28.09.19, 17:15Fot. Rafał Zambrzycki via Flickr (SEJM RP), CC BY 2.0

Piękne! Kaczyński: Cywilizacja chrześcijańska to najbardziej życzliwa człowiekowi cywilizacja w dziejach świata

"Każdy człowiek, który chociaż troszkę zna historię Polski, ale przede wszystkim w tym wypadku, historię świata, wie, że ta cywilizacja, w której dzisiaj żyjemy, cywilizacja chrześcijańska, oparta o grecką filozofię i prawo rzymskie, to najbardziej życzliwa człowiekowi cywilizacja w dziejach świata" - mówił dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Zielonej Górze.

Pokazaliśmy w sposób oczywisty, że potrafimy rządzić” - 

Dodawał prezes PiS.

W trakcie konwencji powiedział także, że 13 października:

Polacy zdecydują, w którą stronę idziemy. Czy w tę, która została wyznaczona przez rządy Prawa i Sprawiedliwości, Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, czy w tę, która była w różnych wersjach i z pewnymi korektami prowadzona od 1989 roku. Symbolicznymi nazwiskami są takie, jak Leszek Balcerowicz, czy kolejni premierzy z SLD, czyli dawnej PZPR”.

Jak dodał, ustrój ukształtowany po 1989 roku trafnie nazwano „postkomunizmem”, który nastawiony był na to, by w Polsce dominować mogła grupa wyłoniona z „[…] z procesu transformacji komunizmu, z dużym udziałem nomenklatury komunistycznej”.

Dodawał też:

Wady tego systemu były bardzo liczne. Odnosiły się do wszystkiego, co można było sprowadzić do sprawiedliwości historycznej. Ludzie, którzy szkodzili Polsce, zostali później za to wynagrodzeni”.

Zaznaczył, że mieliśmy wówczas do czynienia z systemem, w którym państwo służyło silnym i „było silne wobec słabych”.

Było państwem teoretycznym, nie rozwiązywało żadnych problemów. Bez funduszy europejskich, niczego nie stworzono. Ten system szkodził Polsce i ogromnej większości Polaków”

- dodawał Jarosław Kaczyński.

Dalej mówił także:

Niektórzy zarzucają nam rozdawnictwo. Kto tak naprawdę uprawiał rozdawnictwo? Ci, którzy pozwalali okradać Polskę np. z podatku VAT na miliardy złotych. To było rozdawanie polskich pieniędzy międzynarodowym gangom. Stworzyliśmy solidną politykę społeczną. Nasz dzisiejszy wskaźnik PKB to poziom europejski”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w trakcie konwencji podkreślił też, że obecnie w Polsce mamy dobrą sytuację gospodarczą, wspieraną też przez rozsądną politykę gospodarczą.

Podkreślił też:

Rodzina jest mocno atakowana na Zachodzie, ale też w Polsce. Musimy się temu przeciwstawić w imię wartości, w imię tradycji, ale też z powodów całkowicie racjonalnych”.
dam/PAP,TVP Info

