08.01.19, 18:30Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Opozycja zjednoczy się bez Platformy?

Nad Grzegorzem Schetyną i Platformą Obywatelską znów zbierają się czarne chmury. Wygląda na to, że Schetyny mają dość nawet w opozycji. 

Portal Onet.pl podał, że PSL, Nowoczesna, SLD i UED porozumiały się w kwestii wspólnego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zjednoczona opozycja byłaby gotowa stanąć do wyborów nawet bez najsilniejszego ugrupowania, czyli Platformy Obywatelskiej, jeżeli wystąpiłaby taka konieczność.

Onet zapewnia, że wszystkie partie są gotowe do podjęcia rozmów z Grzegorzem Schetyną, jednak w razie konieczności mogą stanąć do wyborów bez porozumienia z PO. 

Mniejsze partie prowadziły negocjacje w sprawie koalicji od kilku tygodni. Politycy tych ugrupowań chcieli mieć wypracowane wspólne stanowisko przed rozmowami z Platformą. Lider PO, Grzegorz Schetyna miał wystraszyć partie opozycyjne przejęciem 7 posłów Nowoczesnej. 

Jeden z polityków w rozmowie z portalem Onet przekonuje, że PO mało kto teraz ufa, a dzięki tym negocjacjom opozycja będzie silniejsza w nadchodzącej rozmowie ze Schetyną. 

yenn/Onet.pl, Fronda.pl