22.10.15, 16:31

Partia Razem: nasz cel – małżeństwa jednopłciowe

Katarzyna Paprota, feministka i kandydatka do Sejmu z Partii Razem, nie pozostawia złudzeń. Ugrupowanie to będzie za wszelką cenę dążyło do tego, by równe prawa miały „małżeństwa homoseksualne”.  I będzie oswajało społeczeństwo z takimi związkami, bo debata nad związkami partnerskimi, która od wielu lat toczy się w Polsce, to jedynie półśrodki: „W momencie, w którym zaczynamy sobie uświadamiać, że wśród naszych znajomych nie brakuje osób nieheteronormatywnych, łatwiej pogodzić się z komunikatem, że wszystkim nam powinny przysługiwać takie same prawa. To, co powinniśmy zrobić, aby przekonać najbardziej opornych, to przypominać, że nasi sąsiedzi, krewni, przyjaciele i dzieci naszych przyjaciół mogą nie być hetero, a naszym obowiązkiem jest respektowanie ich praw” – przekonuje w rozmowie z „Krytyką Polityczną”.

Wprowadzenie do prawa małżeństw homoseksualnych ma być więc takim krokiem, jak choćby przyznanie kobietom praw wyborczych: „W Szkocji całkiem niespodziewanie zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci, i nawet najbardziej nietolerancyjne osoby pogodziły się z tym faktem. Pamiętajmy, że mówimy o prawach człowieka – czyli o czymś, co nie powinno podlegać żadnym sondażom. Pewne zmiany muszą zostać wprowadzone, tak samo jak wprowadzono prawo wyborcze dla kobiet czy zniesiono segregację rasową”.

Tyle że co innego respektowanie praw, a co innego zgoda na zupełne rozmycie definicji małżeństwa jako związku, z którego na świat przychodzą dzieci.

Nowi inżynierowie społeczni swoje zmiany chcą zacząć od zmian na poziomie języka. Ich celem jest więc wyrzucenie wszelkich określeń, które miałyby charakteryzować związki jednopłciowe. „Kiedy myślę o swoich przyjaciołach i sąsiadach, nie rozpatruję ich w kategoriach homo czy hetero – niezależnie od ich orientacji seksualnej, myślę o nich jako o rodzinach. Pisząc deklarację programową, uznaliśmy, że nie ma sensu siać niepotrzebnego zamętu. Rodzina to rodzina”.

Pytana o klauzulę sumienia Paprota deklaruje, że jest za jej całkowitym zniesieniem: „Respektowanie czyichś przekonań religijnych powinno się kończyć dwa metry od kobiecego ciała” – przekonuje.

W swoim programie to lewicowe ugrupowanie sprzeciwia się nie tylko finasowaniu katechezy ze środków budżetowych, ale jest za wyprowadzeniem jej ze szkół. Co proponuje w zamian? Edukację antydyskryminacyjną antyprzemocową, seksualną oraz jak „przedstawiać inne od ogólnie przyjętego modele rodziny i nieheteronormatywne orientacje seksualne”.

I wszystko jasne. Nowy oto nowy lepszy świat pod tęczową flagą.