Komentarze

judasze won do izraela2019.09.29 16:27
dzielnicowy zyd to polglupek koszerny a moze to kazirodek z wroclawia to tez zyd
Klapaucjusz2019.09.29 14:31
Coś jest w słowach Pana Prezesa; w pierwszej 9-ce najszczęśliwszych krajów świata są same kraje europejskie i chrześcijańskie (10-ta jest Australia). Niestety, żaden z nich nie jest katolicki, a Polska jest na 42-im miejscu (dane pochodzą z roku 2018). A zatem, chrześcijaństwo – tak, katolicyzm – nie? Jak żyć, Panie Prezesie?
anonim2019.09.29 14:28
I bardzo prawdziwie powiedziane.
krzysztof2019.09.29 8:21
lewactwo trzęsie się ze strachu wiedzą i czują że to ich koniec ,trolle atakują prawych i uczciwych ludzi
Krzysiek2019.09.29 8:10
Jakich używasz cyfr?Rzymskich?Nie sądzę.
Zygfryd2019.09.29 7:25
Dzieki Bogu mamy PIS życze kontynuacji i usuwaniu dalej chwastów naszego zycia narazie dzieki i prosze o wiecej
blumkwist2019.09.28 22:44
To pięknie, że tak pięknie....szkoda tylko że to jedynie słowa. Bo aborcja eugeniczna jest dalej dokonywana - i Morawiecki zapowiedział że nic tu się nie zmieni - a deklaracja stambulska nie wypowiedziana. PIS zamienia się w partię władzy, dla której poświęca fundamentalne wartości - jak życie ludzkie. A te piękne deklaracje to tylko ozdobniki, mające przykryć prawdziwy cel...czyli władzę dla niej samej.
myku2019.09.28 22:11
pis niech nie wyciera sobie gęby chrześcijaństwem gdy służy global lewactwu
JONASIK2019.09.28 19:37
Gatunek ludzki ma tak lekko licząc 200 tysięcy lat. Chrześcijaństwo ma tylko 2 tysiące. Dodatkowo chrześcijanie to obecnie tylko 30% ludności świata. Czy to najbardziej życzliwa człowiekowi cywilizacja w dziejach świata? Wątpię, no chyba, że dla ... chrześcijan :)
Durczykiewicz2019.09.28 19:16
Moim zdaniem, PiS powinien być jeszcze bardziej zdecydowany w tym, co robi, nie bać się ani opozycji, ani zagranicy, bo dobro mają na uwadze, a to zawsze będzie tępione przez wrogów Polski, Druga rzecz to to, że oni sami nie mogą wszystkiego zrobić, a przecież jest wciąż mnóstwo rzeczy do zrobienia, i nie wszystko zależy jedynie od ich pracy. Trzeba też umieć przyznać się do błędów i zmieniać to, co niewłaściwe, nawet jeśli to będzie oznaczało zmianę swoich własnych ustaw. A nade wszystko trzeba być uczciwym. Ja głosuję na PiS. i Chciałabym, by Platwormersi, którzy udowodnili swoją głupotę i prywatę zostali odsunięci. Więrzę, że są w PO ludzie którzy chcą coś dobrego robić, nie tylko kraść, ale generalnie ta partia jest do niczego. Polska moim skromnym zdaniem powinna przylgnąć do chrześcijańskich wartości i dalej ciężko pracować, a wtedy na pewno Matka Boża, Pan Bóg uchronią nas od zła!
dzielnicowy2019.09.28 18:59
Oczyścić Polskę z komunistycznego śmiecia. To obóz zdrady narodowej, który powinien być odsunięty z życia publicznego i to jak najszybciej. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwni reparacjom wojennym, donoszą na Polskę gdzie się da i żądają karania Polski szczególnie w UE !!! To dowód na to, że oni nie są Polakami. Proponuję więc , aby od Greków kupić jedną z wysp i zapewnić tym ludziom, wraz z lewackimi politykami, darmową podróż na tą wyspę (one way ticket). Niech tam budują własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, ich wolność i demokrację, ich wiarę w neomarksistowską ideologię ..... , a resztę żydów Zandbergów do Izraela !
