16.08.21, 13:40fot. Mateusz Opasiński, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Osiem lat nosiłam pierścień atlantów. To było straszne...

"Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną...". Mogłoby się wydawać, że to pierwsze przykazanie Boże trudno złamać. Przecież wierzymy w Boga Trojjedynego, staramy się przestrzegać pozostałych przykazań itd. A jednak okazuje się, że właśnie to przykazanie łamiemy nagminnie.

Przez osiem lat nosiłam na palcu pierścień atlantów. Ale od początku...

Miałam kłopoty ze zdrowiem i poradzono mi, żeby udać się do bioenergoterapeuty, który słynął ze skutecznej pomocy ludziom (przynajmniej tak opowiadano). Pojechałam. Poddałam się kilku seansom. Oprócz tego zaproponowano mi kupno i noszenie pierścienia atlantów. Użyto nawet różdżki, aby wybrać odpowiedni palec, na którym ten pierścień miał się okazać najskuteczniejszy. Pełna optymizmu wróciłam do domu i nosiłam na palcu swój nowy nabytek.

(...) Na początku zdjęłam z szyi medalik, bo jakoś tak zaczął mi przeszkadzać. O modlitwie nie było mowy, opuszczałam też Msze święte. Coraz częściej miewałam do Pana Boga pretensje o wszystkie niepowodzenia, które mnie spotykały. W końcu zaczęłam bluźnić przeciwko Niemu.

Stałam się bardzo nerwowa. Moje reakcje i wybuchy złości były nieproporcjonalnie silne i agresywne w stosunku do ich przyczyny. Miałam poczucie braku sensu życia, towarzyszyło mi nieustannie uczucie niepokoju i zagrożenia. Nękały mnie także przykre sny - często koszmary - po których zrywałam się po nocach i długo nie mogłam zasnąć.

Zło, które rodziło się we mnie, dotykało nie tylko mnie, ale również moich najbliższych. Stałam się podejrzliwa wobec wszystkich i wszystkiego. Miałam wrażenie, że każdy spotykany przeze mnie człowiek chce mnie tylko wykorzystać. I w jakimś sensie rzeczywiście - osoby, które nie były wobec mnie szczere, lgnęły do mnie niczym osy do słodkiego. (Przynajmniej tak mi się wydawało). Byłam skłócona z całą niemal rodziną; odczuwałam również, że ci, których dotychczas uważałam za przyjaciół, omijają mnie z daleka. Cierpiałam straszne osamotnienie, niezrozumienie i było mi z tym bardzo źle. Coraz mocniej separowałam się od otoczenia i tworzyłam wokół siebie nieprzekraczalną barierę. Ogarniało mnie przygnębienie, pesymizm, bezsilność, a nawet depresja z towarzyszącymi jej myślami samobójczymi. Sama sobie źle życzyłam. Czułam się zupełnie bezsilna i załamana, zupełnie jakbym weszła w ślepy zaułek, z którego nie ma wyjścia. Nie potrafiłam się śmiać i drażnił mnie nawet śmiech innych. Jednym słowem - był to koszmar, który trwał i nie mógł się skończyć.

Zaczęłam na siłę szukać jakichś środków zaradczych - czytałam horoskopy, odwiedzałam wróżki, korespondowałam nawet z tzw. medium. Owocem tej korespondencji miało być stopniowe wprowadzanie mnie w okultyzm, ale...

Dwa i pół roku temu wyjechałam do Francji, oczywiście z pierścieniem na palcu. Tuż po moim wyjeździe zmarła moja Mama. To był dla mnie olbrzymi cios. Dopiero wtedy coś mną potrząsnęło i zaczęła mnie dosięgać łaska Boża. Poszłam do spowiedzi i postanowiłam, że będę odtąd jak najczęściej - w miarę możliwości - chodzić na Mszę świętą. Założyłam też na szyję Cudowny Medalik, który kupiłam w Sanktuarium przy ulicy du Bac. Dzięki temu wielokrotnie odczuwałam pomoc Matki Bożej, której powierzyłam się pod opiekę jako Mamie - po śmierci mojej ziemskiej Mamy. Doświadczyłam wówczas ogromu Bożego miłosierdzia i obiecałam Panu, że już nigdy od Niego nie odejdę. Nadal jednak nosiłam na palcu ten pierścień, będąc zupełnie nieświadomą jego złego wpływu...

