02.08.19, 08:30fot. PO RP, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edyt.

Plan opozycji: Rynek medialny do zaorania

To co niewątpliwie udało się politykom totalnej opozycji podczas czterech ostatnich lat to wprowadzenie do obiegu publicznego krzywdzących narracji o „pisowskich mediach”, „pisowskiej telewizji”, „kurwizji”, czy innych obscenicznych określeń, wbijających do głów mniej odpornej na propagandę części społeczeństwa wizerunek nieuczciwych, stronniczych mediów publicznych, oraz fałszywy obraz ich dominującej pozycji na medialnym rynku. Zapominali przy tym, że aktywne od lat „zaprzyjaźnione media”, takie jak Wyborcza, TVN, Onet, WP, Newsweek, Polityka, Wprost, nieustannie, dzień i noc waliły w PiS jak w bęben, nieważne czy ta partia była w opozycji, czy u sterów władzy.


Do ataków na partię Kaczyńskiego i jego samego ochoczo dołączała wielkonakładowa prasa bulwarowe jak Fakt i Superexpres czy prasa rynsztokowa, oraz tytuły z rynku prasy lokalnej zdominowanym w 98% przez niemieckie wydawnictwo. I tak miałby wyglądać pluralizm mediów zdaniem posłów Schetyny, Lubnauer, Kopacz czy Śledzińskiej-Katarasińskiej.

Trudno stwierdzić co kieruje politykami Platformy, że w momentach newralgicznych przed kolejnymi wyborami dzielą się ze społeczeństwem pomysłami rodem z Rosji, Białorusi lub Turcji. Swoją drogą drugą rzeczą jaka udała się totalnej opozycji przez ostatnie cztery lata, to wmówienie społeczeństwu, że to PiS wprowadza „dyktaturę”, „kaczyzm” i wpycha Polskę w łapy Putina, przy czym sami mają ciągoty iście totalitarne i chętnie dokonywali wszelkiego rodzaju czystek w mediach, spółkach skarbu państwa i służbach w latach 2007-2015. Gdy byli u władzy stawiali na strategiczne partnerstwo z Rosją, podpisywali szczególne umowy z FSB i wieloletnie kontrakty gazowe. Know-how mógł przyjść z zachodu od Angeli Merkel i urzędników brukselskich, którzy oskarżając Polskę o prorosyjskość sami robią deale z Putinem ponad naszymi głowami, a ich administracje naszpikowana jest kremlowską agenturą jak dobry sernik rodzynkami.

Nie dowiemy się tego z niemieckich mediów nad Wisłą, ani z prasy lokalnej, ani z gazet z Czerskiej i Prostej, ani z przekaźników z Wiertniczej i Ostrobramskiej.

Odwracanie pojęć i robienie dokładnie tego o co oskarżą się Zjednoczoną Prawicę totalna opozycja doprowadziła do perfekcji. Tak jest też z „niszczeniem instytucji państwowych” i „osłabianiem polskiego państwa”.

W ubiegłym roku przewodniczący Schetyna straszył, że jeśli Platforma dorwie się do władzy, to natychmiast zamknie, zlikwiduje i rozgoni na cztery wiatry Instytut Pamięci Narodowej i Centralne Biuro Antykorupcyjne. Czyli żeby można było dalej bezkarnie kraść i żeby społeczeństwo nie miało możliwości zweryfikowania czyja to akurat agentura, tajni współpracownicy i oficerowie prowadzący rozwijają przestępczą lub antypolską działalność. Pani posłanka Śledzińska-Katarasińska zapowiedziała likwidację kolejnej potencjalnie szkodliwej dla jej środowiska politycznego instytucji, tj. mediów publicznych z Telewizją Polską i Polskim Radiem na czele. Po co Polacy mają wiedzieć, co jest rozkradane, niszczone, wyprzedawane, demontowane. Biznes, tym bardziej robiony na państwowym majątku, lubi ciszę.