Judasz2019.09.28 18:58
Nie oszukujmy się, ale cała opozycja i ich zwolennicy to zbiór najgorszych patologii, które szkodzą państwu i narodowi !!! Witam czerwone wieprze rodem z PRL-u i zabójców księdza Jerzego Popiełuszki ! Witam zwolenników złodziei, kłamców i zdrajców z PO ! Witam świrów tęczowej zarazy i osobników męskopodobnych z franzlami na odbytach i wydobywającego się smrodu ze stolców ! Witam również zielonych przestępców z PSL-u ! Co ? Znowu się wam PIS nie podobie ?! Już niedługo będziecie PIS chwalić, albo rżeć jak końska doopa do bata ! Otóż , po wyborach PIS zakupi dla was jedną z wysp greckich i przetransportuje was, uwaga: bezpłatnie, na tą wyspę. Będziecie mogli tam budować własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, waszą wolność i demokrację, waszą wiarę w seks, neomarksistowską ideologię LGBT i tak dalej. W razie odmowy będziecie wydelegowani do Afganistanu do walki z talibami, a w razie sprzeciwu zostaniecie wykastrowani. Polska już wam dziękuje i nie potrzebuje waszego nasienia.
Bizon2019.09.28 18:58
A PIS punktuje psychiatryk i spokojnie robi swoje: - odzyskuje od złodziei (głównie z PO i PSL) miliardy i daje rodzinom (500+), dzieciom (dobry start), emerytom (podważki świadczeń, darmowe leki, obniżenie wieku), niepełnosprawnym (dostępność+ i 500+), rolnikom (dopłaty, odszkodowania, holding skupu, handel), młodym (mieszkanie+, ułatwienia w biznesie, b. niskie bezrobocie), gminom (drogi lokalne, mosty, obiekty sportowe i inne), Polsce (przekop mierzei, CPK, gazociąg z Norwegii i rozbudowa gazoportu, porty morskie i żegluga śródlądowa, bezpieczeństwo Polaków itd, itd, i kolejno wprowadza reformy państwa (obecnie reforma sądownictwa, a w najbliższej przyszłości reformy urzędów i urzędników oraz repolonizacja mediów) ....................... I systematycznie zyskuje w sądażach. Obecnie już >50%. BRAWO !!!
Foster2019.09.28 18:57
Nadchodzi już najwyższy czas, aby lewakom dać po jajach, czy genitaliach – jak kto woli. Oni muszą wreszcie poczuć, że są nieprzydatni, niechciani, niepotrzebni, i non grata w Polsce. Granice UE są otwarte, a wkrótce wizy do USA będą zniesione, a zatem ci zboczeńcy mają wiele możliwości żyć tam gdzie ich tolerują. Oni muszą zrozumieć, że w Polsce nie ma dla nich miejsca. To są zdrajcy narodu polskiego, a Szetyna i Błońska już zdążyli kolaborować z U. Von der Leyen przeciw Polsce. Dla nich Polskość to nienormalność , a ich niemal otwarta wojna hybrydowa z rządem prowadzi do demontarzu państwa polskiego na rzecz konfederacji regionów bez wojewodów. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwko rządowi i wszystkiemu co zrobi rząd, przeciwko stacjonowaniu wojsk USA, przeciw programom socjalnym i pomocowym, przecowko WOT, przeciw reparacjom wojennym, i .t.d. Polacy mówią im ostatni raz: Bye,bye lub Won za Don !
spróchniała jedynka Kaczyńskiego2019.09.28 18:50
Jak PiS wygra to będziemy mieli katokomunizm! z centrum sterowania na lini toruń-żoliborz.
dzielnicowy2019.09.28 18:56
Wy nie - was wypier-dolimy z Polski !!!
co za różnica; goowno czy goowniana mucha2019.09.28 18:09
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic. 12 lat w szkołach w Australii wzdłuż i w poprzek USA wszystkie morza i oceany expert lotniczy, rakietowy i teologiczny zapomniałbym - kulinarny lingwista innymi słowy; samotny staruch żyjący w 20m2 na jakimś prl-kim osiedlu, na cienkiej emeryturce