I stało się: poznałam człowieka, o którym myślałam, że to sam Pan Bóg postawił go na mojej drodze. Mężczyzna ów deklarował, że chce poznać Pana, przyjąć chrzest i pozostałe sakramenty; cytował nawet słowa z moich modlitw. Byłam pewna, że to Pan mi go dał, i cieszyłam się, że przyprowadzę zbłąkaną owieczkę do Jego stada.

Tymczasem stało się, niestety, zupełnie inaczej: to znów ja zdradziłam Pana Boga, a poszło mi to tak strasznie łatwo, że aż sama byłam zaskoczona - tym bardziej że miałam świadomość, jak źle było mi wcześniej bez Niego.

Otóż z biegiem czasu mój przyjaciel zaczął pokazywać swoje prawdziwe oblicze. Bardzo mnie poniżał, a nawet bił. Dwukrotnie omal mnie nie zabił - patrząc na jego twarz, wykrzywioną z nienawiści (w uniesionej nad moją głową ręce trzymał jakiś łom), widziałam niemal szatana. Miałam wrażenie, że to właśnie szatan mówi do mnie: "Widzisz, a obiecałaś Panu Bogu, że Go nie zdradzisz! I tak łatwo dałaś się oszukać!". Niemalże fizycznie czułam szyderczy śmiech szatana prosto w moją twarz... I właśnie w tym momencie, będąc bezsilną i - zdawałoby się - całkowicie zależną od swego oprawcy, zaczęłam z głębi duszy wołać do Maryi o ratunek. I otrzymałam pomoc! Całkowicie uwolniłam się od tego człowieka i znów wróciłam na Boże ścieżki.

Zauważyłam u siebie poprawę, choć wciąż jeszcze wracały do mnie stany depresyjne, a z drugiej strony miewałam też napady agresji. Było mi z tym źle. Zaczęłam myśleć o wizycie u psychologa, ale wcześniej błagałam Pana Jezusa, aby to On mnie leczył. Oddałam się też w opiekę Matce Bożej.

I nadszedł wreszcie dzień, gdy - sama nie wiem, skąd przyszło mi to do głowy - zdjęłam z palca pierścień atlantów i położyłam go na półce. Potem coś mnie powstrzymywało przed ponownym założeniem go. Tak przeleżał kilka tygodni, aż przeczytałam artykuł w Miłujcie się! o pierścieniu atlantów; dopiero wtedy zrozumiałam, jakie było źródło tych wszystkich moich nieszczęść.

W Paryżu, przy katedrze Notre Damę, jest plac św. Michała. Postanowiłam wrzucić pierścień do Sekwany właśnie tam, ufając, że pod strażą św. Michała nikomu już nie zrobi krzywdy. W tym miejscu gorąco pragnęłabym też ostrzec wszystkie te osoby, którym kiedyś reklamowałam ten pierścień: ani trochę nie wierzcie w jego rzekomo uzdrawiającą moc, bo to prostu ogłupiający, szatański wynalazek!

A co do spraw zdrowotnych - w ciągu tych ośmiu lat noszenia pierścienia atlantów przeszłam dwie operacje (i to właśnie tego, na co kiedyś "leczył" mnie bioenergoterapeuta...), a wkrótce czeka mnie jeszcze jedna. Teraz już jednak wiem, pod czyją jestem opieką. Odzyskałam spokój duszy i poczułam niesamowitą ulgę. Postanowiłam, że już nigdy w życiu nie przyjmę żadnego amuletu czy choćby nawet wisiorka niewiadomego pochodzenia. Nie pójdę już nigdy więcej do żadnej wróżki, żadnego bioenergoterapeuty ani nie będę czytać horoskopów.

Kiedy ostatecznie zdałam sobie sprawę z tego, na jakie niebezpieczeństwa byłam narażona, ile razy Pan udzielał mi łaski, bym mogła uwolnić się od wszystkiego, co mi szkodzi, i jak bardzo blisko przy mnie była Najświętsza Pani ze swoją opieką - moje serce napełniło się taką wdzięcznością, że aż trudno mi ją ująć w słowa. Chwała Bogu Jedynemu!


Barbara

Miłujcie się, nr 2 (2006 r.)