Tymczasem w prywatnych mediach przekazy dnia płyną nieprzerwanie: marszałek Kuchciński, druga osoba w państwie, latał samolotem rządowym wraz z rodziną z Warszawy do Rzeszowa- źle; Tusk przez 8 lat latał z rodziną do Sopotu co weekend i wylatał 6 milionów złotych z naszych pieniędzy- wcale nie tak źle; inny „wniebowzięty”, który lubił sobie polatać- marszałek Borusewicz- musiał jednego dnia obrócić z Warszawy do Gdańska i z powrotem, żeby wyprowadzać psa na spacer, za co zapłaciliśmy ok. 400 tys. zł- i to nie było wcale takie złe- chłopina kocha zwierzęta; prezes PiS chce, żeby nawet tak szczegółowe kwestie jak przeloty VIP-ów były precyzyjnie uregulowane- to oczywiście źle; kiedy szef kancelarii premiera Tomasz Arabski nie zapoznał się z wytycznymi zawartymi w instrukcji HEAD przed przygotowaniem lotów rządowego samolotu do Smoleńska w 2010 r.- to nie tak źle, ujdzie. I tak w koło Macieju, dzień i noc.

Jeśli ktoś myśli, że to walenie medialnym cepem nie robi sieczki w głowach Bogu ducha winnych Polaków, to głęboko się myli. Duża część z nich nadal wierzy, że gdy Niemcy wycinają mający 12 tysięcy lat zdrowy las pierwotny, żeby zwiększyć działalność kopalni węgla brunatnego- to jest bardzo dobrze i to jest wyłączna sprawa Niemców. Jeśli Niemcy dodatkowo na wyciętym drewnie zarabiają, to także bardzo dobrze. A kiedy Ministerstwo Środowiska zabiera się za ratowanie Puszczy Białowieskiej poprzez wycinkę nasadzeń uczynionych ludzką ręką 40-60 lat temu, zarażonych niebezpieczną dla całej puszczy chorobą, unicestwiającą setki siedlisk ptaków i zwierząt na obszarze tysięcy hektarów, to „niszczy przyrodę” i zarabia dla budżetu państwa na wyciętym drewnie. Takie przychody to „pieniądze znikąd”, to „pieniądze nienależne” budżetowi naszego państwa, bo zgody na wycinkę nie wyraziły Niemcy via Bruksela. Galopująca paranoja i rozdwojenie jaźni.

Silne polskie państwo, ze sprawnie działającą administracją, ze skutecznymi służbami, sprawiedliwie i szybko funkcjonującymi sądami, czy wreszcie z uczciwymi mediami jest nie do przyjęcia dla agresywnych sąsiadów ze wschodu i z zachodu, dla naszych „przyjaciół” ze Starej Unii Europejskiej, zagranicznych koncernów no i postkomunistycznej agentury. Agentura postkomunistyczna ma tu szczególny interes, ponieważ skuteczne służby i sprawiedliwe sądy musiałyby ich pozbawić nie tylko znacznej części nieuczciwie pozyskanych majątków, ale też pozycji społecznych i wpływów, jakie zwykle traci się gdy zapadają skazujące wyroki karne za przestępstwa i malwersacje. Uczciwe media musiałyby o tym poinformować społeczeństwo.

Dlatego przy każdej próbie wprowadzenia „standardów europejskich” na rynku medialnym, funkcjonujących chociażby w Niemczech czy Francji będzie dokładnie tak samo jak w przypadku reformy wymiaru sprawiedliwości, działaniach zmierzających do ochrony Puszczy Białowieskiej czy inwestycji infrastrukturalnych np. budowy CPK, gazoportów, rozbudowy stoczni i portów, ochronie polskich kopalń czy przekopie Mierzei Wiślanej: wrzask na całą Polskę i Europę o łamaniu konstytucji, wolności słowa, praw i norm europejskich, zatruwaniu środowiska. Co wolno Niemcom i Francuzom, tego nie wolno nowym członkom neototalitarnej Unii, takim jak Polska, Węgry, Bułgaria czy Rumunia. Ciekawe, że to Francja chce nas uczyć „standardów demokratycznych”. Francja, w której reguły stanu wyjątkowego zostały wpisane na stałe do francuskiego ustawodawstwa. Od 2015 roku mamy we Francji permanentny, usankcjonowany ustawowo san wyjątkowy.

