13.07.14, 09:02Janusz Palikot (fot. Wikipedia)

Palikot będzie pokazywał zdjęcia dzieci z wadami!

"Nie wytrzymaliśmy. A właściwie kobiety z Ruchu nie wytrzymały. Dość tej obłudy” – pisze Janusz Palikot na swoim blogu. I zapowiada rozpoczęcie akcji pod hasłem „Dzieci Chazana”, w ramach której działacze Twojego Ruchu będą pokazywać drastyczne zdjęcia „dzieci z wadami, akceptowanymi przez PiS i Kościół”.

Za bardzo nie wiem, co oznacza sformułowanie „wady akceptowane przez PiS i Kościół”. Nie przypominam sobie, aby Prawo i Sprawiedliwość miało w swoim programie punkt „akceptacja dla wad genetycznych i innych nieuleczalnych schorzeń”. Nie wydaje mi się też, aby Kościół kiedykolwiek wypowiadał się pochwalnie na temat chorób.

A, że niby akceptujemy ludzi chorych? To już zupełnie inna sprawa. Bo cóż innego w takiej sytuacji robić? Człowieka akceptuje się bez względu na to, ile ma chromosomów. Bez względu na to, czy urodzi się bez rączki albo ze skomplikowaną wadą serca.

Ale Palikot idzie w swojej nienawiści jeszcze dalej. Akcja, zainaugurowana w poniedziałek pod szpitalem w Wołominie, będzie polegać także na stygmatyzacji lekarzy, którzy nie zabijają. „Będziemy odczytywać nazwiska lekarzy, którzy podpisali deklaracje wiary oraz rozdawać ulotki mówiące o prawach kobiet w szpitalach” – zapowiada polityk z Biłgoraja.

Panie Palikot, ale to akurat wszyscy wiemy. W internecie można sobie znaleźć „Deklarację wiary” i listę lekarzy, którzy ją podpisali. Ameryki żeś pan nie odkrył, ale rozumiem, że zbliżają się wybory, trzeba więc coś zrobić „pod publiczkę”.

„Objadą tak całą Polskę! Niech ludzi zobaczą, o co chodzi w tym diabelskim pomyśle!” – konstatuje Palikot na swoim blogu. A ja dodam, że to świetny pomysł! Niechże Pan objeżdża tę Polskę czym prędzej – ludzie rzeczywiście zobaczą „diabelstwo”, które tkwi w pomysłach Twojego Ruchu.

