09.11.18, 16:15zdj. screen Youtube

Oryginalny prezent od Litwy na 100-lecie Niepodległości. Pamiętają również inne kraje!

Życzenia, iluminacje i... ciekawe prezenty. Świat wie, jak ważna i wyjątkowa rocznica przed Polską! Oto, jak stulecie naszej niepodległości postanowiła upamiętnić Litwa. 


Koleje Litewskie „Lietuvos geležinkeliai“ przesyła oryginalny prezent z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rezczpospolitej Polskiej – hymn narodowy w wykonaniu septetu lokomotyw. Oryginalnemu wykonaniu dyrygować zgodził się maestro Zbigniew Lewicki.

„W tym ważnym dniu składamy życzenia wszystkim Polakom. Polska jest dzisiaj dla nas ważnym partnerem biznesowym, szczególnie gdy nasze kraje połączył odcinek linia kolejowej „Rail Baltica“. Hymn narodowy wybrzmiały dźwiękami lokomotyw symbolizuje postawę spółki „Lietuvos geležinkeliai“ – wierzymy w niestandardowe rozwiązania, zrywamy ze stereotypami przeszłości i jesteśmy nowoczesnym partnerem dla naszych klientów”, - mówił Mantas Bartuška, Dyrektor Generalny spółki „Lietuvos geležinkeliai“.

To jednak nie wszystko. Również inne kraje pamiętają o Polsce i zamierzają uczcić nasze święto w wyjątkowy sposób. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, Krzysztof Szczerski poinformował na Twitterze, że w wielu krajach na całym świecie najważniejsze budynki i obiekty zostaną podświetlone na biało-czerwono. Jak wymienił prezydencki minister, będą to m.in.: Piramidy w Gizie, Krzywa Wieża w Pizie, figura Chrystusa w Rio, najwyższy budynek na świecie Burdż Chalifa, wieża CN Tower w Toronto“. 

 

yenn/Youtube, Fronda.pl