04.03.20, 18:43Fot. bbn

PAD: 500+ to inwestycja a nie rozdawnictwo!

Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu w Chęcinie mówił o realizowanych przez rząd PiS programach społecznych:

-„Słyszę czasem, że mówią: to jest rozdawnictwo. Proszę państwa, to nie jest żadne rozdawnictwo. Czy jak rolnik rusza maszyną w pole po to, by siać zboże, wrzuca je w ziemię to jest rozdawnictwo, czy to jest inwestycja? Programy 500 plus, 300 plus to są inwestycje po to, by dzieciom było łatwiej się uczyć, po to, by rodzinie żyło się lepiej".

Andrzej Duda przypomniał też o programie narodowej strategii onkologicznej. Zapewniał również, że chce tworzyć Polskę, w której ludzie wybierają życie w niewielkich miastach, nie tylko dlatego, że jest tam spokojniej, ale również dlatego, że znajdują tam wszystko, co potrzebne do życia. Tym czymś są żłóbki, przedszkola, dobre szkoły, dobre połączenia komunikacyjne oraz dostęp do Internetu.

Odnosząc się do podpisanej dzisiaj nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym przypomniał, że w latach 90. zlikwidowano wiele połączeń kolejowych. Teraz, jak zapewniał, razem z partią rządzącą chce je przywrócić.

 