Marta Brzezińska-Waleszczyk 

Komentarze

anonim2014.07.13 9:25
będzie jeździć(?) no to wszyscy zobaczą największą : człowieka(bez zasad, mózgu i sumienia)
anonim2014.07.13 9:26
Nie widzę niczego złego w "pokazywaniu" czy to samego dziecka z wadami, czy jego zdjęcia, bo dziecko, to dziecko, jakie by nie było. Ważne są intencje z jakimi się to robi. W tym przypadku chodzi chyba o wyszydzenie i upokorzenie tych dzieci, a to oczywiście szczyt podłości. I co te osoby uważają za taką straszną wadę? Czy rzeczywiście tylko brak rączki? Takie akurat dziecko widuję często w moim kościele i nie widzę, żeby jakoś szczególnie wyróżniało się od innych dzieci. Tak samo biega, rozrabia i przeszkadza się skupić, jak te, które wyglądają na zupełnie zdrowe ;-). Przypuszczam jednak, że temu "trupowi politycznemu" chodzi o dzieci z wadami tak ciężkimi, jak u tego, które teraz zmarło. A tak na marginesie, ciekawe, czy ktoś skontroluje, czy jest zgoda rodziców, albo prawnych opiekunów na publikację, czy wystawianie zdjęć dzieci?
anonim2014.07.13 9:26
Czy ten tłumok ma pozwolenie na ukazywanie publicznie zdjęć ludzi niepełnosprawnych? ,,Człowieka akceptuje się bez względu na to, ile ma chromosomów. Bez względu na to, czy urodzi się bez rączki albo ze skomplikowaną wadą serca."-współczujący inaczej nie mogą tego zrozumieć.
anonim2014.07.13 9:27
Świńskie i erotyczne gadżety już nie skutkuja?! Ciekawe kto mu udostępni zgodę do publicznego bezkarnego rozpowszechniania ich treści . Tonący Palikot brzytwy się trzyma. Mainstreamowy kabotyn.
anonim2014.07.13 10:00
polspat Różnica polega na tym, że dziecka rozszarpanego, porwanego na strzępy nie da się już zidentyfikować tak, jak dziecka żyjącego, a pokazywanie takich zdjęć służy ujawnieniu ogromu nikczemności, jakim jest tzw. aborcja.
anonim2014.07.13 10:04
Ten,który mu dał pieniądze i władzę,zacznie niedługo upominać się o niego. "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza."
anonim2014.07.13 10:30
polspat Masz w ogóle pojęcie co piszesz? Co to jest prawidłowo przeprowadzona aborcja? Co może być prawidłowego w morderstwie? I jaki czas jest odpowiedni? Przed wytworzeniem się układu nerwowego? A jak wtedy zamierzasz wykryć wady tego właśnie układu?
anonim2014.07.13 10:48
@Sebinus "Czy ten tłumok ma pozwolenie na ukazywanie publicznie zdjęć ludzi niepełnosprawnych?" A czy prolajferzy mają pozwolenie na publiczne pokazywanie zwłok ludzkich na swoich banerkach antytuskowych? Agnes32, czy ktoś kontroluję zgodę rodziców na upublicznianie zdjęć abortowanych dzieci na banerach antyaborcyjnych? @Agness32 "Różnica polega na tym, że dziecka rozszarpanego, porwanego na strzępy nie da się już zidentyfikować tak, jak dziecka żyjącego" Mylisz się. Zdjęcia na tych banerach bardzo często ukazują twarz dziecka w całości. W 100% rozpoznawalną. Reszta jest zakrwawiona i zapewne podkolorowana w photoshopie by bardziej szokowało. Ale dziecko JEST rozpoznawalne. "a pokazywanie takich zdjęć służy ujawnieniu ogromu nikczemności, jakim jest tzw. aborcja." Pokazywanie takich zdjęć JEST ogromem nikczemności. Prolajferzy walczą z barbażyństwem barbażyńskimi metodami bo tylko takie znają. Gratuluję. Napisz może jeszcze, że to uświęca te pokazywane przez prolajferów dzieci. Prawdziwi barbażyńcy przynajmniej nie udają, że ich barbażyństwo kogokolwiek uświęca czy jakiemukolwiek dobru służy. Nie są hipokrytami jak prolajferzy i Palikot po równo.
anonim2014.07.13 10:50
Niech się Palikot cieszy że jego matka nie kazała go rozszarpać na strzępy zanim się narodził
anonim2014.07.13 10:59
chyba się za Pana Palikota pomodlę
anonim2014.07.13 11:02
„wady akceptowane przez PiS i Kościół” A ja bym zrobił wystawę z hasłem: 'Wady NIEAKCEPTOWALNE przez Palikotów i lewicę" z podtytułem: "Takich ludzi należy zabijać" i pokazałbym NA ŻYWO wszystkich ludzi, którzy urodzili się z różnymi wadami, a prowadzą ciekawe i szczęśliwe. Umieściłbym na tej wystawie (trochę prowokacyjnie) też zdjęcie Stephana Hawkinga z zapytaniem, czy zabijać takich niesprawnych ludzi. A właśnie, ciekawe co Palikot i jemu podobni lewicowcy powiedzieli by wielkiemu ateiście Stephanowi Hawkingowi. Czy ktoś, kto nie może normalnie mówić, poruszać się powinien żyć? Przecież gdyby w tamtych czasach znano gen, który powoduje tą chorobę co ma Hawking i zrobili by wcześniejsze badania (DNA) w łonie matki, to zdaniem lewicowców należałoby takie dziecko zabić?
anonim2014.07.13 11:47
Swat Twoja nerwowa reakcja dowodzi, jak bardzo potrzebne są wystawy pokazujące ofiary zbrodni, jaką jest aborcja. I chociaż się miotasz, widać i u Ciebie pozytywne skutki organizowania takich wystaw, bo dziecko nazywasz dzieckiem, sam widzisz, że nie da się inaczej.
anonim2014.07.13 11:57
" Jednak jestem tak samo przeciwny wystawom ukazującym abortowane płody, które wystawia się na widok publiczny." A dlaczego ? to produkt ludzki ...
anonim2014.07.13 11:59
Czy umieści informację o producencie " ( Adres kliniki ?) czy bedzie informacja o kosztach produkcji??
anonim2014.07.13 12:01
