22.04.19, 16:21(fot. screen)

Papież Franciszek: Zmartwychwstanie przełomowym wydarzeniem w dziejach

Zmartwychwstanie Chrystusa stanowi najbardziej wstrząsające wydarzenie w dziejach ludzkości, świadczące o zwycięstwie Bożej miłości nad grzechem i śmiercią. Mówił o tym Papież Franciszek podczas południowej modlitwy Regina Coeli. Podkreślił, że daje ono nadziei człowieka solidny fundament, jak skała.
 

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Tradycja nazywa dzisiejszy dzień „Poniedziałkiem Anioła”. Papież przypomniał, że Ewangelia zwraca uwagę na rolę kobiet, które przepełnione bojaźnią i radością wyruszają, aby zanieść uczniom nowinę o pustym grobie. To one są pierwszymi świadkami zmartwychwstania. Słowa, które Jezus do nich skierował odnoszą się także do każdego wierzącego dzisiaj. Wszyscy są wezwani, aby spotkać Zmartwychwstałego Pana osobiście oraz stać się Jego świadkami.

“Słowami starożytnej sekwencji wielkanocnej powtarzamy w tych dniach: «Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja». A w Nim także i my zmartwychwstajemy, przechodząc ze śmierci do życia, z niewoli grzechu do wolności miłowania – mówił Papież. – Pozwólmy więc, by dotarło do nas pocieszające orędzie Wielkanocy i ogarnęło nas Jego chwalebne światło, które rozprasza ciemność bojaźni i smutku. Zmartwychwstały Jezus idzie obok nas. On objawia się tym, którzy Go wzywają i miłują. Przede wszystkim w modlitwie, ale także w prostych radościach przeżywanych z wiarą i wdzięcznością. Możemy też odczuć Jego obecność dzieląc chwile serdeczności, gościnności, przyjaźni, podziwiania przyrody. ”

za: vaticannews.va

Komentarze

psychopata słowiczek poznański jest oszustem2019.04.22 16:33
Obleśny SŁOWICZKU POZNAŃSKI zmieniający płeć i nicki 30 razy w tygodniu. Ameby z "redakcji" frondy mają na ciebie głęboko wyjjjeebane podobnie jak na twojego kumpla Nowaka :) Nie podałoś swojego nazwiska ukradłoś tożsamość innej osoby, która nawet nie ma pojęcia jakie kłamstwa piszesz spod jej nazwiska. Sprawa zgłoszona do organów ścigania.
Piotr Nowak2019.04.22 16:40
Odpierdool się ode mnie. Ja tylko stwierdzam fakt. Oboje jesteście niedostukani. krótko mówiąc - debile. Jeden warty drugiego. Jesteście dokładnie tacy sami.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 16:54
Jesteście tacy sami obaj ciecie klozetowi z desperacką misją rozstawiania wszystkich po kątach. Cmoknij się tam gdzie lubisz i spływaj smarkate attention whore.
Piotr Nowak2019.04.22 16:58
szkoda z tobą gadać. Bo jesteś kretynem. Idź w pizzdu. Przy takich cieciach to naprawdę można nabawić się homofobii.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 17:12
W piizdu to raczej ty pójdziesz, o ile jakaś zechce takiego pustaka. Nie fatyguj się z szantażem na homofobię, widziałem dzieciaku twoje homofobiczne sraaczki - m.in określanie społeczności LGBT "peedałami", "ciiotami" na długo zanim zacząłem się tutaj udzielać. Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.
Piotr Nowak2019.04.22 17:21
ty się nie udzielasz cioto. Ty wymotujesz mózgiem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 17:23
nowak cieciu klozetowy naucz się pisać po polsku
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 16:32
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10940zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 16:31
Z ostatniej chwili !! Zwryrodniały katolicki ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
pc2019.04.22 19:59
Ksiądz zachował się jak należy. Geje to zboczeńcy. Jak spadną ci klapki z oczu to zrozumiesz.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 21:22
Z kolei gej nie zachował się jak należy. Nie obił mordy temu katobydlakowi.
Andrzej2019.04.23 10:52
Dumny geju przecież Ty już logicznie myśleć nie potrafisz. Skąd się wziąłeś na tym świecie? To proste, zapis genetyczny w zygocie jak program komputerowy realizuje się w dzieciaku albo jako chłopczyk z siusiakiem albo dziewczynka z "cipką". A jak dorosną to kształt waginy pasuje do fallusa. Tak to zaprogramowano. Podobnie jak z malutkiej pestki jabłka wyrasta jabłoń. I to wbrew prawu ciążenia, rośnie do góry. A jak zmyślnie dostarczane są soki by na czubku drzewa wyrosły listki lub kwiaty. I to powstało przypadkowo? Trzeba być bezrozumnym żeby tak myśleć. Jak powiedział Pascal " Jeśli nie ma Boga to daj Bóg, ale jeśli jest Bóg to nie daj Bóg". Masz wolną wolę.Pewnie jesteś piękny ,młody i bogaty. Ale niestety to wszystko przemija, tak samo jak to wszystko co Cię otacza.Skończysz jak zeszłoroczna trawa o której nikt jutro nie będzie pamiętał.Jaki sens będzie miało Twoje życie? Skończysz jako schorowany ,może stary człowiek wyrzucony na margines społeczny z perspektywą że "może" trzeba będzie "zapłacić" za życie przeciw zamysłom Stwórcy. Szukaj tego co daje życie wieczne( zobacz jak ogromny jest Wszechświat). Ale podobno jak Bóg chce kogoś skarać to mu rozum odbiera.Czy jesteś mądrzejszy od Pascala.Żal mi Cię.