21.11.19, 09:25Fot. publicdomainpictures, CC 0

Oto, jak czerwonoarmiści ,,wyzwalali'' Polskę. Porażające wspomnienia żołnierza NSZ

O tym, w jaki sposób Armia Czerwona „wyzwalała” polskie ziemie, pisano już wiele. Najbardziej szokuje jednak moment, w którym zderzamy się ze wspomnieniami naocznych świadków. Oto, co opisywał żołnierz NSZ Zygmunt Goworek.

Wieczorem już dotarliśmy do wsi Gołąb (czy Gołębie) pod Radomiem zajętej na kwatery przez sowietów. To co tam się działo przechodziło wszelkie granice wyobraźni. Kiedy nie zatrzymywani przez wartowników weszliśmy do pierwszej chaty wiejskiej włosy podniosły się nam z przerażenia”.

Jak czytamy dalej, na podłodze leżała ośmioletnia dziewczynka, odarta z ubrania i „[…] widocznie zgwałcona zespołowo jak to zwykle robili bojcy Armii Czerwonej”.

Dziewczynka miała w stawach biodrowych wyłamane obie nogi, a na łóżku leżał starszy człowiek, którego do pościeli przybito niemieckim bagnetem. „[…] Z przeciwnego kąta patrzyła niemo na to wszystko odarta z ubrania kobieta w wieku 30-35 lat” - pisze Goworek.

Dodał, że musiał wyjść przed chatę przez mdłości od zapachu krwi. Wtedy zobaczył, że za rogiem chaty na płocie znajdował się mąż kobiety, który przebity na wylot sztachetą wciąż żył. Nie mógł już mówić, z jego ust płynęła struga krwi. Obok z kolei znajdowała się starsza kobieta ze strzaskaną głową.

