28.04.20, 10:55

Piotr Zaremba: Gowina wspiera ledwie kilku posłów

"Pewien komentator porównał dwóch Jarosławów – Kaczyńskiego i Gowina – do pary straceńców pędzących naprzeciw siebie w samochodach, w niesamowitym sprawdzianie, który pierwszy skręci. Autor tej metafory zapomniał dodać, że prezes PiS jedzie wozem pancernym, a były wicepremier starą limuzyną" - pisze na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" Piotr Zaremba.

 


Według Zaremby w Porozumieniu coraz więcej osób liczy tak naprawdę na Jarosława Kaczyńskiego.

"Niektórzy stawiają już otwarcie na PiS, jak rzecznikujący kampanii Dudy europoseł Adam Bielan czy pozyskany stanowiskiem wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek. Nowa wicepremier Jadwiga Emilewicz próbuje uspokajać obie strony ezopowymi komunikatami, ale dba, by nie narazić się kierownictwu PiS. Gowina wspiera ledwie kilkoro posłów" - pisze.

"Nie powstanie alternatywny układ rządowy od Konfederacji po Partię Razem. Nie ma po co wybierać Gowina marszałkiem (albo premierem). Nie istnieje wspólna agenda tak egzotycznej zbieraniny, nawet w warunkach zarazy" - przekonuje autor.

