19.01.22, 21:33Fot. screenshot - YouTube (Wydawnictwo Esprit)

Pedofilia w Kościele. Ks. Isakowicz-Zaleski: Pontyfikat Franciszka nie przyniesie przełomu

W rozmowie z Tomaszem Terlikowskim na antenie RMF FM ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentował instrukcję Stolicy Apostolskiej, w myśl której kurie biskupie nie mogą przekazywać kopii akt postępowań kanonicznych dot. nadużyć seksualnych po przekazaniu sprawy do Kongregacji Nauki Wiary. Odnosząc się do ujawnionego przez „Rzeczpospolitą” dokumentu duchowny ocenił, że pontyfikat papieża Franciszka nie przyniesie przełomu w kwestii wyjaśnienia przypadków pedofilii wśród polskich księży.

W 2019 roku papież Franciszek zniósł tajemnicę papieską w sprawach dotyczących nadużyć seksualnych rozpatrywanych według prawa kanonicznego. Mimo to „żaden sąd, żadna prokuratura ani też państwowa komisja ds. pedofilii nie dostaną od biskupów dokumentów zakończonych już postępowań kanonicznych wobec księży oskarżanych o seksualne wykorzystywanie małoletnich” – donosi na łamach „Rzeczpospolitej” Tomasz Krzyżak.

To za sprawą wewnętrznej instrukcji Stolicy Apostolskiej, w myśl której akta postępowań kanonicznych może przekazywać wyłącznie Stolica Apostolska, nie mogą tego natomiast robić kurie biskupie, nawet jeśli są w posiadaniu kopii. Diecezja może udostępniać dokumenty jedynie do momentu przekazania sprawy do Kongregacji Nauki Wiary. Od tego momentu dokumenty „pozostają w dyspozycji Stolicy Apostolskiej”.

- „Dochodzi do absurdu. Gdyby pedofilii dopuścił się zwykły człowiek, to nie ma żadnych obostrzeń, skomplikowanych procedur. Gdy dokonuje tego duchowny, to trzeba aż pisać do Watykanu na drodze międzynarodowej przez noty dyplomatyczne, co automatycznie wydłuża ogromnie czas rozwiązywania tych spraw. Powoduje, że wiele prokuratur nie będzie chciało tą drogą iść”

- przekonywał na antenie RMF FM ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

W ocenie duchownego pontyfikat papieża Franciszka nie przyniesie przełomu w kwestii wyjaśnień pedofilii wśród polskich księży.

- „Nie ma szansy na zmianę mentalności i działania urzędów watykańskich”

- stwierdził rozmówca Tomasza Terlikowskiego.

To natomiast, w jego ocenie, będzie prowadziło do dalszego odchodzenia wiernych z Kościoła.

- „Skutki tego będą okropne, będzie to argument dla wielu osób, żeby wystąpić lub przejść do lefebrystów, czy też w inny sposób wyłączyć się z tej wspólnoty”

- ocenił.

