07.06.17, 12:42screenshot Youtube

Polacy w referendum zadecydują o przyjęciu imigrantów?

Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski na antenie radiowej Trójki odniósł się do propozycji dopisania do referendum dotyczącego konstytucji pytania o przyjmowanie imigrantów. 

Jak powiedział Karczewski, ta propozycja jest "do rozważenia". Marszałek ocenił również samą propozycję prezydenta na temat referendum w sprawie konstytucji. 

"Na pewno jest to pomysł bardzo interesujący, ale bardzo mocno trzeba go dopracować"- powiedział Stanisław Karczewski, dodając, że Senat powinien odgrywać w polskiej polityce większą rolę, niż dotychczas. 

Jeżeli chodzi o pytanie o uchodźców, marszałek zaznaczył, że jest to do rozważenia. 

"Trzeba porozmawiać na ten temat. Gdybyśmy mieli ogłosić referendum – powiedzmy za dwa, trzy tygodnie – to bym zadał takie pytanie. Poznalibyśmy stanowisko Polaków. Ale co będzie za ponad rok, tego nie wiem"- ocenił. Stanisław Karczewski zauważył również, że w debacie publicznej padają również propozycje, aby referendum trwało dwa dni. Jego zdaniem, takie rozwiązanie mogłoby zagwarantować dobrą frekwencję. 

"Bardzo bym chciał, aby do referendum poszło jak najwięcej obywateli, byśmy dbali o swoje sprawy obywatelskie, o sprawy Polaków"- stwierdził polityk. 

JJ/PAP, Fronda.pl