Albert2019.09.28 18:18
Podziękuj za to, czego się dowiedziałeś z moich postów. O ile oczywiście cokolwiek zrozumiałeś katoćwoku, w co zresztą szczerze wątpię. Jak ci tam idzie wytłuszczanie komentarza za pomocą HTML i CSS na Frondzie? Bo dużo czasu upłynęło i efektów jakoś nie widać geniuszu...
co za różnica; goowno czy goowniana mucha2019.09.28 18:28
𝐰𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐲𝐨𝐮 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐭𝐨 𝐬𝐮𝐜𝐤 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧'𝐬 𝐝𝐢𝐜𝐤? 𝐈 𝐛𝐞𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐝𝐨 𝐜𝐨𝐜𝐤𝐬𝐮𝐜𝐤𝐞𝐫. 𝐟𝐮𝐜𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐥𝐢𝐚𝐫 𝐩𝐢𝐞𝐜𝐞 𝐨𝐟 𝐝𝐨𝐠 𝐬𝐡𝐢𝐭
Albert2019.09.28 18:46
To nie jest ani HTML, ani tym bardziej CSS. Jeśli nie wiesz, o czym piszę, ładnie poproś katoćwoku, to ci wyjaśnię. Choć wątpię byś zrozumiał, skoro jesteś dopiero na etapie odróżniania komputera od systemu operacyjnego. Który to etap okazał się dla ciebie nie do przeskoczenia.
𝓐𝓭𝓲𝓸𝓼 𝓶𝓸𝓽𝓱𝓮𝓻𝓯𝓾𝓬𝓴𝓮𝓻 2019.09.28 19:00
𝖐𝖊𝖊𝖕 𝖙𝖗𝖞𝖎𝖓𝖌 𝖞𝖔𝖚 𝖆𝖘𝖘𝖍𝖔𝖑𝖊, 𝖐𝖊𝖊𝖕 𝖙𝖗𝖞𝖎𝖓𝖌 𝖞𝖔𝖚 𝖋𝖚𝖈𝖐𝖎𝖓𝖌 𝖎𝖌𝖓𝖔𝖗𝖆𝖓𝖙 𝖒𝖔𝖗𝖔𝖓 𝑰 𝒄𝒂𝒏 𝒇𝒖𝒄𝒌 𝒚𝒐𝒖 𝒐𝒗𝒆𝒓 𝒂𝒏𝒅 𝒐𝒗𝒆𝒓 𝒂𝒈𝒂𝒊𝒏 𝒂𝒏𝒚 𝒘𝒂𝒚 𝑰 𝒘𝒂𝒏𝒕, 𝒄𝒐𝒄𝒌𝒔𝒖𝒄𝒌𝒆𝒓.
Albert2019.09.28 19:47
W dalszym ciągu nie udało ci się ogarnąć tak trywialnych rzeczy, jak HTML i CSS. Próbuj dalej katoćwoku, dostarczasz wszystkim czytającym znakomitej rozrywki.
Kamila S.2019.09.29 3:09
Albert! Kellerze ! Aż tak bardzo chcesz się dowartościować, poniżając innych !??? Tak niskio upadłeś ? Jesteś starcem ! Życie ci prawie uciekło! Miałeś dobre prace i wykształcenie! Nie umiałeś wykorzystać tego! A emeryturkę, masz małą? Czyżby ci zmniejszyli z racji donoszenia do UB !!?? Nie dopisałeś, że byłeś też programistą ! Czy w RPA pracowałeś też?? WIDZISZ, WSZYSTKO NA NIC ! Pedalstwo cię zepchnęło na dno !!!!
Albert2019.09.29 9:15
Wy katoćwoki wszyscy tacy niepełnosprytni jesteście, czy to tylko ty stanowisz wyjątek?
Kamila S.2019.09.29 21:03
Albert ! UWAŻAJ ! Nawet nie wiesz jaka ja jestem sprytna ! Masz sie za jakiegoś "inteligenta " sitem mierzonego ! Mówię ci "padła teraz kosa na kamikeń" ! NIE WYGRAŁBYŚ ZE MNĄ!! NIE WIESZ KIM JESTEM ! Przejedziesz się!
Cogito ergo sum2019.09.28 18:04
Opozycja tak pragnie afer w PiS, że sama je produkuje np. Srebrna Tower, aby mieć z czego bić pianę.
Dam2019.09.28 18:45
No cóż, gdyby to PO chciało łamać prawo prowadząc działalność gospodarcza jako partia, to byłby to skandal i przestępstwo. Jeżeli robi to PIS, jest to "mokry kapiszon'. Przynajmniej w głowach wyborów, ale to chyba mówi więcej o wyborcach, niż o partiach.
dzielnicowy i radziecka mucha na goownie2019.09.28 17:55
- "Oliwa extra vergin (VERGIN, a nie VIRGIN.. " Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic.
Albert2019.09.28 17:57
I katoćwok, któremu w głowie tylko odbyty i penisy. Nic więcej nie potrafi napisać, na żaden temat. Typowy wyborca PISu.
Bruner z Olgino- Formularz zawiera mądrość2019.09.29 0:01
Bracie Albercie w waszej Luterańskiej głowie zawsze to samo. A może pomyślcie, nie nie o Bogu a o inteligencji. Zapomniałem to wasza atrofia.
Albert2019.09.29 13:01
Czytanie ze zrozumieniem to jak widzę dla ciebie sztuka nie do opanowania.
JS2019.09.28 17:53
