydentem.
katolik2020.02.24 17:17
najgorsze że ci ci co głosują na dno popslsldwiosnanowoczesna hołow są tak debilowaci jak dno
taki jeden 2020.02.24 17:38
pełna racje, pozwoliłem sobie na mały sarkazm i zacytowałem tę tzw. opozycje, która mówi że "nie wolno sięgać w przeszłość" i wypowiedzi ludzi nie żyjących. No chyba że chodzi o kogoś z PiS, tu się dostanie wszystkim, z gen. Błasikiem czy L. Kaczyńskim, włącznie. a co do Kidawy, to powiem krótko - TW Wałęsa przy tej babie, to erudyta i elokwentny mówca
infor2020.02.24 15:46
patrząc na ten głupawy ryj niejakiej kidawy - widać to zakłamanie
Glaudiusman2020.02.24 14:54
Widać to całe gigantyczne zakłamanie i wierutne oszustwo oraz brak kwalifikacji moralnych tej całej totalnej opozycji. Potrafią tylko gwizdać, pluć i smrodzić. I nic więcej oprócz smrodu.
Adv2020.02.25 8:16
Głupcy wszystko kupią... dobitnie widać to na twoim przykładzie.
moderator2020.02.24 14:41
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
anonim2020.02.24 16:47
w tamtym sezonie głosowałem na PiS, zachwycony nie jestem, może masz rację, że należy głosować na K. Bosaka? obiecał, że nie podpisze ustawy zwiększającej podatki, a PiS chce wprowadzić podatek katastralny, nie stać mnie na nowy podatek, i nie po to całe życie harowałem, i oszczędzałem, aby teraz sprzedać moją nieruchomość w żydowskie ręce!
Judasz2020.02.24 14:39
Co to za wredne babso ! Co za fausz ! Co za debostwo ! Kampania pani Kasi dwojga nazwisk- to kampania chamstwa i nienawiści ! Mówi się, że świat Kidawy jest śmierdzący i zatęchły ! Bezideowy i bezpoglądowy o niewielkim IQ wytwór natury i ciężkiej pracy stomatologa, fryzjera i stylistek. Kidawa sięgnęła po samobójczą broń w Pucku i Wejcherowie. Gdyby natura chciała to by mierzeję przekopała, i gdyby natura chciała to by Kidawie rozumu dodała !
Głosuj na Bosaka a będziesz jak kacap, na bosaka.2020.02.24 13:54
𝐆𝐥𝐨𝐬𝐮𝐣 𝐧𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡, 𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐥𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐢 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐑𝐮𝐬𝐤𝐚 𝐅𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚. Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z NATO? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z EU? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie panstwowy antysemityzm? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Co oznaczaloby wyjscie Polski z NATO i EU? 𝐊𝐨𝐦𝐩𝐥𝐞𝐭𝐧𝐚 𝐤𝐚𝐭𝐚𝐬𝐭𝐫𝐨𝐟𝐚 𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐜𝐳𝐚 𝐢 𝐢𝐳𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐚. Co oznacza dla Polski oficjalny antysemityzm? 𝐒𝐭𝐚𝐭𝐮𝐬 𝐈𝐫𝐚𝐧𝐮. Czyim, albo kogo celem jest taki "scenariusz"? 𝐌𝐨𝐬𝐤𝐰𝐲 𝐢 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐬𝐜𝐢𝐞. Jaki z tego wyplywa wniosek? 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐧𝐢𝐜 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.02.24 13:46
Nie martw sie o "śmiercionośne" 5G, te zachodnie, ale nie o ten chiński 5G. Chiński ma wbudowany anty-virus wraz z coronavirus. Nie martw się o CO2 w Polszu, w Smokolandii, tj. w Niemczech jest tego więcej, wiele więcej. Nie martw się o gaz z USA, Norwegii czy Emiratów, to nie oni są wrogami Rz. P. Ważne, że nie jest to syf po-sowiecki. Ale martw o zatrutą żywność która trzymasz za oknem bo lodówka zepsuta, etc., etc., etc.,
anonim2020.02.24 13:34
Zdrowa żywność, zdrowy Polak! Kto nas truje? i dlaczego? Nowy Program Rządu PIS - TRUMNA PLUS!!! youtube.com/watch?v=WAthq3xQvVs Robi się głośno, ale udostępniajcie ten materiał gdzie się da. Polacy muszą wiedzieć że są truci youtube.com/watch?v=c2rMBwbDLdo 20 MILIONÓW POLAKÓW OTRUTYCH - MINISTER NIE REAGUJE!!! youtube.com/watch?v=IjN4k7FndT4 WAŻNE - GLISOFAT Dziś gościem moim REKORDZISTA, 7,76 ng/ml!! youtube.com/watch?v=hVj-5iG-BVc SZTAB KRYZYSOWY TO FIKCJA. NIE MA REZERW NA WYPADEK KRYZYSU!! outube.com/watch?v=_t8vvIahrI0 WAŻNE! Koncerny a polskie rolnictwo. Czy państwo działa na korzyść obywateli czy wielkich firm? youtube.com/watch?v=jpB7ZOM3j2U Chleb, ser, szynka - Houston, mamy problem... wszystko truje! youtube.com/watch?v=FsrFa_35bPA Szokujące INFO ws. żywności w sklepach! Jak Polacy są oszukiwani? Kołodziejczak u Roli o rolnictwie! youtube.com/watch?v=DVdOLCXAYlA
Zniszczą ci komputer!!!2020.02.24 13:29
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają strony pornograficzne zainfektowane wirusami. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp. Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!!