Reforma rynku mediów, a właściwie zaoranie tego rynku po stronie mediów prywatnych powinno być jednym z głównych priorytetów Zjednoczonej Prawicy w nadchodzącej kadencji. Jeśli dziś totalni politycy opozycji mogą mówić o likwidacji mediów publicznych wbrew interesowi społecznemu, a głównie w interesie nadawców i biznesu prywatnego, to dlaczego nie możemy otarcie mówić o likwidacji mediów prywatnych? O rozbijaniu monopoli zagranicznych mediów prowadzących szkodliwą dla interesów państwa polskiego działalność na rynku prasy lokalnej, mediów cyfrowych, radia i telewizji? Należy rozpocząć poważną debatę o roli i wpływie mediów zagranicznych na polską opinię publiczną, na życie gospodarcze i polityczne w naszym kraju.

Niemcy, Francuzi, Holendrzy, Belgowie czy Hiszpanie „są u siebie” i na własnych rynkach, w tym na rynkach medialnych, mogą sobie robić co tylko przyjdzie im do zaczadzonych często głów. Gdzie w takim razie jesteśmy my, Polacy? Nie u siebie? To gdzie? Na ziemiach tymczasowych pomiędzy Bugiem a Odrą?

SAD

Komentarze

Swiety z Konopisk2019.08.2 23:51
Boje się takich ludzi co piszą takie głupoty.Manipulacje, insynuacje, demagogia.
Szczerość za szczerość2019.08.3 12:29
Jeśli boisz się prawdy to masz problem. Zacznij może od spowiedzi?
Max Fiend2019.08.2 13:49
Czyjemu interesowi społecznemu służy TVPiS? Pisowskiemu? Bo na pewno nie polskiemu.
Szymon2019.08.2 11:15
Ten artykuł jest tak śmieszny, że mam wątpliwości, czy autor to pisał na serio, czy sarkastycznie :D Krzydząca narracja o "pisowskich mediach"? Jaka krzywdząca :D Każdy, kto ma IQ wyższe od temperatury własnego ciała, widzi, że TVP to nic innego jak tuba propagandowa PiS. Z pasków w wiadomościach od lat leje cały internet. Z obiektywizmem TVP ma tyle wspólnego, co McDonald ze zdrową żywnością :D Nie jestem fanem PO, ani w ogóle jak zwykle nie mam na kogo głosować, dlatego na PO głosuję tylko dlatego, że jest to mniejsze zło. Ale w tym akurat trzeba przyznać rację, Telewizja publiczna i radio są do zaorania. Najchętniej zaorałbym też i Radio Maryja, Trwam, Frondę, Republikę, itp. które są tak naprawdę przedłużeniem tej tuby propagandowej, ale jako, że są to media prywatne i ktoś lubi mieć prany mózg, to jego sprawa. Jednak media, na które płacimy podatki powinny spełniaćswoją rolę, a nie robią tego w najmniejszym stopniu. W ogóle PiSowcy to jakiś inny stan umysłu. Nie mówię, że wszyscy, bo z niektórymi da się rozmawiać na argumenty. Jednak są też tacy, którzy są nie tylko wyborcami, ale wręcz wyznawcami PiSu. Nie przemówisz do takich, że białe jest białe, a czarne jest czarne. To co powie "Polskęzbaw" jest święt. A najlepsze jest to, że nieważne co powie, jest święte. Dzisiaj piętnują Wałęsę, wyzywają go od zdrajców i wierny tłum baranków przyklaskuje. Ale jakby jutro "Polskęzbaw" powiedział, że jednak Wałęsa jest bohaterem, to też by przyklasnęli, bez słowa krytyki. Macie PiSowcy wyprane mózgi.
xx2019.08.2 11:58