Kałczyński zdychaj i spadaj do brata!
Zzzz2019.09.28 17:59
Ta mucha na Twojej głowie podpowiada Ci co masz napisać, czy pożywia się tym co jest w środku?
Po2019.09.28 18:54
Ten jest gorszym niż debil !
kolos2019.09.28 17:43
Ciemnogrodzianinie nie świruj nie idź na wybory.
Judasz2019.09.28 17:41
Stalin też potrafił rządzić, i to jak!
dzielnicowy2019.09.28 18:52
Debilostwo judaszowskie !
Kamila S.2019.09.29 2:49
Judaszu! TY KPISZ, CZY O DROGĘ PYTASZ ?? Stalin potrafił zabijać! Pełnił wokoło terror władzy ! Przecież on zabił prawie 80 mln ludzi w Rosji i jej republikach ! Z utworzonego "sztucznego głodu " u nich zmarło 30 mln. ludzi.!,
Judasz2019.09.29 13:52
Scenariusz po wyborach?
Bóg Honor Ojczyzna2019.09.28 17:37
Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy różańcowej. We wtorek już październik, uprośmy potrzebne łaski dla Naszej Ojczyzny.
Kamila S.2019.09.29 2:52
TAK, MASZ RACJĘ ! PAŹDZIERNIK, TO MIESIĄC MATKI BOŻEJ RÓŻANCOWEJ ! JA SIĘ ZA NASZĄ POLSKĘ MODLĘ CAŁY CZAS !
Albert2019.09.28 17:35
"Pokazaliśmy w sposób oczywisty, że potrafimy rządzić" O tak. Szczególnie poprzez 216 afer, z których każda przykrywała kolejną. Gdyby oddać władzę w ręce dzieci specjalnej troski, toby sobie lepiej poradziły od pisdzielców.
Zzzz2019.09.28 18:13
...na szczęście dzieci specjalnej troski na czele ze swoją Sofią Loren nie dostaną tym razem władzy... i w przyszłości też... :D
Albert2019.09.28 18:20
Ależ ja marzę o tym, żeby PIS wygrał i uzyskał bezwzględną większość parlamentarną. Chcę zobaczyć, jak to wszystko im pieprznie za rok-dwa i jak się wtedy będą wykręcać. I na kogo zwalać winę. Ja się tego nie boję. Wy powinniście.
Zzzz2019.09.28 20:43
Nic nie pieprznie... Mogą być małe kłopoty, jeśli politycy z opozycji będą dokuczać Polakom swoją działalnością w parlamencie UE. Skoro się nie boisz to czym się przejmujesz?
Albert2019.09.29 9:13
Pisdzielce mają zerową wiedzę na temat ekonomii, więc snują potem takie teoryjki o małych kłopotach. Małe kłopoty to były 5 lat temu. Teraz jest katastrofa, której nie da się już odwrócić. Daję góra 2 lata. Możemy wrócić do tematu w październiku 2021. Ciekawe, co wtedy będziesz mieć do powiedzenia. Trzymam kciuki za wygraną PIS w wyborach.
dzielnicowy2019.09.28 18:51
Typowy komentarz debila !
Kamila S.2019.09.29 2:37
Czy Albert ! ?? / watpliwe/ Co ci sie porobiło "pod sufitem" z tymi Aferami! Wytrzeźwiej, chłopie! Skąd ci się one wzięły!? Jestem ciekawa ? Podaj konkrety, nie wierzę ! Przecież to rządy Tuska, przez 8 lat narobiły ponad 500 afer, na prawie mld. zł! Zapoznaj się z tym: " 500 Afer i przekrętów POPSL " ! Przekonasz się, ja czytałam! Kazda wyceniona, wyszczególniona, łącznie z dokumentacją , wszystko w Tabeli ! ZOBACZ I POCZYTAJ, ZMIENISZ ZDANIE !
Kamila S.2019.09.29 2:43
Sorry! Nie dopisałam: 500 Afer, na prawie 800 mld. zł! Rozumiesz, jaka to ogromna kwota ? To prawie dwa roczne ,obecne Budżety Państwa .!
Albert2019.09.29 9:14
Tylko, że to wymysł pisdzielców bez pokrycia w faktach. Ja mówię o rzeczywistych aferach.
Kamila S.2019.09.29 20:47
Albert! To nie jest ICG wymysł! TO FAKTY! TO TY CO PISZESZ, TO JEST TWÓJ WYMYSŁ! CZYLI PEDAŁA ! MIŁO CI TAK SŁYSZEĆ? Ja pisząc, cię nie obraziłam ! Napisałam normalnie! A ty piszesz inwektywy ! WNIOSEK : BRAK CI ARGUMENTÓW !!!! ZAWSZE TAK POSTĘPUJESZ ! ZASŁUGUJESZ NA TO KIM JESATEŚ !