"Satyryczna" strona Sokzburaka kolejny raz dopuszcza się skandalicznej manipulacji. Ciekawe czy twórca powątpiewa w inteligencję fanów swojej strony, czy też... Sam w to wszystko wierzy.

Chodzi o ten mem, który niedawno ukazał się na stronie, z opisem:

"BRAWO PISOWSKA ZMIANO !!!
Poznań niczym się nie różnił od Białorusi.
Poznań wam tego nie zapomni."

Pytanie, czy w Rosji też rządzi PiS, czy może zdaniem twórcy Sokuzburaka Rosja zaanektowała Poznań, wreszcie- czy tak wyglądają funkcjonariusze jakichkolwiek służb w Polsce. Naszywek z rosyjskimi napisami z całą pewnością nie noszą.

Internauci szybko zaczęli obnażać manipulację. Okazuje się, że to zdjęcie pochodzi z jednej z antyrządowych manifestacji w Rosji, Jeden z użytkowników Facebooka skomentował mem: "Autor mema powinien się trochę bardziej postarać i wyszukać zdjęcie polskiej policji, zamiast używać fotografii z albumu służby swojego ojca..."

Tego rodzaju sytuacje są na tej stronie nagminne. Pytanie, czy autor sądzi, że z inteligencją jego odbiorców jest aż tak źle. Fakt, że prezentowany na stronie humor nie jest raczej najwyśzych lotów, zamieszczane posty często nawołują wprost do nienawiści, aż się prosi o interwencję fundacji HejtStop lub posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, która znana jest z walki z mową nienawiści w przestrzeni publicznej... 

Bardzo ciekawy jest również fakt, że właściciel strony od pewnego czasu prosi o wsparcie finansowe, strasząc fanów Sokuzburaka, że bez ich pomocy strona przestanie istnieć. A może zamiast sączyć jad pora wreszcie wziąć się do uczciwej pracy?

ajk/Facebook, Fronda.pl