Co prawda, to fakt. Mnie najbardziej rozwala jak słyszę że "TVP Info to obiektywna TV" - no ja rozumiem że nie każdy musi mieć kablówkę... Ale z tym to już jest przegięcie. :) Toteż nie ma się co dziwić że mają wyprane mózgi, skoro kurski serwuje im tą papkę 24/dobę, a nie mają żadnego punktu odniesienia. (ani tvn24, ani polsat news przecież dla nich nie istnieje) Uważam że to idealny goebbelsowski zabieg propagandowy pt. "Macie łykać to c wam dajemy i morda w kubeł" :)
Laura2019.08.2 12:12
Żal mi takich pozytecznych idiotów jak mawiał Lenin jak ty.
Szymon2019.08.2 12:14
Autorytet godny PiSiora :) Przecież to mówi samo za siebie :D
Saki faki2019.08.2 12:29
Możesz się domyślać, że pisiory to idioci. Potem poznajesz paru i masz pewność.
stas2019.08.2 11:09
Oto koronny przykład skrajnej relatywizacji (i kłamstwa) ze strony totalnych mediów, niestety zupełnie przeoczony przez prawicowe media. Otóż począwszy od jesieni 2015 z walki z kornikiem w Puszczy Białowieskiej zrobiono symbol rządów prawicy, zakwalifikowano to jako barbarzyństwo, pazerność, prymitywizm, jako niszczenie wartości europejskich, demokracji itp. Tymczasem nikt nie zwrócił uwagi, że w latach 2012-2014, a więc za rządów PO-PSL zrobiono w polskich Tatrach największą po II wojnie gigantyczną wycinkę świerka, oczywiście w ramach walki z kornikiem. Pozyskiwanie drzewa w Tatrach w tych latach to było 40% pozyskania drewna we wszystkich 23 polskich parkach narodowych. A przecież TPN to jest natura 2000, to jest Rezerwat Biosfery UNESCO! Ale dla totalnych mediów i dla totalnych polityków uczciwość i prawda to pojęcia absolutnie względne oraz instrumentalne. W Puszczy ma według nich panować święta zasada, że przyroda poradzi sobie sama, Tatr to już nie dotyczy, bo tam strategiczne decyzje podejmowano za Platformy. Nie dość na tym. Gaz. Wyborcza stanowczo domaga się i piętnuje PiS za to, że cała Puszcza Białowieska nie jest parkiem narodowym. Krzyczy że interes przyrody ma bezwzględny prymat nad interesem lokalnej społeczności. Tymczasem od kilkunastu lat przechodzi ona do porządku nad istnieniem w polskich Tatrach Wspólnoty Leśnej Uprawnionych Ośmiu Wsi z siedzibą w Witowie. Żeby móc bić w PiS prymat przyrody nad interesem lokalnej społeczności ma dotyczyć tylko Puszczy Białowieskiej. W Tatrach można nawet uszczuplać obszar parku narodowego. A ostatnio nawet wyasfaltowano szlak przez ukochaną Dol. Chochołowską, żeby ciężarówkom Wspólnoty Witowskiej było wygodniej. To dopiero jest barbarzyństwo! Ale totalne media milczą. Bo nie PiS maczał palce w tym procederze. Również ogromny był krzyk w l. 2015-2016 w związku ze stadniną koni w Janowie Podlaskim. Ile w związku z tym było wyzwisk, obelg i kłamstw pod adresem PiS! A przecież prawda dotycząca stanu stadniny jest naprawdę skomplikowana i obciąża poprzednie władze. Ile też tym krzykiem i napuszczaniem środowiska hodowców arabów na obecną dyrekcję wyrządzono krzywdy samej Stadninie. Ale dla totalnych interes społeczny sie nie liczy - najważniejsze to bić w PiS.
Jan Radziszewski2019.08.2 10:52
