15.05.18, 12:15

Petru - nowy guru lewactwa. Zakłada nową partię

Były szef Nowoczesnej Ryszard Petru ogłosił dziś ponownie, że założy nową partię ,,społeczno-liberalną''. Zrobi to po wyborach samorządowych. Petru odpowiedział też Grzegorzowi Schetynie na zaproszenie do Platformy Obywatelskiej.

 

,,Będę przygotowywał partię, którą chciałbym – nie tylko ja sam, ale w większym gronie – utworzyć tuż po wyborach samorządowych. Nazwałem to społeczno-liberalną Oznacza to takie ugrupowanie, które z jednej strony promuje przedsiębiorczość, niskie podatki'' - mówił Ryszard Petru na antenie ,,Polsat News'' o swoich politycznych planach.

,,Chodzi o to, upraszczając, niskie podatki, promocja przedsiębiorczości, ale jednocześnie umiejętność zajęcia się tymi, którzy najbardziej potrzebują, żeby były dwa filary, by pieniądze szły na tego typu potrzeby, a nie na wyprawki dla wszystkich czy 500+ dla wszystkich. 500+ dla osób ubogich i średnio-zamożnych, ale na pewno nie dla bogatych'' - dodawał.

Petru wyjaśnił też, dlaczego nie przejdzie do Platformy. Ta jest dla niego ,,zbyt konserwatywna'', zarówno gospodarczo jak i światopoglądowo. ,,Bardzo dziękuję za to zaproszenie [Schetyny - red.], wyjątkowo nie skorzystam. Nie chciałbym, żeby poczuł się urażony. Myśmy powstali jako kontra do Platformy. Platforma jest jednak konserwatywno-ludową partią, umiarkowaną i tam nie ma takiego drive’u na przedsiębiorczość. patrz na skok na OFE i utrudnienie w działalności przedsiębiorstw za czasów Jacka Rostowskiego, a dwa, w kwestiach światopoglądowych są bardzo konserwatywni'' - mówił.

Petru stwierdził też, że Nowoczesna ,,jak chce, to niech spłaci'' słynny dług.

,,Wszyscy zadłużyliśmy, bo to była wspólna decyzja. Był słynny błąd przelewu. Uważam, że PKW niesprawiedliwie potraktowała Nowoczesną. Nie mniej jednak dziwię się tez, że tego aspektu nikt nie brał w Nowoczesnej pod uwagę.[...] Zamykam ten temat. Jak chcą, to niech spłacają'' - powiedział.

mod/300polityka