25.01.16, 08:09

Oto upadek Kościoła we Francji ZOBACZ WIDEO

Francja, niegdyś ukochana córka Kościoła, dziś znajduje się na skraju przepaści. Francja dogorywa nękana z jednej strony rządzącym nią lewicowym ateizmem i sekularyzacją, które od dekad władają tamtejszym społeczeństwem, a z drugiej strony inwazją islamu.

Upadek kościoła we Francji staje się faktem. Udział wiernych w życiu wspólnoty religijnej staje się coraz mniejszy i kurczy się właściwie z dnia na dzień. Dochodzi do sytuacji, w których piękne świątynie są nie tylko zamykane, ale wręcz burzone.

Symbolicznym upadkiem Kościoła (pisanego z wielkiej litery) we Francji stają się tym samym obrazy maszyn dewastujących budowle sakralne. Taki właśnie los spotkał jakiś czas temu kościół w Somme, który został zrównany z ziemią.

<<< JAK WSPÓŁCZEŚNIE POŚCIĆ. DOWIEDZ SIĘ!!! >>>

Tak oto niegdyś wspaniała świątynia zbudowana w stylu neogotyckim przestała istnieć. Tu prezentujemy zapis tego smutnego wydarzenia:

ds/Youtube 

Komentarze

anonim2016.01.24 13:47
głupi zagubiony Naród ma to czego chciał - albo czego nie przewidział? http://dzienreferendalny.pl/ czyli NIE dla stosowania w Polsce mechanizmu automatycznej relokacji uchodźców! Ja nie zgadzam się na kupczenie Polską i rozgrywanie Europy i naszej Ojczyzny przez Merkel przy pomocy tzw. "uchodźców" NIE dla MECZETÓW w Polsce!!!
anonim2016.01.24 14:18
Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, Choć macie sami doskonalsze wznieść; Na nich się jeszcze święty ogień żarzy, I miłość ludzka stoi tam na straży, I wy winniście im cześć! Adam Asnyk w wierszu "Do młodych"
anonim2016.01.24 15:11
@duck vdekur: a ty muslimskie ścierwo wciąż na tym portalu?
anonim2016.01.24 16:38
ten filmik widziałem ponad rok temu. ale mnie bardziej interesuje Polska. czy wstaje z kolan czy zaciąga nowe długi? chodzą słuchy że to drugie.
anonim2016.01.24 17:06
.............Justine, "katoliczko", zewrzyj pośladki, bo zanieczyszczasz otoczenie....... Kacor - rozewrzyj pośladki, może ktoś ci zrobi dobrze
anonim2016.01.24 17:21
Panie, nie poczytaj im tego grzechu... (kto zniszczy świątynię Pana tego zniszczy Pan...) miej miłosierdzie...
anonim2016.01.24 17:34
W kronikach filmowych można było oglądać, jak bolszewicy burzą cerkwie. Teraz we Francji burzy się świątynie bo nikt do nich nie przychodzi. To przerażające, co Wielki Wschód uczynił z duchem tego wspaniałego niegdyś narodu. Ale spokojnie, meczety mają się dobrze, życie duchowe Żabojadów zaczyna znowu tętnić:-)
anonim2016.01.24 17:44
Jeszcze raz napiszę, im większą uwagę przykłada się do budowania kościołów z cegieł, a nie Kościołów w ludzkich sercach, tym bardziej te murowane kościoły narażone są na opustoszenie i nawet zburzenie. Europa wymaga ponownej ewangelizacji, budowania Kościoła Chrystusowego w sercach ludzi. I jest to największe wyzwanie dla katolików, duchownych, ale też świeckich.
anonim2016.01.24 18:03
@ Justine Ten stary grasant na Frondzie zmieniający nieustannie nicki, teraz jakiś "duck..." ciągle się rozwija, niestety w złym kierunku. Przyjęcie przez niego argumentacji, że i nawet budowle sakralne historyczne należy niszczyć to tylko kwestia czasu...Przykłady współczesne ma... Zobaczysz jak zareaguje... Oczywiście "bluzgiem", ale on już tak ma...
anonim2016.01.24 18:14
@Lubiniak Masz rację. Najpierw niszczeje Kościół z żywych kamieni... Reszta to konsekwencja. Także działań "alternatywno -konkurencyjnych"... Masońska Europa się wali. Pewnie dlatego, że z Liberte', Fraternite', Egalite' na Wall Street jeszcze nie dotarli...;-) I nie dotrą...;-)
anonim2016.01.24 18:43