kak/ PAP

Komentarze

MaxFiend2020.03.5 16:03
Inwestycja w inflację :-D
Dam2020.03.5 8:51
Inwestycja z naszych pieniędzy w przekupstwo elektoratu. Czyli korupcja. Miało być inwestycją w demografię, ale już o tym nikt nie pamięta.
Urszula2020.03.5 8:33
Inwestycja musi przynosić konkretny zysk, inaczej jest to inwestycja do doopy. Jak przyznało nawet PiS, 500+ nie poprawiło dzietności, a o to przecież w tym zamierzeniu chodziło. Zamiast wywalać miliardy, które nie przynoszą zysku, rząd powinien utworzyć nowe miejsca pracy, płatne na odpowiednim poziomie tak aby można było godnie żyć. PiS obiecywał w 2015 roku, że odbuduje polską gospodarkę, polskie zakłady pracy. I, jak zwykle, słowa nie dotrzymał.
qwerty2020.03.5 8:23
Przecież juz nawet najgłupsi przestali w to wierzyć. ani przyrost naturalny się nie zwiększa ani dzieciom nie jest lepiej , a ten debil dalej swoje
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.03.5 8:18
To inwestycja w 3mln małpek dziennie!
wPISdu2020.03.5 7:24
Niech pan zainwestuje w córkę, aby została w Polsce i płaciła podatki, byście mieli na te wasze "inwestycje"
Poznaj tajniki jak Zarabiaja gwiazdy2020.03.4 22:27
Praca Zdalna - Nowy biznes online, Zarobki ponad 10.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://inwestcrypto.com.pl
Elektor2020.03.4 21:51
W maju Duda won! Nie chcemy komunisty na fotelu prezydenta.
Andrzej2020.03.4 20:06
Czy PAD to skrót od padalca
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.03.4 20:05
Miało już nie być "spotkań" ze względu na zarazę?
500+ to inwestycja a nie rozdawnictwo2020.03.4 19:40
TA ....ZWŁASZCZA JAK PÓŹNIEJ WSZYSCY BENEFICJENCI WYJADĄ PRACOWAĆ DO NIEMIEC.
Lennon2020.03.4 19:35
Dawanie pięniędzy za darmo to zawsze jest korupcja. Widzę to u nas na wsi - np. pijaczka ma dwójkę dzieci. Jedno jest z ojcem, dorosło już (500+ ją nie obejmuje). Ma drugie dziecko, ma 500+. W domu masakra. Właśnie zrobiła sobie trzecie z naszym lokalnym śmieciarzem (tzn pracował w śmieciach, ale go wywalili za pijactwo). Tak działa 500+
Topek2020.03.4 19:15
Adriana mi nie jest żal ani jego starej ale corka do końca życia nawet za granicą będzie musiała się wstydzić za ojca prezydenta który łamie konstytucje i jest pacynką w rekach Kaczora
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.4 19:11
PADalcu już w maju czeka cię wyPAD z pałacu ty pyerdolony pajacu!
anonim2020.03.4 19:03
Ważne! o tym PAD nie mówi: Bartosiak: Staliśmy się więźniem polityki Zachodu wobec Rosji. Musimy uaktualnić doktrynę Giedroycia youtube.com/watch?v=2zaCaLcDgSo .
Reytan2020.03.4 18:52
Czy Polacy uczyniliby swojej Ojczyźnie to co czynią lewaccy politycy i ich wyborcy ?! Europarlamentarzyści wszystkich partii lewackich kłamią i szkalują Polskę żądając od UE sankcji i karania Polaków za reformę wymiaru sprawiedliwości i jakąś rzekomą praworządność, która w Polsce ma się dobrze. Do Pucka i Wejcherowa pojechała bojówka z Warszawy opłacona przez PO po to, aby zakłócać przemówienia naszego Prezydenta podczas uroczystości 100-nej rocznicy zaślubin Polski z morzem. Dla was lewaków Prezydent RP nie znaczy nic, a wasza kandydatka na prezydenta Kidawa ściskała się z bojówkarzami w podzięce za dobrze wykonaną robotę potwierdzając jej kampanię chamstwa. Polacy z wybrzeża, Kaszubi, odcięli się od was i nie chcą mieć z wami nic do czynienia ! Dla was Polskość to nienormalność ! Wy bojkotujecie nawet najważniejsze święta narodowe, a wasi posłowie i senatorowie głosują bezrozumnie przeciwko wszystkiemu co proponuje PIS, nawet przeciwko „jarkowej” 13-tce. Wy zatraciliście poczucie pomiędzy dobrem a złem, uważając, że aborcja i LGBT jest dobrem ! Rozmowa z wami, mentalnie chorymi to czcza strata czasu. Nieustanny hejt w internecie przeciwko Polsce, farmy hejterskie jak w Inowrocławiu i antypolskie soki z buraków opłacane z pieniędzy PO, bluzgają jadem i zieją nienawiścią, podłością, zacietrzewieniem i wulgaryzmem. Wy gardzicie Polakami strasząc ich, że jak dojdziecie, nie daj Boże, kiedyś do władzy to zlikwidujecie Polakom wszystkie programy socjalne i pomocowe, a polityków Zjednoczonej Prawicy za te