tag/niezlomni.com,Fronda.pl

Komentarze

Marek Krakowski2020.06.14 12:27
Warto pamiętać. Warto o tym wiedzieć. https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a http://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/
Taki JA2020.01.31 13:31
Ja rozumiem że czerwonoarmiści święci nie byli. Kradli mordowali gwałcili o tym chyba każdy słyszał. No cóż zadane komuś zło bardziej się pamięta niż dobro taka ludzka natura. Ale nie mogę zgodzić się z twierdzeniem że wszyscy tacy byli jak to się zwykle słyszy. (Odwiedzam czasami cmentarze poległych Polaków Rosjan Niemców) Dzisiejsze samosądy na cmentarzach mnie załamują. Większość ludzi nie jest w stanie postawić się na miejscu Niemieckiego czy Radzieckiego żołnierza. A szkoda bo oni byli niewolnikami chorych ideologi i ci dobrzy i źli. W Polsce jest pochowanych ponad pół miliona Radzieckich żołnierzy i jacy by nie byli i czego złego nie zrobili to nie powinno się dewastować takich miejsc pamięci .Wnerwia mnie polska duma u niektórych ludzi ci co to robią zniżają się poziomem do dawnych oprawców. Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia :)
anonim2020.01.17 11:36
Jeden obraz mówi więcej niż 1000 słów. Tak wyglądało wyzwolenie Łodzi - za 2 dni rocznica https://youtu.be/H98vTj2bOUU
Pisbusters2019.11.21 23:02
Widać to po pisuarskich bękartach że to potomkowie ruskich też takie zażarte i zawzięte by wszystko zawładnąć i praworządność zniszczyć
Lech2019.11.21 22:05
Nie wiem kto to widział wg mojego dziadka , który został wcielony do ruskiej armii za gwałt na Niemkach , którzy się dopuścili zostali na miejscu rozstrzelani w trakcie walk takich żołdaków było 12 na 300 chłopa
tango2019.12.28 14:38
Ci w ruskiej armii, którzy mieli inne od twojego dziadka zdanie zostali rozwaleni. Do Berlina dotarli ci którzy umieli milczeć lub kanalie. Ty nie umiesz milczeć, więc jesteś potomkiem kanalii.
Apokalipsa św. Jana 13,112019.11.21 15:46
Bestia druga, czyli Fałszywy Prorok, na usługach pierwszej - 11 Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok7. 12 I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona. 13 I czyni wielkie znaki, tak iż nawet każe ogniowi zstępować z nieba na ziemię na oczach ludzi. 14 I zwodzi mieszkańców ziemi znakami, które jej dano uczynić przed Bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii, która otrzymała cios mieczem, a ożyła. 15 I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii8. 16 9 I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. 18 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć
anonim2019.11.21 16:44
Do 16 punktu to już przeszłość . To już było . Teraz rozpoczęła się 17 .
nikt2019.11.21 16:50
Wymazałam się na chwilę . To ja .....tam powyżej .
nikt2019.11.21 17:15
Ludzie oczekują Apokalipsy tak jak Żydzi Mesjasza . Nie zauważyli , że już był . :):):):):):):):):):)
Henryk2019.12.4 21:44
cytujesz ale czy rozumiesz ? ta dwurożna bestia wyglądająca jak dwurożny baranek czyli "chrześcijańskie " mocarstwo to anglo-amerykańskie mocarstwo . Na jakiej podstawie tak można odczytać to proroctwo o naszych czasach ( od 1914 roku ) . O tuż w księdze Daniela jest mowa też o dwurożnym baranie ( bestii) powiedziano ze to mocarstwo Medo-Perskie . Tu jest analogia . Inna bestia w księdze objawienia to ONZ ale za dużo by tu tłumaczyć . Ta dwurożna bestia tchnęła życie w obraz tej politycznej bestii czy w historii tak własnie nie było ? ONZ to twór polityczny który ma niby utrzymać pokój na ziemi !
nikt2019.11.21 15:06