anonim2020.02.24 13:27
Uwielbiam tą pisią taktykę: Oni kradli i oszukiwali, to my też możemy... A miała być "dobra zmiana" ... No i co mnie obchodzi co bylo kiedyś? Interesuje mnie co jest teraz!
Leszek2020.02.24 14:36
Tak, dobra zmiana, ale nie dla was PO-je.by, tylko dla nas PIS-iorów ! Wyście dosyć nakradli, a teraz siedzieś cicho i pozamykać ryje !!!
Marycha2020.02.24 14:44
Brawo Lechu
anonim2020.02.24 16:35
:D misiu wstawaj! Zesrales się!
Jan Vincent Rostowski2020.02.24 16:46
jak sie zesrałeś to się POdetrzyj
Dam2020.02.24 17:38
Czyli inni nakradli, to teraz wasza kolej? Żałosne myślenie, ale przynajmniej się z nim nie kryjesz.
Marycha2020.02.24 14:41
Idź do psychiatry może rozum ci wróci, gdyby pisiory kradły to totalni nie byliby w takim szale żeby ich za wszelką cenę dyskretytować,i nie byłoby wcale lepiej ....a jest...najlepiej z rodzin które biorą 500 plus zrobić patole jak to robią ci zdrajcy narodu,to do nich wszystko wróci i mam nadzieję że dostaną po d...e..
Urszula2020.02.24 15:57
A po polskiemu to umisz? :D
bbb2020.02.24 17:22
Nikt z rodzin 500+ nie robi patoli, oni po prostu są patolami
akimtyjestes2020.02.26 19:48
Zapraszam do mnie, pogadajmy, Mówisz o mojej rodzinie, w sumie 4 fakultety, 3 dzieci, syn na Politechnice.
Kichawa Błonka2020.02.24 16:03
pedałku, odpocznij od pisania takiego gówna bo strzeli żyłka jak u liska
Czes\\\\305\\\\202aw2020.02.28 22:40
A niby kto kradnie durniu, FAKTY!!!!
Urszula2020.02.24 13:27
Może Fronda poda jaka była przyczyna, z powodu ktorej Kidawa-Błońska głosowała przeciwko przyznaniu środków na onkologię Jak była przyczyna nieprzyznania prawie 2 mld zł przez PiS to wiemy - poszło na Kurskiego i Martyniuka.
Zbych2020.02.24 13:37
Przyczyna była prosta: rozkradanie budżetu przez ludzi z kręgów PO-esbeckich.
misia2020.02.24 13:48
Nieważne jaka przyczyna Nie poszły i już cała Kidawa i tyle w temacie
Topek2020.02.24 14:38
Szajs egal durna raś-ico ! Głosowała przeciw wiźc jest zdrajczynią !
Alex2020.02.24 16:14
A taka gamoniu ze telewizja państwowa bez abonamentu się nie utrzyma , a ze jest spółką akcyjną Skarbu Państwa podlega dofinansowaniu a dlaczego nie ma kasy bo prawie wszyscy nie płacą abonamentu ? bo Tusk oszust nie kazał płacić i do tego namawiał . Płacisz abonament ?
abc.2020.02.24 13:26
Kidawa Błońska, to zakłamana postać, obłuda, hańba, hipokryzja, kłamczucha, i ktoś tak zakłamany, fałszywy anty polski kandyduje z ramienia targowicy, sprzedawczyków, przestępców i zboczeńców na Prezydenta RP, ona nie nadaje się na Żadne stanowisko, to podła cyniczna osoba która jest kolejną marionetką za sznurki pociąganą,
rachunek sumienia2020.02.24 13:25
Spowiedź święta. Formuła spowiedzi. Jak się spowiadać? Sprawdź tekst spowiedzi i jej przebieg! https://www.xvideos.com/video248819/the_confess_-_the_altar_boy_and_a_priest
...2020.02.24 13:27
rozpowszechniasz pornografie, a to jest przestępstwo, obejrzyj sam to co propagujesz zboczeńcu.