Komentarze

Tonia2021.09.3 5:47
Pierdoły
Anonim2021.09.2 16:49
W życiu bym tego nie założył. Nosiłem medalik kiedyś i medalik ok. Ale takie gówno? Ale też przesadzacie w drugą stronę, kawałek drutu na palcu i takie rzeczy? Puknijcie się w łby.
czekista2021.08.17 22:36
Moja zona tez mi zalozyla, ale mowila, ze to obraczka. I jak tu wierzyc kobietom?
XD2021.08.17 9:13
Bo noszenie biżuterii to strrrrrraszna rzecz.
Ella2021.08.17 9:12
Noszę już 25 lat i dobrze żyję. Chwała wszystkim Bogom, żyję dużo lepiej niż wcześniej, gdy nie miałam.
Janek2021.08.16 23:36
Ludziska wierzą w te bzdury bo sobie nie radzą z rzeczywistością i zamiast iść do psychiatry, na terapie czy do zaufanego ksiedza to kupują cudowne talizmany, a później tak długo sobie wmawiają że przedmioty mają jakąś cudowną moc iż robią podświadomie wszystko, aby miały i na dodatek widząc ich działanie, wypierają to co nie pomagało, (w przypadku modlitwa Msza, czy też twarde dowody naukowe). Trzeba się kierować rozumem, a jeżeli jest się wierzącym to dodatkowo i wiarą, "Ja jestem z wami po wszystkie dni , aż do skończenia świata " więc po co mi jakieś bzdurne wisiorki czy pierścienie ,skoro mam jego Mojego Pana i mistrza Jezusa Chrystusa
czyznie2021.08.16 23:28
Zabobony... te historie pisze ktoś masowo, kilkanaście lat temu czytałem niemal identyczną w jakimś Rycerzu Niepokalanej xD Nie zwalajcie swojego zachowania, być może choroby, na jakieś pierścionki ani na Boski plan, Bóg może i nas stworzył, ale dlaczego miałby się interesować losem każdego człowieka z osobna?
Nico2021.08.16 21:18
Nosiłem i dosłownie wszystko straciłem. Żałuję. Mam nadzieję, że Bóg mi wybaczy zwątpienie.
czekista2021.08.18 4:44
Napisz po prostu, ze przepiles.
Mirek2021.08.16 21:15
Jestem katolikiem i nie rozumiem ludzi którzy wierzą w jakieś brednie , przepowiednie , amulety itp bzdety . Dla mnie jedyną przepowiednią i amuletem jest Ewangelia . A jeśli jest ktoś słabej wiary lub niewierzącym to wtedy czepia się jak pijany płota różnych przepowiedni , atlantów , horoskopów i innych diabłów . Są tacy że zamiast do Kościoła chodzą do wróżki . Inni znów do psychologa czy psychiatry ale jedno jest pewne że spora część tych ludzi będzie miała myśli samobójcze . Człowiek wierzący nigdy nie popełni samobójstwa dlatego że taki człowiek nigdy nie jest sam . Z nim zawsze jest Bóg Ojciec który trzyma go za rękę i prowadzi .
Irek2021.08.17 7:36
"A jeśli jest ktoś słabej wiary lub niewierzącym to wtedy czepia się jak pijany płota różnych przepowiedni" Ale twoja wiara też hołubi przepowiednie. Nawet śpiewacie o nich pieśni: "Witaj, Jezu ukochany, od Patriarchów czekany Od Proroków ogłoszony, od narodów upragniony" "
Jakub2021.08.16 19:26
Chwała Panu Bogu Żywemu w Trójcy Świętej Jedynemu, Ojcu, Synowi Bożemu Jezusowi i Duchowi Świętemu! Amen.
Gabi2021.08.16 19:04
Coś rzeczywiście jest nie tak z tym pierścieniem Atlantów. Parę lat temu kupiłam srebrny, taki rozginany, żeby dopasować na dowolny palec i zaczęłam nosić. Po dwóch dniach po prostu pękł mi na palcu. Za parę dni kupiłam więc nowy i - to samo. Więcej nie kupowałam, bo prawdę mówiąc trochę się scykorzyłam.
Kate2021.08.16 18:40
A ja noszę ten pierścień od 22 lat i mam się dobrze. Ludzie, nie wierzcie w takie bajki!