Fronda już nie pokazuje zdjęć autorów artykułów ? Jakie to dla mnie może mieć znaczenie ? I bez zdjęcia wiem , że przodkowie autora artykułu nie leżą w MOJEJ , zapamiętaj to sobie w MOJEJ ziemi . Ta ziemia ocali tylko tych , których przodkowie w niej leżą . I to nie dwa , czy trzy pokolenia . 7 . To Boska Liczba tworzenia a zarazem niszczenia .
nikt2019.11.21 22:36
Ach jakie piękne babskie złote myśli
nikt2019.11.21 14:24
Co za ohydne kłamstwo . Nas , Ślązaków Rosjanie traktowali gorzej niż resztę Polaków . Byliśmy dla nich " gormańce " . Przez naszą wieś przetaczał się front . Rosjanie owszem , gwałcili kobiety . Ale jak słyszałam z powojennych opowieści , a jeździłam dużo po kraju : nie :zdarzało się to w reszcie kraju lecz u nas , na Śląsku . Nie wykluczam jakiegoś zwyrodnialca , który zgwałcił dziecko . Wszak robili to również księża . Poza tym na przodzie frontu szła największa , często azjatycka dzicz . Nie wykluczam też sporadycznych gwałtów na terenach reszty Polski . Tak wygląda wojna . Niemki Rosjanie gwałcili jak i gdzie się dało . To zrozumiałe , że mścili się za to co zrobili im Niemcy . Ta nienawiść do Niemców w rosyjskim narodzie pozostała . I wcale się jej nie dziwię . To zapiekłe , nie wyleczone rany . W mojej wsi zatłukli też kolbami na śmierć ukrywającego się Niemca . Jego skowyt rozlegał się na całą wieś . Koleżankę mojej mamy też zgwałcono . Mąż był na wojnie . Mieli dwoje niepełnosprawnych umysłowo dzieci . Gdy wrócił z wojny zastał w kołysce nowe dziecko po Rosjaninie . Zdrowe . Stało się dla nich pociechą na starość . Dziewczyny i kobiety gdy musiały wyjść z domu to przebierały się za staruszki . Tych nie ruszano . Rozwalono ściany w piwnicach w poszukiwano ukrytej żywności . Byli głodni . Po zjedzeniu do słoików robili kupę . Na złość " germańcom " . Taka jest wojna . I nikt i nic tego nie zmieni . I nic nie zmieni propaganda , że Rosjanie byli " be " . Jeśli dla Polaków Niemcy są bohaterami , to ich sprawa . Ja jestem Ślązaczką i nasz Śląsk wyzwolili Rosjanie . A że po wojnie było nie tak różowo , inaczej niż Ślązacy się spodziewali ..........to już inna bajka . Ale później to nie Rosjanie nas krzywdzili a polscy przede wszystkim Żydzi .
nikt2019.11.21 14:45
Jak zwykle coś pominęła. Dziadka ( Powstaniec Śląski ) i bliskiego sąsiada chcieli Rosjanie rozstrzelać za to , że znaleźli w domach zdjęcia synów w mundurach Wehrmachtu . Już za stodołą kopali dla siebie groby . Taka była w Rosjanach nienawiść do Niemców .Nie zastrzeli ich . Dzieci ( dziewczyny też ) uprosiły by ich nie zabijać . Dlaczego tych dziewcząt nie zgwałcono zamiast słuchać ich lamentu ? W/g artykułu powinni tak zrobić . Dlaczego nie używali sobie na kobietach wyzwalając obóz w Oświęcimiu ? Pewnie zdaniem autora artykułu były na to za chude , co ? Porwali się na dziewczynkę , która też pewnie była chuda a na tamte nie ?
Katolik 2019.11.21 22:33
Wypad stąd durna babo
Żeby cię Murarska krew zalała kłamczuchu2019.11.22 13:19
Żeby cię Murarska krew zalała kłamczuchu
Cool2019.11.23 9:07
Głupiutki jesteś towarzyszu! ;-))
Marian2019.11.21 13:45
Wiadomo duzo o tych sprawach a jednak ciagle znajda sie tacy ktorzy krytykuja wydatki na wojsko.Duzo jest takich, ktorzy pochwalaja to co zrobil Tusk likwidujac WP.Wsrod krytykujacych jest tez wiele kobiet.Warto o tym przypominac jak najczesciej.
Olej2019.11.21 13:18
I to wciąż grozi Polsce ! Konfederacjo ! Tak się kończą z nimi rozmowy !
Kazimierz2019.11.21 12:52