gbe/krytyka,org.pl 

Komentarze

anonim2015.10.22 17:18
Litości, przecież Razem raczej nie wejdzie do Sejmu, a jak wejdzie, to tylko z paroma mandatami. Nie ma szans na żadne wielkie rewolucje, a tym bardziej zmianę konstytucji.
anonim2015.10.22 17:36
Sorry pedaly ale na chwile obecna wasz niby problem jest najmniej znaczaca i najmniej interesujaca sprawa dla kraju i przyszlosci Polski.Mam gdzies te gejowskie frustracje,so prawdziwe problemy na tym swiecie,zapytajcie chorych,biednych i bezdomnych,kto sie troszczy o ich prawa.
anonim2015.10.22 18:20
Kolejna sekta, pełna speców od bicia piany i kołowania grantów. Co oni mają do zaoferowania Polsce i Polakom, poza kokietowaniem lemingów?
anonim2015.10.22 20:10
Pitu, pitu....
anonim2015.10.22 20:26
No a co mam powiedzieć takiej poczciwej duszyczce, jak Ty, dającej się uwodzić wrażliwcom społecznym, proponującym przelewać z pustego w próżne?
anonim2015.10.22 21:01
Naprawdę mnie rozczulasz ;)
anonim2015.10.22 21:59
@Joenam Czyżbyś została poczęta w związku jednopłciowym drogą naturalną? Czyż nie dążysz do tego w swoim ideowym postępie? Zgadzasz się na to żeby, dzieci mogły samodzielnie decydować o życiu bądź śmierci (przypadek belgijskiej 9-cio latki eutanazja)? Czy jesteś gotowa na to żeby zabić i zjeść drugiego człowieka (kanibalizm) np. humanizowane mleko w proszku. Jeśli świnię karmi się świnią, bydło bydłem ( wyszło na jaw przy okazji choroby szalonych krów) to jaką masz gwarancję na to że nie jesteś kanibalem. Jesteście tylko biednym i naiwnym narzędziem w rękach szatana. Nawet nie zadajesz sobie sprawy z tego czym jest prawdziwe zło. Zło które będzie rozdzierać przez całą wieczność twoją duszę ale zanim to nastąpi będzie Ci dane posmakować prawdziwej bożej miłości tylko po to żebyś jeszcze bardziej cierpiała. Jest jednak jeszcze nadzieja dla wszystkich żyjących. Nawet jeśli nie wierzycie w Chrystusa zbawiciela świata to żyjcie uczciwie nie gorsząc swoim postępowaniem, będzie co zaoferować w chwili śmierci.
anonim2015.10.22 22:15
Nie bardzo mam czas się wgłębiać w sprawy norweskie, a nie chcę nabywać jakiejś powierzchownej wiedzy. Jedno wiem - Norwegia posiada bardzo bogate złoża ropy, więc ma z czego finansować swój "socjalizm". Poza tym, niezależność finansowa daje im luksus nieuczestniczenia w eurokołchozie, czyli w sensie politycznym - niezależność wobec imperialnej polityki Berlina. O Polsce nie można tego powiedzieć, a tym samym - nie ma podstaw by poważnie traktować "norweski sen", czyli jakieś próby wprowadzania tamtejszych realiów u nas. To jest co najwyżej kult cargo. Puste naśladownictwo bez rozumienia istoty rzeczy. Bardzo niestety typowe dla polskich elit i ludzi aspirujących. Co do "razem", to poparcie dla tej sekty jest dla mnie zrozumiałe tylko w jednym przypadku - jeśli ktoś jest pod to towarzycho podczepiony i ma perspektywę wymiernych korzyści z sukcesu partii. Z takim jednak zastrzeżeniem, że jak w każdej wilczej sforze, trzeba się mocno napracować nad tym, by nie zostać na lodzie, kiedy liderzy osiągną swoje cele i zapomną, kto im w tym pomagał. Jeżeli ktoś jest poza tym towarzychem, a mimo to wspiera je, bo np. podoba mu się program i głoszone poglądy, to mogę jedynie współczuć. Towarzycho "razem" otwartym tekstem mówi, że zamierza kraść, zabijać i łamać sumienia, więc tylko patologiczną naiwnością można tłumaczyć przekonanie zwolenników, że te wątpliwe przyjemności spotkają jakichś "onych" ("bogatych", "dzieci poczęte in vitro lub np. w wyniku gwałtu", "lekarzy zbuntowanych wobec tzw. praw reprodukcyjnych", etc.), a nie ich samych. No i po ostatnie - każde towarzych ostentacyjnie odcinające się w Polsce od Kościoła albo uprawia tanią kokieterię, albo realnie myśli o przykładaniu ręki do zwinięcia interesu zwanego państwem polskim. Innych opcji nie ma - poza oczywiście patologiczną głupotą.
