05.08.20, 08:50Screenshot Youtube - ipn kraków

Opozycja bojkotuje zaprzysiężenie prezydenta. Bukowski: Dla obrażalskich nie powinno być miejsca w polityce

Dla obrażalskich nie powinno być miejsca w polityce

Kiedy słyszę i czytam, jak kolejni członkowie Zgromadzenia Narodowego zastanawiają się, czy powinni wziąć udział w jutrzejszym zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję, mam poczucie niesmaku.

W polityce trzeba być gotowym zarówno na zwycięstwa jak na porażki. Pierwsze nie sprawiają problemów lecz przysparzają wiele przyjemności, drugie wymagają natomiast pewnej klasy.

Rozumiem, że można składać protesty wyborcze, a także publicznie podnosić różne błędy, jakie były - zdaniem wskazujących je - popełnione na kolejnych etapach procesu wyłaniania głowy państwa. Skoro zapadła już jednak ostateczna decyzja uprawnionego do orzekania o prawomocności wyborów Sądu Najwyższego, trzeba się z nią pogodzić i nie stroić fochów na poziomie dziecka z piaskownicy. Zamiast obrażać się i utyskiwać należy solidnie wziąć się do roboty, żeby następne wybory nie zakończyły się kolejną klęską obecnie przegranych formacji.

Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to nie powinien brać udziału w grze politycznej, która jest przeznaczona dla dorosłych ludzi, a nie dla rozkapryszonych podrostków, którym wydaje się, że są najpiękniejsi, najmądrzejsi i wszystko co najlepsze należy się wyłącznie im.

Jerzy Bukowski

Komentarze

Twoje imię2020.08.5 11:14
Agent Sowiniec, partyjny aparatczyk dał głos
Tad2020.08.5 11:09
Tzw. totalna opozycja zobaczyła ze znowu, generowanie nienawiści do PiS, a szczególnie do premiera Jarosława Kaczyńskiego, kłamstwa, manipulacje i mnożenie fake newsów przynosi efekty, wiec hulaj dusza, może się uda znowu ogłupić Polaków. A duża cześć naszych rodaków, nawet wykształconych, zachowuje w polityce jak dzieci w piaskownicy. Tak jakby nic nie rozumieli w jakim świecie żyją. Komunizm upadł, ale tylko gospodarczo, ale nadal tkwi w sercach ludzi zachodu i jest niestety teraz przyjmowany od nich przez Polaków.
Natalja Siwiec2020.08.5 10:09
Panie Bukowski (deprecjonuje pan wielkich ludzi noszących to nazwisko), jest Pan typowym sługusem pisowskim bez cienia obiektywizmu.
Dam2020.08.5 9:46
Podsumowując: Jarosław Kaczyński mówiący w sfałszowaniu wyborów i nieprzychodzący na zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego troszczył się o jakość demokracji w Polsce, natomiast politycy PO zapowiadający nieobecność na zaprzysiężeniu Dudy i wyrażający sprzeciw wobec olania słusznych skarg wyborczych przez SN uprawiają warcholstwo i lekceważą Wolę Narodu. Zasrany hipokryta.
ryszard2020.08.5 9:35
Mniejszości narodowe nie muszą, ale mogą nie brać udziału w uroczystościach państwowych (między innymi w Zgromadzeniu Narodowym zwołanym w celu zaprzysiężenia Prezydenta RP). Każdy decyduje sam o własnej polskości. Może więc i lepiej, że nie wezmą udziału bo zobaczymy jak to rzeczywiście jest z tymi mniejszościami w parlamencie.
SUPER2020.08.5 9:28
Bardzo dobrze, zę nie przyjdą, będą sami Polacy.
bo wybory byly uczciwe ;] !!!2020.08.5 9:14
B tak jarek mowi!!! CHU....z tym ze TV pierze mózgi mniej wyksztalconej czesci spoleczenstwa!! Ci z tego ze straszy biednych mniej inteligentych gejami, ekologami, niemcami, ruskami, itd. CO Z TEGO ZE PIS WPROWADZILO TECHNIKI MANIPULOWANIA TLUMEM RODEM Z ZSRR!! co z tego!!! wazne ze nasi u koryta a nam 5 stów rzucaja co miesiąc zebysmy cicho siedzieli!! NIC TO!!!
Portofino2020.08.5 9:08
Miejsce takiej opozycji jest w Berezie Kartuskiej, nie w Sejmie.
Po 11 ...2020.08.5 9:02
Tylko, że to Jarosław Kaczyński jako pierwszy zbojkotował zaprzysiężenie prezydenta Komorowskiego. I co? I trzyma się w polityce :)