programy rozliczycie ! Wy jesteście anty-PIS-owskim psychiatrykiem ! Wasza nienawiść do Polaków za to, że odsunęli was od władzy jest niebotyczna, a systematyczne odcinanie was od koryta, obecnie od sądownictwa, musi was tak boleć, że dostajecie małpich mózgów, obłędu, zacietrzewienia, wręcz zbydlęcenia, a propaganda TVN powoduje zanik rozumowania. Waszym 2-punktowym programem wyborczym, tj. walki przeciwko PIS i likwidacji wszystkiego co jest dobrem dla ludzi, nigdy nie wygracie wyborów ! Poza tym jesteście profesjonalnymi kłamcami i oszustami, a co jest najgorszym, zdrajcami naszej Ojczyzny !!! My Polacy nigdy nie uczynilibyśmy naszej Ojczyźnie tego, co czynicie permamentnie wy – obcy nam lewacy !!! Dlatego mówimy wam stanowczo, że wy nie powinniście zajmować się Polską, że wy jesteście polskojęzycznymi osobnikami, obcymi dla nas i nie chcemy takich judaszy w naszym kraju !!!
PiS to gó-w-no2020.03.4 19:59
Wiesz niejaki reytan twój komentarz wygląda jak takie wielkie rozlane gó-w-no
Stefa2020.03.4 18:51
Tak, stracili prawie wszystko ! Stracili koryto, stracili ciepłe posadki w spółkach skarbu państwa, ulica nie działa, zagranica nie działa, stracili TK, KRS, niebawem stracą SN – ale zyskali to co najważniejsze dla nich, mianowicie zyskali senat !!! Piszę „prawie wszystko”, bo czeka ich jeszcze repolonizacja mediów i weryfikacja rektorów i urzędników – całkiem spokojnie.
Elektor2020.03.4 18:50
Występowali na scenach: A. Duda ze swoją pierwszą damą, żoną Agatą, Kacper Płażyński z żoną Natalią, Patryk Jaki ze swoją wspaniałą żoną Anną – jakież wspaniałe pary, aż miło patrzeć i słuchać !!! Niektórzy z totalsów połknęli haczyk i postanowili powielić PISiorów: Kidawa wystąpiła ze swoim starym prykiem, Kosiniak-Kamysz ps. tygrys ze swoją blądyną Pauliną, Biedroń ze swoją pierwszą damą, żoną Śmiszkiem, ba – nawet Rabiej z Cessanisem opublikowali zdjęcie w internecie, w łóżku, wkrótce po ich seksie. Przepraszam , nie będę więcej wymieniał tych zajobów, bo dostałem właśnie odruchu wymiotnego.
Stralker2020.03.4 18:50
To tak jakby wirus nie pojawiał się w Polsce w proteście przeciw łamaniu Konstytucji, albo jego pojawienie byłoby niezgodne z Konstytucją. Tak czy tak, opozycja trzęsie porami, bo ponoć ten wirus, wyhodowany przez komunistów z Chin, atakuje tylko komunistów ?! Pierwszy przypadek w woj. Lubuskim, a osoba, która go przywlekła z Niemiec leży w Zielonej Gorje, tzn. drugim po Warszawie skupisku komunistów ! Szczażasty był w Niemczech żebrać o pomoc dla polskich komunistów od niemieckich komunistów na kampanię dla swojego zboczeńca, w nawiasie dziwię się dlaczego nie pojechał do Moskwy, ale stało się – i co ? dostał od Niemców , ale Komunowirusa !
Pascal2020.03.4 18:49
Staram się zrozumieć zwolenników i wyborców formacji politycznej PO, której członkowie są zawodowymi kłamcami, złodziejami i oszustami, i którzy są po prostu zdrajcami narodu polskiego. Mogę zrozumieć tych członków, którzy walczą o koryto, ponieważ mają z tego określone profity, ale ci zwykli zwolennicy tej partii nie mają z tego nic, a na dodatek są przez tych wybranych okradani, a to z wieku emerytalnego, a to z OFE, z WAT, z podatków, byli zmuszani do emigracji za pracą ! Zastanawiam się czym ci ludzie się kierują głosując na takich złodziei i nieudaczników. Jaką ci ludzie mają satysfakcję z tego, że głosowali na złodziei, którzy ich okradają ? Co ich zaśepiło czy ogłuszyło ? Ktoś powie, że to GW i TVN robi im wodę z mózgów, ale dzisiaj każdy może sprawdzić w internecie jaka jest prawda ! ............................... żadna realna odpowiedź nie przychodzi mi do głowy poza - ich głupotą !
Pisiory na wybory2020.03.4 18:48
Panie Prezydencie, nawet własna córka Panu nie wierzy i prysnęła do Londynu, choć w Polsce miała pracę w bardzo dobrej kancelarii adwokackiej.
Piotr Nowak2020.03.4 18:48
Panie Prezydencie te lewackie za-joby i tak nie wiedzą co to znaczy inwestycja !!!
usuńcie ten komentarz!2020.03.4 18:50
Inwestuj w PiS2020.03.4 19:10
Inwestycja to jest kiedy komuś zabierze się ciężko zarobione pieniądze i rozda nierobom albo odda Rydzykowi pseudonim ojciec