kefas2021.08.16 18:10
PMS i tyle.
Anonim2021.08.16 17:56
""Nękały mnie także przykre sny - często koszmary - po których zrywałam się po nocach i długo nie mogłam zasnąć""" -----------sexmisje oglądała??tobie babo chłopa trzeba było ,a nie klepania paciorów i pierscieni alladyna
"Pseudo- Anonimie"...Lechu...!2021.08.16 23:25
Znów nie zmieniłeś swego nicku ??? hahaha! Lechu Keller, piszesz jako dziewczyna, a jesteś chłopem???!... Kiedy płeć zmieniłeś?... Piszesz np."nie mogłam zasnąć", zamiast nie mogłem?!..... To już nie pierwszy raz ZAPOMINASZ zmienić! .... Za często tu klepiesz te głupoty,..... ŻE NAWET BEZ PIERŚCIENIA----- CI SIĘ WSZYSTKO MIESZA!....
Anonimku!...?2021.08.16 23:29
Ciebie to złe sny nękały z innego powodu!.... Pewnie wiesz?... Że to może być za te dzieci, co krzywdziłeś! ... Przecież wiemy i znamy twoje zboczenie pedalskie!
Uwaga, nastała dziwka2021.08.17 8:57
Już Lecha zobaczyła, już mokro w c**ie przed orgazmem, już trzeba stek bzdur z siebie wylać. A potem majtki w kąt, maska na paskudnego ryja i dalej w miasto, przed małymi chłopcami się obnażać, wszystkim naokoło pedofilię zarzucając. A biedne dzieciaki maja traumę do końca życia po zobaczeniu brudnego, śmierdzącego sromu.
Skrzypek na dachu2021.08.16 16:49
Kazdy ma wlasny rozum . www.youtube.com/watch?v=09maaUaRT4M
anonim2021.08.16 16:49
Bardzo dobry krotki film .
JPIII2021.08.16 16:25
I co? Bydle stary pedophil bóg pomógł? Jeśli tak to jesteś w sidłach szatana.
Anonim2021.08.16 16:37
Jak mówisz: "stare bydlę", to spójrz w lustro.
Ani Roze2021.08.16 15:37
0Co z tego, że ktoś obudziła się nagle po tym jak dowiedział się jaki diabelski pierścień nosił i odnosi się jeszcze do cudzych bogów cytując dekalog. I tak oddajecie pokłon diabłom tworząc figurki Maryjne i modlicie się do nich jak pajace a Bóg na to patrzy. Kupujecie i wydajecie mamone nawet ostatni grosz na msze i chodzicie do spowiedzi jak zahipnotyzowani. Robicie obrazy i wymyślacie świetych nie wiedząć że to Bóg ustala wszystko kto i kim będzie. Obchodzicie 1 dzień tygodnia jako wasz święty dzień a Bóg każe wam czcić 7 dzień tygodnia, który ma imię Sobota. Śmiejecie się kiedy wam się o tym mówi bo wolicie wierzyć w brednie kościoła który was sprowadza na dno i wielu z wasz pomrze jeśli nie otworzycie oczu. Skoro jesteście tacy " religijni" to powinniście znać bzdety, które mówi klecha w niedzielnej mszy " dzisiaj obchodzimy uroczyście 1 dzień tygodnia" ... Kogo wy słuchacie?! Spowiedź wymyślili w Irlandii żeby dowiedziec się co kto knuje w wiosce i wyciągać pieniądze na pedofilskie harce od starych, schorowanych ludzi, którzy oddają swój ostatni pieniądz z nadzieją, że jak ksiądz powie, że odpuszcza grzechy to już Bóg go nie osądzi i jest w porządku. Będziecie spowiadać się przed Nim samym i co wtedy powiecie, że ksiądz był waszym bogiem? wstydźcie się bo zwracacie komuś uwagę a sami grzeszycie wiele więcej niż wam się to wydaje! wy wszyscy! paciorkowce obudźcie się
Anonim2021.08.16 16:39
Po tylu wiekach obrazoburcy znów w natarciu ?
matis892021.08.16 15:17
Przyjęcie aborcyjnej, demonicznej Antychrysta szczepionki w swoje ciało, krew ma jeszcze większy wymiar okultystyczny niż pierścień który nosi się na ciele.
