28.06.14, 12:35Rząd Donalda Tuska staje w awangardzie wojującego barbarzyństwa (fot. Flickr)

Piłka: Rząd Donalda Tuska staje w awangardzie wojującego barbarzyństwa

Jesteśmy świadkami bezprecedensowych bluźnierstw dokonywanych w polskich teatrach. Dyrektorzy tych teatrów i ich aktorzy angażują się w publiczne wyśmiewanie męki Chrystusa. Pod pretekstem wolności "sztuki" obrażane są uczucia religijne. Te spektakle nienawiści wobec naszej religii nie mają nic wspólnego ze sztuką, czy kulturą. Zadaniem kultury jest doskonalenie człowieka, gdy te spektakle nienawiści odwołują się do najniższych instynktów.

Działania te są podejmowane przez środowiska, które powinny szerzyć kulturę narodową, a nie ją niszczyć. Są podejmowane przez najbardziej zdemoralizowane i wynarodowione środowiska, często znane z wrogiego stosunku wobec naszej narodowej kultury , z propagowania różnorakich dewiacji i ze zwalczania polskiego patriotyzmu.To nie tylko chamstwo i brak jakiejkolwiek przyzwoitości, to działania o charakterze kryminalnym. Dlatego inicjatorzy tych bluźnierczych inscenizacji powinni być nie tylko pozbawiani stanowisk w polskim życiu kulturalnym i publicznie napiętnowani, ale powinni także ponieść karne konsekwencje swoich kryminalnych zachowań. Niestety, w sytuacji obrażania uczuć religijnych, państwo polskie w postaci swych funkcjonariuszy ,nie tylko nie broni prawa i przyzwoitości, ale staje po stronie przestępców, chroniąc ich "prawo' do bluźnierstw.Minister kultury poprzedni i obecny, stają po stronie bluźnierców, zamieniając ministerstwo kultury w rynsztok finansujący bluźniercze inscenizacje.

W Polsce mamy do czynienia z atakiem na nasza wiarę, na naszą chrześcijańską cywilizację i naszą kulturę narodową i obowiązkiem państwa polskiego jest obrona tych wartości. Tymczasem rząd Donalda Tuska staje w awangardzie wojującego barbarzyństwa, finansując i broniąc tych haniebnych i bluźnierczych inscenizacji.

Dziś toczy się walka o duszę i charakter naszego narodu i każdy, kto czuję się odpowiedzialny na ponadtysiącletnie dziedzictwo naszej narodowej kultury ukształtowanej przez ewangeliczne wartości jest zobowiązany do walki o zachowanie tego dziedzictwa i przeciwstawienie się tej inwazji antychrześcijańskiego barbarzyństwa.

Marian Piłka
historyk, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

Komentarze

anonim2014.06.28 12:59
Bądźmy gotowi na walkę z cywilizacją antychrysta.Któż jak Bóg!
anonim2014.06.28 12:59
Motłoch zgnojony i "usztukowiony" łatwiejszy do rządzenia ...
anonim2014.06.28 21:11
Ci tak zwani artyści z Garcia na czele to zwykli tchórze i mięczaki dlaczego? niech wystawia podobne badziewie na temat Islamu był by to tylko jednorazowy występ ...
anonim2014.06.29 21:51
@Asgard1981 ... Sam poczytaj prawdziwą historię Polski, a nie tylko tę spod szyldu Krytyki Politycznej, bo delikatnie pisząc... mijasz się z prawdą.