kak/rmf24.pl

Komentarze

matis892022.01.20 16:03
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.20 16:02
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
konzyg2022.01.20 10:02
Konkluzja zapewne słuszna. Zapewne - bo przyszłości nie znamy. Trudno zresztą spodziewać się czegoś innego, skoro papież Franciszek w najlepsze koresponduje z promotorem homoseksualizmu i pederastii, amerykańskim jezuitą o. Jakubem Martinem (i nie tylko z nim), udziela poparcia prez. "Let's go Brandon" Bidenowi i marszałkowi Senatu USA, p. Pelosi, w sprawie legalizacji i rozszerzenia aborcji ("praw reprodukcyjnych"), a zapomina o zwykłych wiernych, mordowanych dzieciach nienarodzonych; opisuje niektóre drugie "małżeństwa" jako "przykładne", o tych pierwszych zapominając. I oczywiście więcej cytuje siebie niż Jezusa Chrystusa - przynajmniej takie odnosi się wrażenie.
Jacuś2022.01.20 6:51
Odpowiednie instytucje niech się zajmą trudnymi sprawami tej kwestii, a ty księżulku przestań dzielić Kościół i weź się za posługę kapłańską, a jeśli nie to precz z Kościoła. Dość już wszelkich podziałów. Znalazło się dwóch "mocarzy Kościoła" Terlikowski i ks. Zalewski, zamiast przyciągać wiernych odpędzają.
Dam2022.01.20 8:16
Jak się tym mają zająć odpowiednie instytucja, skoro KK utrudnia proces na każdym kroku (o czym mówi ksiądz) a wy każdą próbę wpływu uznajecie za "atak na Święty Kościół"? Powinieneś się chyba cieszyć, że są w Kościele ludzie chcący ten problem rozwiązać, a zamiast tego każesz im zamilknąć. Czyżbyś tęsknił do czasów, kiedy "nie było pedofilii w Kościele" bo nic o niej nie słyszałeś?
Jacuś2022.01.20 8:42
Jestem przeciw jakimkolwiek dewiacjom itp., ale ci jegomoście przedstawiają swoje racje w/g siebie. Jeśli się zagłębimy obiektywnie w te sprawy sytuacja wygląda całkiem inaczej. Wielu ludzi jest nie potrzebnie krzywdzona bez prawa naprawienia krzywd. Sytuacje wyjaśnione nie oglądają światła dziennego, a przypominam, że słowo nie jednego już zabiło. W/w panowie nadają początek rozgłosu, a końca już niema. W wielu przypadkach się pomylili i nikt tego nie prostował, ani przepraszał.
leszczyna2022.01.20 11:45
Podaj przykłady pomyłek ks. Isakowicza. Poza tym tu nie chodzi o podziały, bo jedność to nie krycie zła. Ale o to chodzi, żeby zło się nie opłacało, bo w końcu się wyda i sprawcy będą ukarani. Zwyczajnie Kościół starą metodą blokuje dostęp do swoich dokumentów, dawniej to był sekret papieski obejmujący wszystkich uczestników procesów kościelnych, a teraz po cichu wszedł zakaz dotyczący kurii. Tak czy owak, wszystko ma zostać "między nami biskupami".
K.K.2022.01.20 10:36
Zarzut, że ks. Isakowicz - Zaleski dzieli kościół i zamiast przyciągać wiernych odpędza, uważam za bardzo krzywdzący. Mało jest księży w Polsce, którym zależy na dobru kościoła tak bardzo jak księdzu Isakowiczowi - Zaleskiemu, którego miałem możliwość poznać osobiście. To właśnie nierozliczona pedofilia zniechęca ludzi do kościoła jak nic innego. Bez radykalnych rozwiązań w tym temacie kościół nigdy nie odzyska wiarygodności i będzie się ta sprawa ciągnąć przez kilka pokoleń. Niestety postawa kościoła jest bardzo niepokojąca. Wygląda to na chęć krycia swoich, podobnie jak to jest w innych zawodach - wśród artystów, lekarzy, nauczycieli, a przede wszystkim w kaście sędziowskiej. I nie chodzi mi o problem pedofilii, ale w ogóle o wszelkie nadużycia, nieprawidłowości itp.
Adeptus2022.01.20 15:14
