31.05.19, 15:40zdj. screen Youtube/RMF FM

Pitera ostro o Scheuring-Wielgus i Lisińskim: Papież pocałował tego człowieka w rękę!

Europosłanka Platformy Obywatelskiej, Julia Pitera w ostry sposób skomentowała aferę z Markiem Lisińskim z fundacji Nie lękajcie się. Przy tej okazji skrytykowała posłankę Teraz!, Joannę Scheuring-Wielgus, która intensywnie współpracowała z fundacją zajmującą się problemami ofiar pedofilii w Kościele. 

Lisiński złożył dymisję ze stanowiska szefa fundacji, kiedy na jaw wyszły nieprawidłowości wokół działania zarządzanego przez niego podmiotu. Pitera w programie "Fakt Opinie" przypomniała o wyjeździe Lisińskiego i Scheuring-Wielgus do Watykanu. Oboje spotkali się z papieżem Franciszkiem, aby wręczyć Ojcu Świętemu dane na temat przypadków pedofilii w Kościele. Spotkanie nie było oficjalne, ale w polskich mediach odbiło się szerokim echem. Papież pocałował bowiem Marka Lisińskiego w rękę, nad czym ubolewała dziś europarlamentarzystka PO. 

"Papież Franciszek pocałował w rękę tego człowieka. Gdyby nie było tego wyjazdu, nie było całej tej historii, do tego wyjazdu by nie doszło. Problem wymaga wyjaśnienia, ale poseł od tego ma mandat poselski, żeby problem rozwiązywać, ale bez tak głębokiego identyfikowania się po jednej stronie problemu. Tego nie wolno robić! Pani Scheuring-Wielgus zapłaci za to. Trudno, to była jej decyzja"- skomentowała Julia Pitera. 

W ocenie polityk, najgorsze jest to, że na tej sytuacji straci sprawa pedofilii w Kościele, która musi być rozwiązana. 

"Troszkę straciła [Scheuring-Wielgus-red.] na wiarygodności. Bardzo wielu polityków, którym zależy na rozwiązaniu tego problemu będzie miało teraz problem, by w to wchodzić. Dziennikarze będą mieli problem, by o tym tak bardzo głęboko pisać. Wysiłek, który był włożony w to, by sprawę wyjaśnić, niestety został w części zmarnowany"-powiedziała Pitera.

yenn/Fakt, Fronda.pl

Komentarze

Coco2019.06.2 23:09
Lekcja dla papieża, niech nie całuje byle gówna.
duchowny2019.05.31 22:09
Największy "sukces" tego pana Lisińskiego to to, że uzyskał audiencje u pap. Franciszka i jego pocałunek w rękę! Wykiwał wszystkich.
baba-jaga2019.05.31 21:55
Frondelki niech sie zajma przekretami finansowymi i pedofilia w kosciele. Lisinski pozyczyl pieniadze, a nie ukradl jak robi wielu przedstawicieli kosciola. Wyglada na to, ze Lisinski nawrocil sie od papieskiego pocalunku i postanowil zaprzestac dzialalnosci w Fundacji. Dlugo myslal i w koncu wymyslil sposob, aby ustapic ze stanowiska.
Paulina Tok.2019.06.1 1:14
Babo-jago, piszesz od rzecz! Lepiej zainteresuj się "Aferami PO" . Wbij ten tytuł i poczytaj ! Około 800 mld zł. Tam jest wszystko po kolei udokumentowaner. Afer i przekrętów jest wiele / ponad 2600/. ! Miłej lektury !
anonim2019.05.31 20:44
Pitera ubolewa nad Szajbus, bo ta dała się nabić w butelkę i teraz jej ujadanie na kościół jest mniej wiarygodne. Szajbus tak się nakręciła, tak chciała zrobić karierę na pedofilii, a tu klops.
zatroskany2019.05.31 17:46
A oni myśleli że są lepsi....
polak2019.05.31 17:38
to dobrze ,że sie żrą to widać jaka ich kultura --oparta tylko na kłamstwach, lewej kasie tacy to z PełO
man.of.Stagira2019.05.31 17:14
DWUZNACZNOŚĆ ZWROTU wyjaśniam: wojnę stuletnią rozpętała POLITYCZNA bigoteria francusko -angielska która m.in. zamordowała Joannę d'Arc a nie Marcin Luder - oczywiście. Wyrok wykonały władze świeckie, w interesie politycznym wykorzystując motywy religijnego zabobonu - przemysłu pogardy jednych wobec drugich. .
man.of.Stagira2019.05.31 17:05
. . . TAK głębokiej h i p o k r y z j i oraz b i g o t e r i i (irracjonalnej nienawiści z uprzedzeń światopoglądowych płynącej) JAK w przypadku środowisk LGBTQ czy tzw. protestantów JAK ś w i a t . ś w i a t e m NIE widziano. . TO właśnie na gruncie takiej c i e m n o t y rozwijały się w Europie wojny 30-letnia i 100.letnia w jej historii rozpętane n o t a . b e n e przez Martina Luther'a zwanego Lutrem. . Wybitny publicysta, niejaki Grzegorz Braun zrobił na ten temat dobry, oparty o marksowską krytykę społeczeństwa i antropologię władzy film -za który mu klaskano. . Sam wiem bo mi dziękował na piśmie. . I Tyle
Cogito ergo sum2019.05.31 16:07
To tylko powtórka z Kijowskiego i KOD. W tego typu fundacjach na odległość pachnie brudnym pieniądzem i brudną polityką. Tam gdzie jest prawdziwy i dzisiejszy problem panuje skorumpowana cisza. Mam na myśli gigantyczną seksturystykę do Azji.