anonim2015.10.23 5:23
w zwiazku z tematem polecam: http://www.narth.com/docs/pol-cohen.pdf http://www.wieczernik.oaza.pl/dlaciebie/33.html http://www.narth.com/docs/pol-cohen.pdf http://adonai.pl/czystosc/?id=106 http://www.odwaga.oaza.pl/swc/swc_14_2007/swc_14_2007_sw7.htm http://regenerationministries.org/ http://ex-gay.tumblr.com/post/733975429/wiesz-odnosnie-twojej-psychoterapii-problem-jest http://www.mamaitata.org.pl/docs/Przeciw_wolnosci_i_demokracji_-_Raport_Fundacji_Mamy_i_Taty.pdf http://www.bibula.com/?p=28056 http://couragerc.net/ http://forum.fronda.pl/forum/pokaz/id/71361#post_71361 http://www.gandalf.com.pl/b/walka-o-normalnosc-przewodnik-do-auto/
anonim2015.10.23 8:33
Joenam - sądzę, że masz zideologizowane myślenie. Polska nigdy w historii nie podążała śladami Kataru czy Arabii Saudyjskiej, bo obca jest nam zarówno plemienna mentalność Arabów, jak i muzułmańskie przekonanie, że Bogu podobają się wojny napastnicze, zabijanie niewiernych i nawracanie przemocą. A jedyny okres, w którym byliśmy państwem wyznaniowym, był PRL, z państwową religią socjalizmu wpisaną w konstytucję.
anonim2015.10.23 13:31
Co za tytuł :D Uczciwie byłoby to teraz skontrować tytułem "PiS - nasz cel to rozdrapywać Smoleńsk i dać większą władzę Kościołowi. Zagłosuję na Razem nie dlatego, że jednym z punktów programu są małżeństwa jednopłciowe, a dlatego, że dają mi nadzieję na lepsze życie i nie są konserwatywnymi staruszkami, którzy chcą decydować o moim ciele zabraniając aborcji nawet w przypadku ciąży w wyniku gwałtu.
anonim2015.10.23 14:25
Po co tworzyć coś z czego i tak nikt nie będzie korzystał. Konserwatyści mają małżeństwa - świeckie i religijne. "Postępowcy" mają za to "wolne związki"/"wolną miłość". I jest Ordnung! Poza tym homoseksualiści i tak niechętnie z tego korzystają http://www.pch24.pl/pederasci-nie-sa-zainteresowani-homo-malzenstwami,2635,i.html . Przecież „postępowcy nie biorą opcji małżeństwa (nawet świeckiego) bo to „średniowiecze”, „zaścianek”, nikomu nie potrzebny „papierek” itd. No chyba, że „postępowcy” cofają się (w rozwoju) – wtedy zrozumiem. Homoseksualiści powinni wziąć przykład z prezydenta Hollande - żyć w konkubinacie. Przecież od pół wieku na Zachodzie lewactwo wmawia, że małżeństwo to przeżytek, ciemnogród, zacofanie itd. Przez tyle lat lewactwo wieszało psy na instytucji małżeństwa. Teraz nagle zachciało się im małżeństwa? Himalaje hipokryzji!!!
anonim2015.10.23 14:32
@Joenam Norwegia ma kupę kasy z ropy i rybołówstwa czego nie można powiedzieć o Polsce. Na szczęście Norwegowie kasę odkładają i w przyszłości będą żyć z odsetek. Dobrze, że tam socjaliści całej kasy nie roz***li jak to ma lewica w zwyczaju. Co do Arabii i kataru - tam władcy są bajecznie bogaci (uroki islamu) choć zwykli obywatele żyją na wysokim poziomie. Problem w tym, że socjalizm to piękny ustrój, który musi ktoś sfinansować:) Norwegia właśnie znalazła źródło skąd ten socjał sponsorować. Skąd na to ma wziąć pieniądze Polska???
anonim2015.10.23 17:19
Komuniści zrozumieli, że nie mogą dziś przemocą zdobyć władzy nad światem, stąd mutują do różnych formacji. Jedną z takich prób jest walka o nieco już zakurzone równouprawnienie, nowy, błyszczący genderyzm, zgniły gblt i inne syfy, którymi próbują zniszczyć fundamenty społeczeństwa zbudowanego w oparciu o wartości chrześcijańskie. Gdybym nie dbał, to powiedziałbym: przyjdź islamie i pościnaj im te głupie łby!
anonim2015.11.13 16:54
Homomałżeństwa i homoadopcje nie są żadnymi prawami człowieka, tylko ich wypaczeniem! Przede wszystkim te "postulaty" łamią prawa dzieci