Czarny humor: Pani na lekcji historii, w czasach PRL-u, zadała dzieciom pytanie, jak obchodziły ostatnią rocznicę rewolucji październikowej? Agnieszka odpowiedziała, że z koleżanką tańczyły kozaczoka, Kasia natomiast, ulepiła z mamą ruskie pierogi, a Ania z Marysią śpiewały rosyjskie piosenki. Nikt z dzieci, poza Jasiem, nie zgłaszał się więcej, więc pani, choć niechętnie, dopuściła Jasia do odpowiedzi. A Jasiu, ku zdziwieniu pani odpowiedział, że bawił się z tatusiem w ruskie wojsko. Pani nie będąc w pełni usatysfakcjonowana z odpowiedzi dopytała: Jasiu, a jak wy się z tatusiem bawiliście w ruskie wojsko? Na to Jasiu, tatuś zgwałcił sąsiadkę, a ja jej ukradłem zegarek.
Kazimierz2019.11.21 12:36
Tak właśnie postępowała armia radziecka, a lewacy twierdzą, że wyzwalali Polskę. Mało którego z lewactwa stać na głębszą analizę, która niezbicie dowodzi, iż Rosjanie szli po swoje. Pierwotnie Stalin nie uwzględniał istnienia Polski. Nie po to, z resztą w sierpniu 1939 roku dogadywał się z Hitlerem, co zaowocowało znanym nam paktem Ribbentrop - Mołotow. Dopiero dzięki układowi Jałtańskiemu w lutym 1945 roku Polsce nakreślono nowe granice, niestety znacznie okrojone po stronie wschodniej. Potem przeżywaliśmy okupację radziecką do września 1993 roku, kiedy to ostatnie jednostki armii radzieckiej opuściły Polskę. Polityka radziecka, a potem rosyjska zawsze była nastawiona wrogo do Polaków. O tym również można byłoby wiele powiedzieć, zbyt mało tu jednak miejsca, aby przytoczyć choćby najważniejsze fakty związane z tym problemem.
skuter2019.11.21 12:23
Nie sposób nie uronić łez że takie bydło rządziło naszym krajem do 89 tego roku A ich potomkowie opływają w naszym kraju teraz w luksusy I beszczelnie i na chama chcą nam wprowadzić gender wolne związki edukację seksualna aby zniszczyć nasze kochane dzieci aborcję i eutanazję Precz czerwona zarazo w nowym wydaniu Precz powiadam
nikt2019.11.21 14:48
A za to , co napisałeś Rosjanie powinni ci na ten tępy łeb spuścić perszinga . Nie martw się dostaniesz w łeb , ale nie od Rosjan .
tak sobie napisałem2019.11.21 16:04
Coś ci się w geopolityce pomieszało bo perszingi to mają Amerykanie Ruskie to najwyżej katjusze
XXL2020.02.28 13:55
tępy pustostan jesteś!
Marek Krakowski2020.06.14 12:23
Faktycznie jesteś niczym, nikim, zerem.
Hanys672019.11.21 11:58
My, Górnoślązacy znamy takie opowieści z ust naszych Dziadków i Rodziców. Do dzis żywa jest na Górnym Śląsku wiedza o tych wschodnich bydlakach, zwierzętach w ludzkiej skórze, dziczy piekielnej.
SORO2019.11.21 11:51
Ciekawe czy zwolennicy komuny i członkowie Konfederacji znają takie historie??? Czy tylko są "członkami" ?
anonim2019.11.21 11:35
"Jak PiS który komunistkę zrobił ministrem." Jak POKO wprowadziło Komuszych aparatczyków do parlamentu UE..... sPoKo wszystko gra.......
Jestem z Białegostoku2019.11.21 10:45
Płakać się chce gdy ktoś wspomina takie wydarzenia. Podobne rzeczy opowiadała babcia żony pochodząca z Wołynia. Wyzwoliciele gwałcili , grabili , mordowali, wysyłali na syberie. Dzisiaj komuniści przepoczwarzają się w zielonych, lgbt, wiosne, nowoczesną itp. Wielu idzie za nimi i ich POpiera. Pan Donalt T. Ściskał się z Putinem PO zamachu smoleńskim. O czym to świadczy? Zdrajców Polski jest dzisiaj wielu, są na tzw topie, za zdradę biorą kase, ale to tylko na tym świecie. Boże zmiłuj się nad tymi którzy zostali pomordowani, cierpieli i otocz ich swoją miłością.
Henryk2019.12.4 21:34
W Biblii wyraźnie zapisano że będzie z martwych wstanie tylko ten zły system zostanie zgładzony razem ze złymi ludźmi . Potem na Ziemi będzie raj .
