12.05.20, 14:28Tadeusz M. Płużański, historyk i publicysta/YT

Płużański. Za brak wyborów opozycja do dymisji

Znany historyk i publicysta, Tadeusz M. Płużański udzielił wywiadu portalowi DoRzeczy.pl. Mówił o wyborach 10. maja, które się nie odbyły. Płużański stwierdził, że to niedobrze, że te wybory się nie odbyły.

Na temat odpowiedzialności ministra Sasina stwierdził:

- A z jakiej to niby racji miałby być wicepremier Jacek Sasin stawiany pod pręgierzem i ponosić jakąkolwiek odpowiedzialność?

Dodał też:

- Przypomnę jednak, że to opozycja bojkotowała ten termin, że starała się go opóźnić. Przedstawiciele PO albo krzyczeli, że głosowanie jest groźne dla życia i zdrowia Polaków, albo, że nie ma kampanii, albo, że wybory będą nieuczciwe. W sprawie wyborów opozycja zmieniała zdanie tyle razy, że trudno już za jej przedstawicielami dojść i ustalić, jakie jest ich rzeczywiste zdanie w tej sprawie. Teraz płaczą, że wyborów nie było. A wcześniej ich nie chcieli.

Na pytanie, kto odpowiada za to, że głosowanie się nie odbyło powiedział:

- Dziesiątego maja nie mogliśmy zagłosować, bo politycy opozycji dokonali obstrukcji. Chodzi nie tylko o werbalny krzyk i sprzeciw wobec głosowania, ale też działania Senatu, który opóźniał pracę nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym. Ustawą, która miała pomóc Polakom wybrać prezydenta.

Oraz:

- Do tego dochodzi działanie niektórych samorządów, które wprost nie chciały pomóc w organizacji wyborów korespondencyjnych. Dlatego tak – źle się stało, że wybory się nie odbyły. Tak, ktoś musi ponieść za to odpowiedzialność. Ale na pewno jeśli tak, to opozycja, nie wicepremier Jacek Sasin.

 