. Ma pozostać przy życiu 5 milionów polskich rolników, aby produkcja rolna w Polsce nie została zagrożona! Zabite promieniowaniem gamma 33 miliony osób (oraz ich zwierzęta domowe) mają być bardzo szybko zakopane w dołach i rowach wykopanych przez koparki na placach i skwerach w miastach oraz zasypane ziemią spychaczami. W akcji usuwania trupów mają być przymusowo zatrudnieni mieszkańcy okolicznych wsi. Opróżnione po zmarłych właścicielach mieszkania i domy mają być zamykane i plombowane i mają być oddane do użytku przyszłym ich właścicielom, których pierwsze 3 miliony mają być szybko sprowadzone z Izraela – na c o już tam czekają!... Przelatujące nad Polską rakiety, po opróżnieniu swych pojemników z zabójczego technetu podczas zbliżania się do granic wschodnich Polski będą automatycznie zestrzeliwane przez rosyjskie antyrakiety wystrzeliwane z baz w rejonie Kaliningradu i na Białorusi... To właśnie dla ludobójców, żydo-masonów z NATO będzie podstawą do szybkiego oskarżenia na arenie międzynarodowej Rosji, że to właśnie ona zaatakowała Polskę swoimi rakietami, a obrona przeciwrakietowa NATO jedynie je zestrzeliwała!... Cokolwiek by się wtedy działo w polityce międzynarodowej – niezaprzeczalnym i nieodwracalnym faktem będzie to, że Polska i Naród Polski na zawsze znikną z mapy Świata!!! Dzieci Moje Kochane!... Polacy!... Nie dopuśćcie do tego, żeby tak się stało, bo ich naprawdę na to stać!... Oni chcą wymordować Polaków i przejąć Polskę, aby jej olbrzymie bogactwa tkwiące teraz pod ziemią mogli sprzedawać za wielkie pieniądze!... Oni zamierzają podzielić Polskę na kawałki i sprzedawać ją po kawałku na giełdach w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku... Obierzcie Pana Jezusa Chrystusa swym Królem bo On i tylko On Was obroni! Nie pozwólcie, aby Wasze i Moje Królestwo Polski zostało Wam zabrane, a Wy i Wasze dzieci byli wymordowani!... Wasza Matka – Niepokalanie Poczęta i Wniebowzięta Najświętsza Maria Panna Królowa Polski !
jozef2019.08.2 11:10
Nieładnie, znowu rano nie wziąłeś lekarstw.
Jacek Placek2019.08.2 13:50
Ale trzeba przyznać, że dobry film z gatunku kina katastroficznego by był :)
zek2019.08.2 10:50
A czemu to dzisiaj Dzielnicowy jest nieobecny ? Wstawajcie towarzyszu, czas wylać trochę żółci na forum. Dzień bez towarzysza dzielnicowego dniem straconym.
Jan Radziszewski2019.08.2 10:50
Tak was żydki z PO wycyckają NMP A co konkretnie ma się stać?. jeśli nie przeszkodzi pogoda, z terytorium Niemiec zostanie wystrzelonych na Polskę kilkaset rakiet (dla ironii planuje się 666) wyposażonych w wysoce radioaktywny pył o krótkim czasie połowicznego rozpadu, który ma być rozpylony nad polskimi miastami i większymi miejscowościami. Planuje się zaatakować wszystkie polskie 209 miast, mające ponad 20 tys. mieszkańców i zamieszkałe w sumie przez 23 miliony ludzi oraz dodatkowo 1000 wybranych miejscowości liczących od 2. do 20 tysięcy mieszkańców, obejmujących w sumie około 10 milionów ludzi, czyli w sumie planuje się zabić w ciągu jednej nocy 33 miliony Polaków! Jako materiał radioaktywny ma być użyty izomer metatrwały technetu-99 o okresie połowicznego rozpadu T1/2 = 6 godzin. Technet ten ma być uzyskany z mikro-skopijnego – wyprodukowanego w technologii nano proszku trójtlenku molibdenu MoO3, który – tuż przed jego użyciem jako zabójczy środek promieniotwórczy – ma być poddany w reaktorze jądrowym aktywacji strumieniem neutronów, uwalnianych przy rozszczepieniu uranu-235... Rakiety, które mają zaatakować Polskę mają przelatywać na niskiej wysokości tak, aby mogły rozpylać zabójczy pył nad miastami na pasie o szerokości 1 kilometra. Trasy przelotu poszczególnych rakiet nad zamieszkałymi aglomeracjami oraz momenty otwierania i zamykania zaworów rozpylaczy pyłu radioaktywnego mają być zaprogramowane wcześniej i uruchamiane za pomocą systemu GPS. W sumie cały system ma być zaprogramowany tak, aby po jednym przelocie rakiet nad Polską z zachodu na wschód – śmiertelnie napromieniować 33 miliony ludzi!... Oczywiście, wszyscy "ważni obywatele, ci z naszych" mieszkający obecnie w polskich miastach będą w tajemnicy "poinformowani o zbliżającym się zagrożeniu" i na czas wyjadą na "urlopy za granicę" lub na "pikniki" na dwa dni w oznaczone miejsca odległe co najmniej 10 kilometrów od "opylanych" miejscowości tak, że nie będzie tam zagrożenia radioaktywnego... Pozwoli im to przetrwać całą "operację" bez uszczerbku dla zdrowia, a ich mieszkania w miastach pozostaną nie naruszone. Całe zabójcze promieniowanie radioaktywne nad Polską, ze względu na stosukowo krótki okres połowicznego rozpadu izomeru technetu-99 ma zaniknąć praktycznie już po 48 godzinach, tak że promieniowanie na skażonych miejscach już za dwa dni – w poniedziałek rano ma być 512 razy mniej-sze niż w piątek w nocy podczas rozpylania, co oznacza, że można już będzie wracać do swoich domów bez zagrożenia dla zdrowia. Natomiast wszędzie tam, gdzie nieświadomi ludzie podczas prowadzenia tej straszliwej akcji ludobójstwa pozostaną w domach będą już martwi lub będą dogorywać w męczarniach. Podczas całej akcji prowadzonego ludobójstwa będą wyłączone wszystkie środki łączności – to jest telefony, radio, telewizja i Internet tak – aby nikt z konających osób nie mógł przekazać na zew-nątrz informacji o tym, co się dzieje w Polsce.
Zygfryd2019.08.2 10:46
Uczciwy i dobry komentarz dziekuje za te słowa i duzo prawdy o Polsce Tuska i resztkach mam nadzieje tych złodziei i idiotów z PO którzy rzadzić nie umieją ale za to likwidacje Państwa Polskiego wraz z Narodem chetnie by z powrotem przejęli mam wielką nadzieję że sie im to nie uda i w wyborach do parlamentu nie zajmą juz żadnych miejsc.
E2019.08.2 10:24
Brawo opozycja! Fronda, Republika, TVP - do śmietnika!
KDJ2019.08.2 9:58
Do zaorania jest cała telewizja od TVN do TVP. PO chciałoby zaorania TVP i pozostawienie antypolskiej TVN. Niestety opcja z samą TVP też nie jest opcją polską. Ostatni przykład na potwierdzenie tej opinii to emisja od środy 31 lipca przez TVP serialu ,,Gołębiarki" sławiącego bohaterskie Żydówki broniące twierdzy Mosada przed Rzymianami. Wcześniej w TVP zarządzanej przez PiS można było na przykład obejrzeć skrajnie antypolski film ,,Pokłosie". Skandaliczne jest używanie nazwy ,,polska" przez stacje telewizyjne. Skrajnym przykładem jest ,,Kino Polska" ustawicznie emitujące filmy antypolskie oraz filmy o tematyce żydowskiej - przykład z poniedziałku 29 lipca - film ,,Wszyscy moi bliscy". ,,Kino Polska" to w 100 procentach ,,Kino Polin". Jest skandalem, żeby byle łachudra wycierała sobie ryja Polską.
