25.08.14, 14:17Papież Franciszek (fot. Wikipedia)

Papież Franciszek modlił się o pokój na Ukrainie

Papież Franciszek zaapelował o pokój i zakończenie konfliktu na Ukrainie, który - jak podkreślił w czasie południowego spotkania z wiernymi - przynosi wiele cierpienia ludności cywilnej. W niedzielę Ukraina obchodziła 23. rocznicę odzyskania niepodległości. We kościołach całego kraju odbyły się specjalne modlitwy o pokój.

Moją myśl kieruję w sposób szczególny ku umiłowanej ziemi Ukrainy, która obchodzi dziś święto narodowe, ku wszystkim jej synom i córkom, ku ich pragnieniu pokoju i spokoju, zagrożonych przez napięcia i konflikt, który nie przestaje słabnąć, przynosząc wiele cierpienia ludności cywilnej. Zawierzmy Panu Jezusowi i Matce Bożej cały naród i módlmy się wspólnie przede wszystkim za ofiary, ich rodziny oraz tych, którzy cierpią. Otrzymałem od jednego z biskupów list, w którym opisuje mi cały ten ból. Módlmy się wspólnie do Matki Bożej za tę umiłowaną ziemię ukraińską” - mówił papież Franciszek. 

Na ręce prezydenta Ukrainy Franciszek przesłał też telegram z okazji Dnia Niepodległości. „W obecnej sytuacji chciałbym życzyć narodowi ukraińskiemu, by kroczył drogą rozwoju, dobrobytu, pojednania i pokoju” – napisał Ojciec Święty, zapewniając o swej modlitwie za Ukrainę. 

MaR/Radio Watykańskie

Komentarze

anonim2014.08.25 15:57
Już raz Papież modlił się za Syrię, tuż przed planowanym atakiem USA na ten kraj. Modlił się o pokój. Pokoju tam co prawda nie ma, ale USA nie rozpoczęło wojny. Wielką moc ma modlitwa, większą niż kiedykolwiek sobie to wyobrażałem.