twój psychiatra2021.08.17 7:56
Szukam cię wszędzie na całym oddziale zamkniętym, a ty się schowałeś z laptopem w schowku na miotły! Za karę teraz masz miesiąc bez netu i po trzy lewatywy dziennie!
rebeliant2021.08.16 14:42
" Teraz już jednak wiem, pod czyją jestem opieką. Odzyskałam spokój duszy i poczułam niesamowitą ulgę." - jak reklama środków na przeczyszczenie... znając upodobania konsekrowanych ojców środek był w formie czopków.
Anonim2021.08.16 16:40
To może by i ciebie przeczyściło ? Spróbuj.
rebeliant2021.08.16 16:57
Ja piszę od siebie, z powołania. Natomiast Jeżeli chodzi o wielbicieli wsadzania, to nie dziwię się, że u każdego wykrywają diabła pod skórą oraz w d...e. Ja się dziwię tylko ludziom, że dają się zapiąć po bożemu.
Jest Fronda? Jest poniedziałek? Jest LOLcontent!2021.08.16 14:41
Poprawiło mi się, gdy kupiłam poświęcone świece na nadciągające trzy dni ciemności: https://dobraksiegarnia.com/PL-H12/oferta/120065/poswiecone-swiece-z-wosku-pszczelego-2-sztgratis-butelka-z-woda-swiecona.html
gość2021.08.16 13:53
Na Rue du Bac w Paryżu cudownego medalika się nie kupuje - ale dostaje za darmo od wspaniałych sióstr! Ta baba jest już fest pofertana!
Anonim2021.08.16 13:53
Czt katoprawiczki czują dramatyczny rozjazd poznawczy zawierający się w słowie "Trójjedyny"?? Coś jak siedmiodwukrotny?
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.16 15:10
SASZA, trzeba czytać "ZE ZROZUMIENIEM". W tym Twoim CCCP-ie na lektoratach nie naucz\ą Cię CZYTAĆ i MYŚLEĆ po POLSKU "ZE ZROZUMIENIEM. RUSEK tego nie potrafi. BYŁ RUSKIEM i zostanie RUSKIEM.
Anonim2021.08.16 20:23
A wiesz co znaczy CCCP ? Cep Cepa Cepem Pogania . A cep to wałek przytroczony sznurem do palika służący kiedyś do młócenia zboża na klepisku .
Albert2021.08.16 13:53
"Postanowiłam, że już nigdy w życiu nie przyjmę żadnego amuletu czy choćby nawet wisiorka niewiadomego pochodzenia. " - oczywiście krzyżyk z plastikowym trupkiem też do kibla wrzucisz?
Anonim2021.08.16 16:44
Napisała, że nie przyjmie, nie że wyrzuci. I skąd ten kibel w Twojej głowie ?
Anonim2021.08.16 13:49
Dogmat Trójcy Świętej powstał na soborze konstantynopolitańskim w 381 roku .
Anonim2021.08.16 16:43
A dogmat o niepokalanym poczęciu w XIX wieku. No, i co ? Masz z tym problem ?
Anonim2021.08.16 20:25
Ja żadnego gdyż katolickie dogmaty mam w głębokim poważaniu .
Po 11 ...2021.08.16 13:49
Czy pierścień atlantów to inna nazwa obrączki ślubnej?
Fed2021.08.16 13:45
Może z 50 lat temu taka opowiastka zrobiła by wrażenie a i to tylko na tych po 4 klasach ale teraz? No chyba, że ktoś jest teraz po tej 8.
robaczek2021.08.16 13:44
brak słów ;] ..... to są główne tematy pisiorów ;] .......................... OJ LUDZIE LUDZIE................. moze jednak szkola, studia, ksiązki itd.............................................. nie rozważaliście tego jako źródła swojej wiedzy??? .................. eh wy to juz straceni jesteście chyba .............................. PRZEMIJAJCIE ................. cierpliwie czekamy ;]
Portofino2021.08.16 13:43
Ale cuda! Nosząc jakiś pierścionek, można stać się żydówką.
Skrzypek na dachu2021.08.16 16:38
Neurotyczne Zydowski matki zjadaja wlasne dzieci , albo jak Pani Nancy Pelosi , rozgenderyzjua swoich synow na dziewczynki .