I bardzo dobrze, w tym sensie, że lepiej żeby został pusty plac, niż powstał tam bar-kawiarnia, dyskoteka, magazyn albo burdel. To jest dopiero przykry i straszny widok! A optymistycznie można ując to tak - "Zburzyli? Znaczy się będą budować!"
anonim2016.01.24 20:16
Jak widać potomki rewolucjonistów Masońskiej Rewolucji Francuskiej chcą być w piekle razem z swoimi przodkami. Dlatego wszystko czynią aby się w nim znaleźć! jeżeli celowe uszkodzenie Krzyża św przynosi temu bezbożnikowi potępienie por Lewnin który w 15 roku swego życia podeptał Krzyż, to co będzie z tymi którzy burzą kościoły w Francji?
anonim2016.01.24 21:13
Zawsze al starych budowli, w końcu to świadectwo przeszłości oraz także ładny widok do podziwiania. Aczkolwiek nie znamy całej historii kryjącej się za zburzeniem tego budynku. Dodatkowo podejrzewam, że we Francji jest ich naprawdę wiele w związku z czym być może ten kościół nie miał tak wielkiego znaczenia jak może się nam tu zdawać. Co by nie było - wciąż szkoda
anonim2016.01.24 21:35
Nie chcieli kościołów będą mieli meczety, nie chcieli klękać przed Krzyżem to będą bić pokłony Allahowi.
anonim2016.01.25 1:09
duck vdekur ; to nie jest miejsce dla takich debili jak ty, głupku.
anonim2016.01.25 7:47
Albańska ciota wciąż nadaje? Eh "vdecur" prymitywie jeden, historia niczego cię nie nauczyła. Natura nie znosi próżni, zburzą jeden kościół, powstaną dwa meczety. Ich wybór chociaż serce się kraje.
anonim2016.01.25 8:40
Zginą marnie te szmaty, nie dość że murzyni i araby ich już terroryzują to jeszcze te francuskie durnie burzą takie świątynie, no cóż, pewnie powstaną tam meczety... I zamiast w topless to Francuzki będą opalać się na plaży w burkach... hahahahaha!!! Niech giną marnie bo tylko na to zasługują francuskie tchórze!
anonim2016.01.25 8:41
@duck vdekur : zrób coś pożytecznego i wy...aj z Europy!
anonim2016.01.25 9:02
Strasznie kiepski artykuł - chyba że autor wie tyle co zobaczył na filmiku - czyli burzenie budowli i nie wiemy gdzie to - czemu - bo całkiem prawdopodobne że nie był on używany od lat i groziło zawaleniem, więc - na pewno za wiedzą Kościoła Katolickiego - został wyburzony. Autorze pseudo artykułu - gdzie to miało miejsce, kiedy i dlaczego. Wysil się i podaj te podstawowe informacje. Dla informacji ludzi nie mających pojęcia o podstawowych prawach fizyki - budynki nie konserwowane zawalają się same po jakimś czasie. Choć jak mówię ciężko cokolwiek się dowiedzieć bo autor artykułu nie zadał sobie minimum trudu.
anonim2016.01.25 9:24
Ok poszukałem trochę - 5 minut mi to zajęło i wiem - kościół jest neogotycki, a nie gotycki czyli jak na Francję nie jest jakimś wielkim zabytkiem ale to nie jest najważniejsze. Budowla podupadała już od dłuższego czasu gdy w 2004 podczas wichury poodpadały górne elementy, między innymi pinakiel (takie strzeliste kamienne zwieńczenie https://pl.wikipedia.org/wiki/Pinakiel ). Wichura ta spowodowała przyspieszenie tego procesu.W roku architekt miejsca składa raport i wycenia iż koszt remontu wyniósł by z racji stanu budowli 4,2 milionów euro. Cześć wystroju wnętrza umieszczona została w muzeum Boucher-de-Perthes. Powstała petycja by uratować kościół niestety pęknięcia ścian i liczba sypiących się kamieni była tak duża, iż rekonstrukcja przestała być możliwa i zarządzono rozbiórkę szczególnie że budowla była obok domów mieszkalnych i szkoły co powodowało zagrożenie dla ludzi. I co można się czegoś dowiedzieć? No ale rzeczywistość nie pasuje do jak widać do linii frondy, że we Francji kościoły burzą.
anonim2016.01.25 16:17
@duck v. Przebadaj się człowieku u dobrego psychiatry, to ci dobrze zrobi.