13.06.11, 15:43

Pakistański polityk chce delegalizacji Biblii

Chrześcijanie wyrażają swoje zaniepokojenie inicjatywą pakistańskiego muzułmanina, który skierował do Sądu Najwyższego wniosek o delegalizację Biblii. Maulana Abdul Rauf Farooqi, który kieruje partią Jamiat Ulema-e-Islam zapowiedział złożenie wniosku w odpowiedzi na akcję palenia Koranu, którą na Florydzie chciał zorganizować pastor Terry Jones. Zdaniem pakistańskiego polityka, Pismo Święte jest bluźnierstwem i obraża muzułmanów.

 

Zapowiedź Farooqi'ego została skrytykowana przez organizację Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement (CLAAS), która pomaga pakistańskim chrześcijanom w procesach, jakie wytaczają im muzułmanie.

 

CLAAS uznała wypowiedź pakistańskiego polityka. Zaznacza, że delegalizacja Biblii wprowadzi penalizację chrześcijaństwa w Pakistanie. Organizacja wzywa Sąd Najwyższy do niezajmowania się wnioskiem Jamiat'a Ulema-e-Islam'a.

 

Nasir Saeed z brytyjskiej CLAAS wezwał pakistański rząd do zniesienia prawa dotyczącego karania za bluźnierstwo, ponieważ służy ono głównie do dyskryminowania chrześcijan. - W czasie, gdy chrześcijanie są obiektem ataków ze strony muzułmanów inicjatywa zakazania Biblii jest nie tylko lekkomyślna, ale również zagraża życiu chrześcijan – dodał Saeed.

 

- Zakazanie Biblii z powodu bluźnierstwa oznaczało będzie, że każdy kto czyta Pismo Święte lub je posiada będzie ścigany jako przestępca – zaznacza działacz.

 

Również międzynarodowa organizacja International Christian Concern, zajmująca się sytuacją chrześcijan na całym świecie widzi zagrożenie związane z inicjatywą islamskiego polityka. Zdaniem jej przedstawicieli sytuacja w Pakistanie to dowód na pogłębienie prześladowania wyznawców Chrystusa w Pakistanie. - Jesteśmy zaniepokojeniu doniesieniami – mówi Jonathan Racho z ICC.

 

żar/Christiantoday.com

Komentarze

anonim2011.06.13 18:11
<p>Ciekawe jest umieszczenie tej wiadomości bezpośrednio pod wiadomością o tym, że Wielka Brytania chce walczyć z szariatem.</p>
anonim2011.06.13 18:40
<p>Mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie. Bo jeżeli SN przychyli się do wniosku to na dobrą sprawę nic nie będzie stało na przeszkodzie regularnym pogromom.</p>
anonim2011.06.13 20:17
<p>co nas jeszcze zadziwi? do czego jeszcze są zdolni?</p>
anonim2011.06.13 21:11
<p>Przeciez to czysta hipokryzja. Po pierwsze sami muzlumanie czepia \"gesto\" z Ksiegi Powtorzonego Prawa oraz ewangelii Janowej jako&nbsp; z glownych zrodel majacych potwierdzic ze Mahomet jest prawdziwym prorokiem. Po drugie sam Mahomet polecal swym wyznawcom by siegali do Bilbli bo znajduja sie&nbsp; w niej dobre wzorce. Co wiecej wiekszosc koranicznych historii i tematow wywodzi sie z Biblii. To tak jakby podcinac galaz na ktorej sie wisi. Ten czlowiek chyba kompletnie nie ma pojecia ze bez Biblii nie byloby koranu a moze i samego Islamu</p>