23.10.17, 12:30

Polacy powszechnie ufają Dudzie i Szydło, nie wierzą Schetynie

Których polityków Polacy darzą największym zaufaniem? Według najnowszego sondażu w absolutnej czołówce są prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. Głowę Państwa zaufaniem darzy 74 proc. ankietowanych, szefową rządu - 58 procent. Ich główny oponent polityczny szef PO Grzegorz Schetyna jest tymczasem wiceliderem rankingu... nieufności.

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa według sondażu CBOS 74 proc. Polaków, a więc tyle samo, co w poprzednim badaniu przeprowadzonym miesiąc wcześniej. Nieufność do prezydenta wyraża tylko 15 proc. badanych, 9 proc. - obojętność.

Na drugim miejscu rankingu zaufania plasuje się premier Beata Szydło. Ufa jej 58 proc. Polaków, nie ufa - 28 procent. To najlepsze notowania Szydło od dwóch lat. Zaufaniem cieszy się także Paweł Kukiz - ufa mu 55 proc. ankietowanych, podczas gdy nie ufa mu 20 proc. badanych. Na kolejnych miejscach znajdują się Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro.

Najmniejszym zaufaniem darzony jest niezmiennie szef MON Antoni Macierewicz, któremu nie ufa aż 53 proc. ankietowanych. Ministrowi ufa z kolei 28 proc. Polaków. Co ciekawe, tuż za Macierewiczem w rankingu nieufności plasuje się lider PO, Grzegorz Schetyna. Nie ufa mu 49 proc. ankietowanych, a ufa z kolei tylko 19 proc. Na trzecim miejscu rankingu nieufności plasuje się Jarosław Kaczyński (44 do 42), na czwartym - Ryszard Petru (42 proc. nieufających do zaledwie 23 proc. ufających).

mod