Andrzej2019.11.21 10:13
Bo to były dzikie bestie.
des2019.11.21 9:57
Wyzwalali. Gwałcili. A teraz ich bękarty i bękarty ich bękartów bez honoru plują na Boga i Ojczyznę. A Fronda udostępnia im jeszcze komentarze. Czyli de facto jest za. Jak PiS który komunistkę zrobił ministrem.
Andrzej Malik2019.11.21 9:53
..tak się biedny rozchorował, że musiał z tej zgryzoty udać się na leczenie do niemieckiego szpitala wojskowego.
zatroskany2019.11.21 10:01
Żałosne.
Michał Jan2019.11.21 10:02
Ale nie był agentem gestapo, jak Twoi więc musiał z niego uciekać.
ws2019.11.21 10:02
mały ubecki trolu, nie jesteś w stanie nikogo obrazić. Po tym co twoi ideowi przodkowie wyrządzili Polsce takie mądrości jakie tu wypisujesz to już tylko zwykłe szczekanie
Robert Włoski2019.11.21 10:03
Co ? Wstyd czytać o pradziadkach co robili Polakom ?
Osa2019.11.21 12:23
Andrzeju Malik! Musisz się leczyć u psychiatry, albo już jesteś psych z papierami. Uważasz to co robili ruscy to było super? Ja byłem światkiem takich zachowań ruskich w mojej miejscowości, jako dziecko 7- letnie.
Andrzej Malik2019.11.21 13:57
...znajdź jedno słowo w mojej wypowiedzi, pochwalające działanie Armii Czerwonej. Stawiam flaszkę. Problem w tym, że NSZ to banda kolaborantów, OFICJALNIE współpracująca z Niemcami.
Michał Jan2019.11.21 18:50
A AK, to byli faszyści. Potomkowie agentów gestapo przejętych przez UB mają te rzeczy wykute na blachę.
Andrzej Malik2019.11.21 21:17
Michałku, mordo ty moja- poczytaj trochę co rząd w Londynie mówił o NSZ. Poczytaj proszę meldunki AK na temat NSZ. Nie mieszaj umysłowo dwóch organizacji, z których jedna walczyła z Niemcami, a druga wycofywała się z Wermachtem do Czechosłowacji.
Michał Jan2019.11.22 16:11
Wycofywała się Brygada Świętokrzyska. Gdyby AK była kierowana rozsądkiem, to by się rozformowała i rozeszła po domach, a z nią NSZ. Jak AK postanowiła popełnić zbiorowe samobójstwo (plan "Burza"), to Brygadzie zabrakło lasu, w którym można by schować liść i postąpiła rozsądnie. I nie wycofywała się "z" tylko "równolegle".
Marcin2019.11.22 3:27
Osa, Niemożliwe? Przeżyłeś takie zachowania ! Nie zabili tak jak tej rodziny!
tango2019.12.28 14:31
Do budy psie.
anonim2019.11.21 9:45
KOMUNIŚCI od czasów Lenina,Stalina .......Honeckera, Pol-Pota, Jaruzelskiego wymordowali 150 000 000 istnień ludzkich. Czerwona zaraza to nic dobrego....
Ed2019.11.21 15:38
A Mao Ze tong, który wymordował co najmniej 80 mln i to własnych obywateli? 150 mln to i tak zaniżone dane, 200 MILIONÓW zabitych przez komunizm to bardziej zbliżona liczba. Druga sprawa, nie liczy się rodzin ofiar których śmierć przyczyniła się do nieprawdopodobnych krzywd ich bliskich, represji, zwolnień z pracy, to także straty jakie odbiły się na krajach wymordowanych. Każdy człowiek 'produkuje' bogactwo swego kraju, płacąc podatki, tworząc dobra fizyczne i intelektualne, to jest nie do policzenia, ale straty są gigantyczne. Komunizm nie tyle nie jest niczym dobrym, on był i jest (w swych nowych odsłonach) największym qrewstwem jakim spotkało ludzkość od czasu początku jej istnienia
RHQQ22019.11.21 18:34
To nic przy Kościele Katolickim. Sam tylko papież Grzegorz IX to 200 000 000 ofiar. Co oczywiście nie wybiela komunistów w żadnym stopniu, tylko warto pamiętać że nie tylko przed komunizmem należy się bronić, ale i nazizmem, faszyzmem i katolicyzmem również.
t.m2019.11.21 21:44
Wtedy tylu ludzi na świecie nie żyło!
taro2020.02.8 14:29
zawsze kiedy podlączysz sie do gniazdka,by sie naladowac ,slychac ten sam belkot z twojej strony.