" Masz świadomość, że pokazywane zdjęcia porozrywanych płodów niewiele mają wspólnego z prawidłowo i w odpowiednim czasie przeprowadzoną aborcją? " dołaczymy zdjęcia dzieci" zasolankowanych , jak również filmiki z procedur poaborcyjnych przy morderstwie metodą "częściowego porodu" ....
anonim2014.07.13 12:36
Palikot ma rozum ale dlaczego z niego nie korzysta? ma już sporo lat a im starszy tym głupszy
anonim2014.07.13 12:58
polspat Co sądzę o wpływie? Prawdę mówiąc nie jestem pewna. Przede wszystkim każde dziecko jest inne, w innym tempie się rozwija, inaczej postrzega rzeczywistość. Jednak byłabym skłonna zaryzykować stwierdzenie, że im wcześniej człowiek zrozumie, jakiej potworności dokonuje się podczas aborcji, tym większe prawdopodobieństwo, że zaprocentuje to w przyszłości i nie wyrośnie z niego bezduszne monstrum. Pewnie nie każde dziecko powinno oglądać takie wystawy, ale na pewno ŻADNE nie może usłyszeć bredni o zlepku komórek, bezczuciowcu, czy "empatii", która każe mordować.
anonim2014.07.13 13:01
I jeszcze jedno. NIKT nie powinien się dowiadywać, że jego rodzice zastanawiali się nad skorzystaniem z "prawa do wyboru", albo, że stracił rodzeństwo w taki sposób.
anonim2014.07.13 13:26
@Agnes32 Zabawne jak przypisałaś mojej wypowiedzi zdenerwowanie i miotanie się gdy nie zgadzała się z Twoimi tezami. Zabawne również, że założyłaś skuteczność barbażyńskich banerów antyaborcyjnych na podstawie własnej ignorancji i niewiedzy o moich osobistych poglądach. Oceniłaś mnie na podstawie tego co Ci się uroiło w głowie. Aha, i ŻADNE dziecko nie powinno oglądać antyaborcyjnej pornografii prezentowanej przez prolajferów.
anonim2014.07.13 13:52
Palikot może wykorzystać gotowe wzory historyczne https://www.youtube.com/watch?v=9fJlnAGdtYU
anonim2014.07.13 13:57
"Może byłoby lepiej gdyby te zdjęcia pokazywano tylko ciężarnym kobietom chcącym dokonać aborcji?" Czy filmy wychudzonych, skrajnie umęczonych fizycznie i psychicznie ludzi, które nakręcano po wyzwoleniu Auschwitz należy pokazywać tylko tym, którzy są za faszyzmem i nazizmem? Czy zdjęcia zwłok zagazowanych więźniów złożonych na stosach do spalenia byłoby lepiej pokazywać tylko potencjalnym rasistom? Czy może pokazywać wszystkim, aby przestrzec i pamiętać do czego prowadzą antyludzkie poglądy. @polspat (również @Swat) Proszę mi odpowiedzieć, czy można pokazywać bardzo DRASTYCZNE zdjęcia i filmy z Auschwitz. Pozdrawiam.
anonim2014.07.13 14:07
,,A czy prolajferzy mają pozwolenie na publiczne pokazywanie zwłok ludzkich na swoich banerkach antytuskowych?"-polskie prawo traktuje abortowane płody jako ,,odpad medyczny"(przedmiot nie człowieka) który idzie do utylizacji(spalenia) więc prolajferzy mogą się posługiwać.
anonim2014.07.13 14:10
Ale w moim odczuciu powinny być grzebane na cmentarzu.
anonim2014.07.13 15:41
Zdenerwowanie i miotanie się wyraźnie jest widoczne w Twojej wypowiedzi. Rzucasz się na prawo i lewo, nie wiesz już kogo zaatakować. I gdzie ja pisałam o Twoich poglądach?
anonim2014.07.13 15:53
polspat Dlaczego takie zdjęcia miałyby oglądać akurat kobiety w ciąży? One i tak mają rozstrój hormonalny, huśtawkę nastrojów, i wiele różnych dolegliwości. W imię czego miałyby być jeszcze obciążane widokiem tych zdjęć? O wiele bardziej zasadna jest profilaktyka i przygotowanie ich do dobrego przeżywania tego czasu. I absolutnym nieporozumieniem jest wyłączenie z tego mężczyzn. Przecież normalny, zdrowy moralnie i emocjonalnie mężczyzna ponosi jeszcze większą odpowiedzialność za dziecko niż rozstrojona emocjonalnie kobieta. To on ma być opoką kobiety i całej rodziny. Jeżeli młody mężczyzna nie może zrozumieć jaką wartością jest życie jego dziecka, to właśnie on powinien być w pierwszej kolejności uświadomiony, jeżeli zajdzie taka potrzeba, również przy pomocy drastycznych zdjęć.
anonim2014.07.13 20:10
No to trzeba przy takich planszach z "Dziećmi Chazana" stawać spokojnie z różańcem w ręku i modlić się o pokój duszy tych dzieci oraz nawrócenie uczestników tej akcji.
anonim2014.07.13 20:18
Kropelka ,,stawać spokojnie z różańcem w ręku i modlić się o pokój duszy tych dzieci oraz nawrócenie uczestników tej akcji"-media zapewne określą was jako religijnych ekstremistów chcących zakłócić błazenadę małego januszka.
anonim2014.07.13 22:38
My katole kochamy wszystkie dzieci niech palikot pokażę kim gardzi
anonim2014.07.13 23:14
@Sebinus... A co mnie obchodzą media? Niech sobie to określają jak chcą.
anonim2014.07.14 1:02
polspat Wypowiedź o odpowiedzialności mężczyzny traktujesz jako drwinę? No to gratuluję. Chyba, że się mylę, biorąc Cię za mężczyznę. W takim razie proszę o sprostowanie, jeśli oczywiście masz na to ochotę. W każdym razie ja nie chciałabym mieć do czynienia z mężczyzną, który nie potrafi zapewnić spokoju i bezpieczeństwa rodzinie, a SZCZEGÓLNIE kobiecie w ciąży i małym dzieciom.
anonim2014.07.14 8:47
Jak mozna wpasc na tak absurdalny pomysl?
anonim2014.07.14 9:04
#Swat Kup se RG 42 dla swej rozrywki.
anonim2014.07.14 9:08
#polspat A ty se tyż kup ale F-1. Ma twardszą skorupę do zmiękczania pustych lbów.