23.02.15, 19:15Kurdowie w klatkach Państwa Islamskiego (fot. CNN, YouTube)

Pokazali 21 osób w klatkach. Mogły już spłonąć

Państwo Islamskie opublikowało w internecie nowy film, na którym widać 21 Kurdów zamkniętych w klatkach. Mają na sobie charakterystyczne pomarańczowe ubranie; wygląda na to, że dżihadyści chcieli poprzez film pokazać, że wkrótce wszystkich pojmanych Kurdów spalą. Jako, że film został opublikowany już wczoraj, jest możliwe, że mężczyźni padli już ofiarą ekstremistów i spłonęli żywcem.

Wcześniej Fronda.pl informowała, że Kurdowie ci paradowali już w klatkach ulicami jednego z miast pod kontrolą dżihadystów w Kirkuku.

Na końcu filmu opublikowanego przez ISIS ofiary są jeszcze żywe. Wiemy jednak z doświadczenia, że dżihadyści zazwyczaj publikują materiały przedstawiające morderstwa już po pewnym czasie od ich dokonania. Przykładowo jordański pilot został spalony żywcem już miesiąc przed tym, jak nagranie z jego egzekucji upubliczniono w sieci. Podobnie było z 21 egipskimi chrześcijanami, którym obcięto na libijskim wybrzeżu głowy.

Na filmie ekstremiści zapowiadają, że jeżeli Kurdowie nadal będą walczyć po stronie rządu irackiego przeciwko Państwu Islamskiemu, to wszyscy skończą „w klatkach lub pod ziemią”.

pac/vocative

Komentarze

anonim2015.02.23 19:29
A gdzie się podziali obrońcy praw człowieka? W ONZ jak zwykle też bezsilni?
anonim2015.02.23 20:41
Ze mi ręka nie zadrży.... Bo ja nie umialabym skrzywdzic motylka, ani pajaczka... choc boje sie pajakow... ale nawet tym malym stworzonkom staram sie nie robic krzywdy... Niech sobie zyja, maja do tego prawo. Sw Franciszek nauczyl nas milosci do zwierzat. A jesli nawet Pismo Sw mowi ze żaden wróbel nie spada na ziemie bez woli Ojca... to tym bardziej jak cenne jest zycie czlowieka, stworzonego na Obraz i podobienstwo Boga. I nie pojme jak czlowiek moze byc zdolny do skrzywdzenia drugiego czlowieka, do odebrania mu wolnosci, godnosci i zycia. : ( Prosze Cie Kochany Jezu, choc wiem, ze sprawa wcale nie jest łatwa, ale by jednak ci ludzie co dokonuja tych zbrodni, opamietali sie. Prosze za tych co odchodza bys ich przyjmowal Jezu do Twojej Chwaly. Prosze Cie Jezu obdarz ten swiat pokojem. Amen.
anonim2015.02.23 20:41
Mialo byc ze "im" ręka nie zadrży... Gdy czynia takie zlo blizniemu. : (
anonim2015.02.24 4:55
@ufam - z kolei moja siostra cioteczna chorobliwie boi się pająków, ale skrzywdzić to by ich umiała:-) Opowiadała, jak to miała się wieczorem kłaść spać, ale zobaczyła, że pająk się na pajęczynie spuszcza za regał. Mówiła, że by nie usnęła, gdyby z nim nie zrobić porządku. Była w stanie odsuwać klamoty, regał, aż go znalazła i zabiła:-) Ale to już jest jakaś fobia.
anonim2015.02.24 4:58
@Nosootros - aleś zabłysnął. Coś jak: nie do rymu, nie do taktu, wsadź se ch..a do kontaktu.