bsw/dziennik.pl

Komentarze

hrabia de zurek2020.04.30 8:49
uwazam ze najlepiej jest sie nawalic od rana co tez i czynie
Foster2020.04.28 16:30
Szef Państwowej Komisji Wyborczej dołączył do Gowina ?. Skandal czy zdrada ?. Już nic nie rozumiem. Przecież to działacz PIS ?. Marszałek Karczewski chwali planowane wybory jako demokratyczne, a PIS - owska PKW ustami swego Szefa powiada, że przyjęte rozwiązania nie spełniają wymogów niezależności. Wystarczyło ogłoszenie stanowiska OBWE i solidaryzm Zjednoczonej Prawicy pryska jak bańka mydlana.
ja22020.04.28 16:20
Gowin to zdrajca robi to co mu dyktują żydo-masoni.
Walter2020.04.28 16:19
Jacek Sasin był organizatorem lotu do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 r. Teraz ma być organizatorem głosowania korespondencyjnego, wyznaczonego na dzień 10 maja 2020 r., ale ofiar może być dużo więcej niż w Smoleńsku. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza, a tym samym szanse na reelekcję Andrzeja Dudy mogą znacząco się zmniejszyć. Dlatego Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda chcą zmusić Polaków do głosowania w maju, w czasie pandemii koronaworusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Według Trybunału Konstytucyjnego nie można znacząco zmieniać kodeksu wyborczego, w czasie krótszym niż pół roku. Tak więc zmiana wprowadzone przez posłów z PiS-u jest sprzeczna z ustawą zasadniczą. Samorządowcy nie maja prawa przekazać poczcie danych osobowych, bo obowiązuje ich RODO. Mateusz Morawiecki pisemnie wydał decyzję Jackowi Sasinowi nakazując drukowanie kart do głosowania, choć nie ma uchwalonej ustawy. Tak więc w przypadku utraty władzy przez PiS będzie miał postawiony zarzut prokuratorski złamania dyscypliny finansów publicznych. Niemiecka firma drukuje karty do głosowania, a koszt wyniesie kilkadziesiąt milionów złotych. Brawo samorządowcy!!!
stan2020.04.28 13:00
Znacznie gorszy koronawirus dotknie Polskę, gdy zapanuje w niej chaos. Komu destabilizacja rządu w czasie zarazy jest potrzebna?
Realista2020.04.28 11:27
Kilkoro przyzwoitych posłów Gowina wystarczy żeby nie doprowadzić do tej kompromitacji Polski. PIS już dawno powinien był wprowadzić stan klęski żywiołowej i już dawno wybory prezydenckie powinny być przesunięte. I to jest prosty obowiązek, który wynika z prawa. Mam nadzieję, że Morawiecki za to kiedyś odpowie, bo w tym przypadku nie ma wątpliwości to on naruszył prawo. Przed niezawisłym sądem tłumaczenie, że prezes mu nie pozwolił wprowadzić stanu nadzwyczajnego raczej nie pomoże. Ale PIS zamiast wprowadzić stan klęski żywiołowej brnie w jakieś pseudowyborcze absurdy, które z demokratycznymi i konstytucyjnymi wyborami nie będą miały nic wspólnego. Ośmieszą za to Polskę na świecie. Duda będzie lekceważony na całym świecie a w Polsce po prostu nie będzie uznawany za prezydenta przez dużą część społeczeństwa. I niestety słusznie. Bo będzie wybrany z naruszeniem tylu przepisów i zasad, że nie będzie go można uznać za prezydenta. Sam fakt, że jest gotów byc wybrany na drugą kadencję w tak żenujący sposób świadczy, że człowiekiem pozbawionym honoru i zasad etycznych.
Rafa\305\2022020.04.28 11:55
Masz gęsie myślenie. Nie komentuje tych wypocin. Współczuję.
stan2020.04.28 11:59
Realista, czy wiesz, co napisałeś? Chcesz klęski gospodarczej Polski? Po raz pierwszy nie wstydzę się polskiego prezydenta, nigdy takiego nie mieliśmy i powinniśmy to docenić.
ABBA2020.04.28 12:00
Jaki stan klęski żywiołowej? Chorych i zmarłych mamy prawie najmniej w Europie; jesteśmy pod koniec trzeciej dziesiątki państw na świecie, które zmagają się z epidemią pod względem chorych. NIE MA SPEŁNIONYCH ŻADNYCH KONSTYTUCYJNYCH WARUNKÓW DO WPROWADZENIA STANU KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ !!!!! Ale łajdacy namawiają do łamania Konstytucji, kłamią i straszą, bo ich kandydaci nie mają szans. Wycierają sobie brudne od łgarstwa gęby honorem i zasadami etycznymi, podczas gdy robią zupełnie co innego, wprowadzając w Polsce chaos. W wyborach nic nie będzie naruszone, ale opozycja z piekła rodem wymyśla głupoty i kłamstwa jak zwykle.
greg2020.04.28 12:33
Wyznawca pislamu pisze łamaniu konstytucji, koniec świata nadchodzi.
ewka2020.04.28 15:27
No ale Małgocha Kichawa Końska to będzie nas pięknie reprezentować, prawda? Albo Robuś z pierwszym damem? Albo Krzysio nawet już ożeniony, też promienieje powagą?nie?!No a Szymonek- no ten jak zacznie za tą granicą pohukiwać, lamentować to dopiero powaga i szacun dla nas będzie.Albo Władek-wystarczy popatrzeć na tego tygrysa.. Europa i swiat- jego....a tu co - dr prawa, zna języki, mówi do rzeczy, merytorycznie, ma odwagę bronić naszych spraw, nie wala się pijany po cmentarzach, nie obsrywa Polski i Polaków a chwali nas...no nie gdzie tam taki prezydent.
Iga2020.04.28 17:18
"ewka" Ale wspaniale nazwałaś tego "pierwszego dama"! Brawo, uśmiałam się !
Bogo2020.04.28 11:23
Pan Gowin stał się Covin-20 zmutowany Koronawirus zabełtał mu błękit we łbie i teraz niech kupi sobie blaszkę i.... to był mundry chłop, kurła.
Piotr Nowak2020.04.28 11:14
No , uspokoił mnie bufon Gowin, bo już myślałem, że to się nigdy nie skończy. Sądziłem, że nad tym umęczonym narodem, mordowanym w przeszłości bezlitośnie przez obce nacje, wisi jakieś lewackie fatum. Przypomniał mi się nawet Otto von Bismark, który powiedził: "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą." Aż mi skóra ścierpła ! Zastanawiałem się, czy to możliwe, by grupka 18 posłów Porozumienia, miała zamiar szantażować cały kraj dla wskrzeszenia komunistów, którzy tylko na to czekają ? Czy znowu nam tęskno, by żyć pod zaborami ? Czy musi trwać w nieskończoność opinia, że Polacy są majlepszymi robotnikami i najgłupszymi politykami ? Czy tych ludzi nie obowiązuje lojalność dla całej kadencji jeśli podpisuje się takie zobowiązania ? I pomyśleć, że wszystko przez to, że jeden ku-tas nie zgadza się na wybory korespondencyjne ?!
ABBA2020.04.28 11:47
To nie 18 posłów, a tylko 5, bo tylu potrzeba, aby Zjednoczona Prawica straciła większość w sejmie i nic już nie uchwaliła. A ugrupowania opozycyjne na pewno nie będą w stanie stworzyć wspólnej koalicji czy rządu, ale są w stanie - przy pomocy gówina - niszczyć wszystko i nie pozwolić rządzić. Ich żywioł to destrukcja, nic innego nie potrafią. Gówin już jest politycznym trupem i czeka go najwyżej kariera politycznego zombi, takiego jak kamiński. Prawica ma najmądrzejszych polityków, daj Boże, żeby sobie z łajdakami poradzili.
Rafał2020.04.28 11:51
W zasadzie nie 18 tylko kilku bo reszta jest za PIS-em.
Iga2020.04.28 17:12
Jak dobrze pamiętam, to sam PIS ma w Sejmie chyba 235 swoich posłów + posłowie od Gowina 18 ! Więc jak Gowin pójdzie, to i tak będzie większość. Jak to jest?
ewka2020.04.28 15:20
Komuchy zostały wskrzeszone przez Grzegorza Dyndałe Schetyne i nawet wysłane przez tego pajac do euro-parlamentu a mniej znaczni do naszego Sejmu.Trzba posłuchać WGadowskiego kto to ten Gówien zacz jest...