05.01.17, 17:25Fot: autor: Radosław Czarnecki/ lic: CC BY-SA 4.0

Orszak Trzech Króli z prezydentem w Cieszynie

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wezmą udział w Orszaku Trzech Króli w Cieszynie.

Para prezydencka w południe ma uczestniczyć we mszy świętej w kościele św. Marii Magdaleny pod przewodnictwem biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindela. Po mszy uczestnicy uroczystości w święto Trzech Króli spotkają się na cieszyńskim rynku, gdzie spotkają parafianie kilku cieszyńskich kościołów. Na rynku z przemówieniem wystąpi prezydent Andrzej Duda.

Na cieszyńskim rynku Królowie Kacper, symbolizujący Europę, Melchior – Azję, a także Baltazar – Afrykę, złożą dary Jezusowi. W postacie Mędrców mają się wcielić przedstawiciele lokalnych uczelni wyższych.
Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Będą one mogły wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy strój postaci związanych z historią o narodzinach Jezusa. Nagrody laureatom wręczy prezydent RP.

Orszak Trzech Króli jest organizowany w polsce po raz dziewiąty. W tym roku orszaki przejdą ulicami ponad 500 miejscowości w naszym kraju. Para prezydencka weźmie w nim udział po raz drugi. Przed rokiem Andrzej Duda wraz z małżonką uczestniczyli w orszaku w Warszawie.

krp/PAP, Fronda.pl