robaczek 2019.08.2 9:49
UWAGA! promocja na tanie linie lotnicze: KUCHCINSKI FAMILY AIR! ;] dumni? brawo wy! matoły wybrały debili do wlazy! tępy naród! tylko Polski szkoda!
koko2019.08.2 13:05
robaczek - a gdzieś ty był wtedy gdy latali kolesie z PO i SLD - pewnie powiesz byłem w kokonie i nic nie widziałem i nic nie słyszałem - No powiedz?
Zimne oko2019.08.2 9:47
aspiring educationalist - ty jednokomórkowcu PO studiach na uniwersytecie twn - ty chcesz kogoś POuczać?!!
Cogito ergo sum2019.08.2 9:26
Platforma to są kolaboranci obcego kapitału.
GoldenBrown2019.08.2 11:57
Twoja stara też.
Urszula2019.08.2 12:23
Jego stara zwłaszcza.
Polak2019.08.2 9:23
Kiedy żydzi i hitlerowcy zostaną przegonieni z antypolkich polkojęzycznych mediów? Dosyć bezkarnego plucia, szczucia na Polskę i Polaków, dosyć propagowania klmst i antyludzkich ideologii typu gender, pedalstwo, pedofilia, hitleryzmu - film urodziny hitlera itp
Kubuś Puchatek2019.08.2 9:14
Niemcy i Francuzi nie dopuszczają na swoje rynki medialne obcego kapitału bo wiedzą, że media mają ogromny wpływ na świadomość społeczną, na biznes, na politykę. Polska codziennie rozjeżdżana jest przez obcą, proniemiecką, prorosyjską i antypolską propagandę. TV, radio, gazety, internet: nawalanie w rząd, nawalanie w PiS, nawalanie w polską historię.
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2019.08.2 9:12
W POLSCE ZYDOKOMUNA ROBI WSZYSTKO ZEBY BYLO JAK BYLO DZIECI NA SZCZAW VAT W ZYDOWSKIE KIESZENIE A POLAKOM AMBER GOLD CZY TO NIE BYLA PRZEZ DWIE KADENCJE LIPA NACZELNEGO OSZUSTA Z BRUKSELKI.
koko2019.08.2 9:09
Chcą tak jak na zachodzie europy. Owszem programy TV są ale jakie ? rozrywka , quizy, sport, itp., a rzetelnej publicystyki politycznej nie znajdziesz. Tam społeczeństwo ma mieć tylko ( jak to w Rzymie dawnej bywało ) tylko igrzyska i nie powinno się zajmować polityką bo od tego są "wybrani trybuni". To się nazywa - "uśpić społeczeństwo". Mamy teraz przykłady Francja , Belgia , Szwecja - tam teraz RODOWITY OBYWATEL NIE MA NIC DO POWIEDZENIA.
Laura2019.08.2 12:08
100% racji!!!Tylko wiekszość obywateli w Polsce nawet nie zdaje sobie z tego sprawy!!!
Jacek Placek2019.08.2 13:46
A gdzie w TVP masz rzetelną publicystykę? To już faktycznie wolałbym ciągłe igrzyska w tv niż ciągłe plucie jadem na każdego kto myśli inaczej niż PiS.
koko2019.08.2 14:42
trzeba być wybitnie niesprawiedliwym , aby tak mówić
jozef2019.08.2 8:41
To pisał geniusz propagandy, pewnie Urban by się takiego artykułu nie powstydził.
Liściasty2019.08.2 10:34
Geniusz to geniusz.
aspiring educationalist2019.08.2 8:38
I ty piszesz o "odwracaniu pojęć" ? Nie używaj słów których znaczenia nie rozumiesz, państwowa pisowska telewizja Kurskiego nie ma nic wspólnego z "rynkiem medialnym".
Alicja2019.08.2 11:52
Oczywiście. Tak zwana "telewizja publiczna" to pisowska tuba propagandowa (w dodatku z bardzo nachalną propagandą). Płacą na nią wszyscy.