28.08.15, 09:09(fot. wikipedia)

Pod latarnią najzieleniej? Udział PSL w III RP wychodzi na wierzch...

Jak ustaliła telewizja TVN24, prokuratura sformułowałą wnioski o uchylenie immunitetów prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i szefa klubu PSL Jana Burego na podstawie materiałów zebranych przez CBA.

Według prokuratury zaistniało podejrzenie ustawiania konkursów w centrali i delegaturach Najwyższej Izby Kontroli. Zdaniem prokuratury, szef NIK Krzysztof Kwiatkowski miał wpływać na wyniki konkursów na wicedyrektora delegatury Izby w Rzeszowie oraz dyrektora delegatury w Łodzi.

Jak twierdzą prokuratora i CBA, Krzysztof Kwiatkowski miał także wpływać na rozstrzygnięcie konkursu na wicedyrektora Departamentu Środowiska w centrali NIK.

Jak wynika z ustaleń śledczych, Jan Bury próbował wpłynąć na Krzysztofa Kwiatkowskiego, by w kierownictwie rzeszowskiej delegatury znalazł się jego człowiek. Osoba wskazana przez Burego faktycznie wygrała ten konkurs.

We wnioskach o uchylenie immunitetów skierowanych do Prokuratury Generalnej śledczy z Katowic napisali, iż chcą zarzucić Kwiatkowskiemu i Buremu przestępstwa urzędnicze.

Teraz odtajnione rozmowy trafią do marszałek Sejmu. Zgodnie z procedurami Małgorzata Kidawa-Błońska przekaże wnioski o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa NIK i polityka PSL do Komisji Regulaminowej i Odpowiedzialności Poselskiej.
Prezes NIK ma usłyszeć w sumie cztery zarzuty przekroczenia uprawnień. Natomiast polityk PSL trzy.

Dowodami są nagrania rozmów - podsłuchanych przez CBA - Krzysztofa Kwiatkowskiego i Jana Burego oraz prezesa NIK i byłego wiceprezesa Izby, do którego kompetencji należała sprawa kontroli w gminie Chmielnik – czytamy na tvn24.pl.

Tag/Tvn24.pl

Komentarze

anonim2015.08.28 9:36
Jak chodzi o bezprawne działania politycy koalicyjnych partii potrafią bardzo zgodnie współdziałać. Dla dobra Polski trzeba odsunąć od steru rządów PO i PSL nie dlatego, że PiS taki wspaniały ( bo wspaniały wcale nie jest) ale dlatego, żeby pożegnać się z ludźmi, którzy kraj traktują jak "ojcowie chrzestni" swój rejon, żeby czerpać korzyści dla siebie i bliskich, żeby obsadzać stanowiska swoimi ludźmi.
anonim2015.08.28 11:02
PSL: zawsze wierni idei Koryta.
anonim2015.08.28 12:27
Do PiotrEs jakie PO jest to nawet ślepy widzi ale proszę uzasadnij "PiS wspaniały nie jest" co masz do PiSu (sam użyłeś słowa "wspaniały", mogłeś użyć słowa "złoty" - wiadomo, że to niewłaściwe słowa - tylko po co użyłeś?)? Na tle PO to PiS jest i złoty i wspaniały!
anonim2015.08.28 13:13
@MarekWart Ze skoków ten złoty. Nachapać się, będąc w opozycji, to wyższa szkoła jazdy.
anonim2015.08.28 15:02
@MarkWart Otóż uzasadniam PiS to partia anachroniczna, z silnym przywódcą, otaczającym się jednostkami, których największą zaletą jest lojalność i wierność. Patriotyczna w retoryce, socjalistyczna w ekonomii. Idealnie odpowiadająca potrzebom dużej części Polaków. Jak zacznie rządzić i społeczeństwo powiem sprawdzam w stosunku do wszystkich tych złożonych obietnic nie będzie jej łatwo. Zagłosuję na PiS dla dobra Polski, bo czas oderwać koalicję PO-PSL od dalszego zagrabiania środków publicznych i kolesiostwa, bo dla mnie jako praktykującego katolika po prostu nie widzę lepszej alternatywy.
anonim2015.08.29 9:37
@antypartia - jakże celne określenie!:-)