"To właśnie nierozliczona pedofilia zniechęca ludzi do kościoła jak nic innego" Mnie tam zniechęca przede wszystkim fakt, że Kościół głosi ohydną, zbrodniczą, absurdalną ideologię chrześcijańską, a co gorsza, czasem próbuje realizować ją w praktyce. Patologie w stylu molestowania czy wyzysku zdarzają się w każdej dużej instytucji, ale nie każda propaguje paskudny antyludzki sekciarski kult. Zaś krycie swoich wynika w znacznej mierze z wierzeń religijnych - bo skoro Kościół jest święty, a chrześcijaństwo to prawda objawiona, to usprawiedliwione jest zatajenie jego przeszkód, żeby maluczcy wierni przypadkiem nie zwątpili, nie stracili wiary, bo wtedy miłosierny Pan Bóg będzie musiał ich skazać na wierne męki. Cierpienie gwałconego dziecka jest niczym wobec podtrzymywania mitu o świętości chrześcijaństwa. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
n2022.01.20 15:54
Goń się ze swoim zasra nym blogiem!
matis892022.01.20 3:02
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.20 16:04
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI partii POPIS----: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892022.01.20 3:02
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.20 16:04
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI partii POPIS----: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892022.01.20 0:32
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.20 3:02
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.20 0:32
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892022.01.20 3:03
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Böno2022.01.19 23:37
Nikt nie zabrania kierowania spraw związanych z pedofilią księży do sądów państwowych. Po prostu nie ma sprawy. I niech pan zwany księdzem Zalewski oraz wszyscy inni pokrzywdzeni niech szukają sprawiedliwości w sądach państwowych, zamiast w kościele. Misja kościoła, to nie tropienie pedofilów. Pan Zalewski pomylił zawód.
leszczyna2022.01.20 11:50
Jak misję Kościoła wypełniają pedofile czy inni przestępcy? Wyobrażasz sobie, żeby w banku pracowali fałszerze dokumentów albo w wojsku obcy agenci? Czy tym instytucjom nie zależy na wiarygodności? Jeśli tak, to przepadną.
Böno2022.01.20 12:52
Leszczyna, faktycznie nadajesz się do lasu. Od tropienia przestępców jest policja, sądy, a nie banki, szkoła, szpital...... Nie uogólniaj, jakoby misję kościoła wypełniali pedofile, bo takimi słowami obrażasz wielu uczciwych kapłanów. A policja powinna tropić wszystkich pedofilii i przestępców. A z jakich grup społecznych tacy się wywodzą, to sobie porozmawiaj z policją, prokuratorami, sędziami, lub szukaj w statystykach, a nie pier..... głupot.
leszczyna2022.01.20 23:59
Czy ja napisałam, że misję Kościoła wypełniają tylko pedofile albo że księża równa się pedofile? Albo czy policja nie jest od ścigania przestępstw? Jeśli przestępstwo zdarzy się w banku, to wg Ciebie bank co powinien zrobić? Chyba zgłosić sprawę policji, czy to dla niego nieważne, co się dzieje w jego oddziałach? Znasz taki bank, którego oddział ma ukrywać przed policją kopie przestępstw, gdy oryginały poszły do centrali? Zwyczajnie Franciszek pod szyldem walki z akurat pedofilią znalazł nowy sposób na stare sprawy kościelne.
jest wyjście2022.01.19 23:34
Wypowiedzieć konkordat albo uznać funkcjonariuszy K.Kat. za bezpaństwowców.
katolicka deratyzacja Polski2022.01.19 23:18
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
katolicka deratyzacja Polski2022.01.20 11:00
Zapomnialem dodac: jak kazdy katolik.
katolicka deratyzacja Polski2022.01.19 23:02
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
katolicka deratyzacja Polski2022.01.19 22:26
Isakowicz to swinia i podly mason.
Anonim2022.01.19 22:20
takie numery to tylko z tym upadłym krajem są możliwe,nie słyszałem żeby te czarne ch..e odważyli się odstawiać takie chocki z innymi ,co za dno ,kosciół diabła normalnie
czer.buraczana pejsata kretynizacja Polski w polin2022.01.19 22:17
https://www.youtube.com/watch?v=HmxH_8kVhSk&t=23s
Anonim2022.01.19 22:05
i bardzo dobrze ,będzie powód wypowiedzieć to gó.wno co sie nazywa kuńkordat ,choć już dawno jest nieaktualny,bo każda zmiana przepisów jest jego uniewaznieniem ,wystarczy wyegzekwować .i skonczyć raz na zawsze z tym syfem