20.06.18, 18:15screenshot Youtube

Oto, jak pomaga Polska! Abp Aleppo dziękuje Przewodniczącemu Episkopatu za wsparcie dla Syrii

Arcybiskup Joseph Tobji z Aleppo spotkał się wczoraj z abp. Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Arcybiskup Tobji podziękował za wsparcie, jakie Kościół w Polsce okazuje Syryjczykom, a zwłaszcza mieszkańcom Aleppo, tak bardzo dotkniętym wojną.

Cieszymy się, że zostaliśmy powitani przez Jego Ekscelencję, ponieważ leżą mu na sercu nasze cierpienia, cierpienia Kościoła w Aleppo i wszystkich chrześcijan. Chcielibyśmy mu podziękować i za jego pośrednictwem chcielibyśmy podziękować całej Konferencji Episkopatu Polski. Prosimy również o modlitwę, ponieważ tylko Pan może nas uratować, dlatego musimy zintensyfikować nasze modlitwy” – powiedział arcybiskup Tobji.

Aleppo jest dobrze znane w naszym kraju, ponieważ jest symbolem ruiny całej Syrii w pewnym sensie, najbardziej dotkniętym miejscem w czasie tej wojny, która trwa od ponad 5 lat. Dlatego zawsze jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wsppółpracują z programem ‚Rodzina Rodzinie’. Jest to bardzo ważny program, ponieważ zbliża nas do mieszkańców Syrii, o wiele więcej niż tylko tzw. obecność symboliczna” – powiedział przewodniczący Episkopatu. I dodał: „Jestem również pewien, że będziemy się modlić za Kościół w Syrii, który jest naprawdę poważnie dotknięty konfliktem”.

Ponad 1100 syryjskich rodzin poktrzywdzonych w wyniku wojny znalazło się pod opieką Polaków uczestniczących w programie „Rodzina Rodzinie”. Program, wraz z Caritas Polska, został zainaugurowany na początku października 2016 roku przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, który osobiście odwiedził Syrię w lutym 2016 roku.

dam/episkopat.pl