mp/dorzeczy.pl

Komentarze

Marek Mrowiński2020.06.1 2:55
Hm, znany historyk i publicysta... Przeczytałem "rekomendację" i chciało mi się zapytać: komu znany? Ale jest obywatel Płużański, który odleciał aż miło! Od kiedy to wybory urządza suwerenowi jakiś wicepremier? Niby-prezydent Duda, też już onegdaj "wyręczył" sąd, który chciał mu skazać kolegę. Obywatel Płużański ma słabą głowę,albo nie wie (?), że od urządzania wyborów mamy PKW, od drukowania świstków wyborczych Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, a opozycja ma do tego wszystkiego tyle, ile obywatel Płużański do przystanku "Rozum" (dla ułatwienia: kawał drogi). A gdzie jest obecnie ten Sasin? Może należałoby wysłać za nim list gończy? Bo bajeczka o wirusie, którego niby to padł ofiarą, nawet do kabaretu się nie nadaje. I zapewne obywatel Płużański przypuszcza, że to opozycja ukryła te wyborcze świstki tak dobrze, że nikt z tzw ekipy rządowej nie wiedział, gdzie one się podziały? Zastanawiam się, jak to się dzieje, że wszyscy z tej części pola zasiedlonego przez obywateli Płużańskich mają jakiś niedorozwój intelektualny?
Siedzisz sam w domu jak ja? 2020.05.12 20:21
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam dla ciebie oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona. You won't be disappointed!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.12 17:45
Mam 32 lata, szukam mężczyzny w każdym wieku, z którym będę mogła spotkać się z tobą na seks. Jestem strasznie napalona ponieważ od roku jestem samotna. Nie oczekuję pomocy finansowej ani zobowiązań tylko luźnej atmosfery i higieny osobistej. Jeśli byłbyś chętny spotkać się na seks i zobaczyć więcej moich fotek odezwij się na mam tam nick Weronika88 Najlepiej dodaj mnie do znajomych na www.exslove.com.pl i napisz kiedy masz czas się spotkać i zabawić :
stan2020.05.12 16:03
piska swinia rozumie pojecie dymissji? dzicz pedala kaczego nie ma pojecia o demokracji, bo to nazisci polaczki zalosne.
anonim2020.05.12 16:22
Kup se klawiaturę z polską czcionką, ruski trollu.
Michał Jan2020.05.12 15:21
Bardzo cenię p. Płużańskiego za jego niezłomność w obronie represjonowanych przez stalinistów, ale nie za bardzo rozumiem, co miał na myśli z tą opozycją do dymisji. Tak na logikę biorąc, to dymisja oznaczałaby skończenie bycia opozycją, więc co - miałaby przejąć rząd, czy też się do niego dołączyć?
Janek2020.05.12 15:09
za brak działań w sprawie przywrócenia ustawy degradacyjnej i ustawy odbierającej ordery Virtuti Militari komunistycznym zbrodniarzom z PRL-u p. Płużański i p. Kasprzyk powinni zostać napiętnowani i zdymisjonowani!!
leszczyna2020.05.12 15:06
Gdyby do wyborów w wersji pisowskiej 10 maja doszło, to jeszcze długo byśmy w nich trwali, bo samo liczenie głosów trwałoby dłużej niż do II tury. No ale te wybory miały mieć tylko I turę i osadzenie p. Dudy na kolejne 5 lat. Inaczej nie warto by się było PiSowi tak wysilać i rzucać pakiety wyborcze jak ulotki reklamowe. Po coś wyłączono PKW, by karty do głosowania nie były drukami ścisłego zarachowania.
katolicka kretynizacja polski2020.05.12 14:56
Co za debil z tego płużańskiego! to rząd ma większość w sejmie i kieszonkowego pRezydenta który podPiSuje wszystko bez czytania a nie opozycja! PiS to banda nieudaczników i matołów! spyerdolą wszystko czego się nie dotkną..,
Krakus2020.05.12 14:53
Kowal zawinił, cygana powiesili. Ciekawa interpretacja Płużańskiego. Większościowy rząd nie potrafi przeprowadzić wyborów albo chce to zrobić niejasno, niepewnie, bez Polonii, w niejasnych warunkach, bez mężów zaufania, niewydajną Pocztą Polską a winna... opozycja :D :D :D Tak, to wszystkko Tuska wina!
Agnieszka2020.05.12 14:49
Tak jest OPOZYCJA DO DYMISJI za brak wyborów razem z szantażystą Gowinem. A władza PiS DO DYMISJI za wykluczenie nowelizacją całej masy ludzi z prawa wyborczego poprzez zabranie i w praktyce uniemożliwienie wyborów korespondencyjnych dla grupy ryzyka, zakażonych i na kwarantannie .
Her Flick2020.05.12 14:45
Każde wybory powinny się odbywać zgodnie z procedurami określonymi przez prawo. Jeśli zarządzono, ogłoszono, nie odwołano - a się nie odbyły - to oczywiste, że ktoś PRAWO ZŁAMAŁ!!!! Jeśli opozycja - to wszczynać śledztwo, stawiać zarzuty - oskarżać przed sądem. Jeśli WŁADZA - to PŁUŻAŃSKI w RM już ją uniewinnił - i koniec sprawy.A komu nie pasuje - to niech lepiej uważa - bo w ryj może oberwać.
anonim2020.05.12 14:43
. Jeżeli ktoś liczył na inną reakcję opozycji jest w błędzie. Destrukcyjna działalność zakłamanej opozycji polega na negowaniu prawdy, zaprzeczaniu faktom oczywistym wbrew logice. Zadaniem opozycji totalnej jest zniszczenie Polski niezależnej aspirującej do grona państw, z którymi należy się liczyć. Wzrost świadomości Polaków, gospodarcza hossa nie leżą w interesie mocodawców totalnej zgnilizny.
Dam2020.05.12 17:28
Wyznawcom PISu ciężko pojąć, że ktoś może żądać od partii rządzącej przestrzegania prawa (np. nie można zmieniać zasad wyborów na 6 miesięcy przed nimi). Ale wg was prawo wyznacza 1-szy sekretarz, prawda? Homo sovieticus w najlepszym wydaniu z was.
Wladimir Putin dzwoni....2020.05.12 14:36
Żeby przeprowadzić wybory 28 czerwca trzeba złamać Kodeks wyborczy, który wymaga zgłoszenia komitetu wyborczego kandydata na 55 dni przed datą wyborów. Do 28 czerwca zostało 47 dni.