12.10.21, 16:27Fot. Krystian Maj/KPRM, via: Facebook (Mateusz Morawiecki)

Polexit? Premier w Budapeszcie: Kłamstwo opozycji, mające osłabić UE

Premier Mateusz Morawiecki przebywa w Budapeszcie, gdzie uczestniczy w szczycie Grupy Wyszehradzkiej z udziałem prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego. W czasie wspólnej konferencji prasowej z premierami Węgier i Słowacji oraz prezydentem Egiptu, szef polskiego rządu odniósł się do „kłamstw, które są wywoływane przez opozycję” na temat rzekomych dążeń Prawa i Sprawiedliwości do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

- „Nasza szanowna opozycja próbuje insynuować nam, że chcemy doprowadzić do osłabienia Polski, Unii Europejskiej, poprzez wyjście z UE. To jest oczywiście nie tylko fake news, to jest coś jeszcze gorszego. To jest po prostu kłamstwo wywoływane po to, żeby osłabić UE”

- podkreślił stanowczo premier.

- „To kłamstwo opiera się o założenie takie zupełnie błędne, że ludzie nie potrafią przeczytać wyroków Trybunałów Konstytucyjnych innych państw członkowskich, które to wyroki były bardzo podobne do tego, który zapadł w polskim TK”

- dodał.

Migracja i terroryzm

Przywódcy rozmawiali w Budapeszcie o problemie migracji i wyzwań związanych z terroryzmem oraz o relacjach Unii Europejskiej z Egiptem i unijnym wsparciu dla gospodarczego rozwoju tego kraju.

- „To niezwykle ważny krok w kierunku zapewnienia stabilizacji dla całej UE, w Polsce, całej V4 bardzo zależy na tym, żeby na Bliskim Wschodzie był spokój, warunki do rozwoju gospodarczego, społecznego, które zapobiegną migracji, terroryzmowi”

- wskazał Mateusz Morawiecki.

Zwracając uwagę na dobrą współpracę pomiędzy Polską a Egiptem premier zapewnił, że do takiej współpracy będzie zachęcał partnerów z Europy Zachodniej.

Polski premier mówił również o przekazanych Egiptowi szczepionkach przeciw COVID-19 zapewniając, że Polska przekaże kolejne.

Premier Węgier: Unia potrzebuje zewnętrznych sojuszników

Szef węgierskiego rządu Viktor Orban przekonywał, że aby pokonać kryzys migracyjny, Unia Europejska potrzebuje zewnętrznych sojuszników.

- „Z tego punktu widzenia Egipt jest najlepszym możliwym sojusznikiem”

- podkreślił.

- „Jeżeli UE i Egipt nie będą mogły kontynuować polityki, która zapobiegała migracji od strony Egiptu, to wszyscy znajdziemy się w dużym kłopocie. Przekaz dzisiejszego spotkania jest taki, że wszyscy potrzebujemy, by Egipt się wzmocnił, nie tylko w kwestii ochrony granic, ale też gospodarczo. Niech ten stumilionowy kraj się rozwija, żeby mógł zapewnić młodym egipskim pokoleniom dobre, godne życie”

- wskazywał.

Oświadczył, że Egipt powinien stać się strategicznym partnerem Unii Europejskiej.

kak/PAP

Komentarze

Filip2021.10.13 12:48
Mucha w części obrad przeznaczonej na składanie wniosków formalnych postanowiła z mównicy sejmowej wrócić do wydarzenia sprzed ponad 12 lat. 10 października 2009 r. prezydent Lech Kaczyński ratyfikował Traktat Lizboński, reformujący działanie Unii Europejskiej. Posłanka Polski 2050 nawiązała też do ubiegłotygodniowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał wyższość polskiego prawa nad prawem unijnym. Pojawiły się wówczas głosy, że to pierwszy krok do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. - Pani marszałek, wysoka izbo! Zastanawiam się przez ostatnie dni, jak to się stało, że 12 lat temu świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński. Jak to się stało, jeśli dzisiaj próbujecie nas państwo z PiS-u przekonać o tym, że Traktat Lizboński jest sprzeczny z polską Konstytucją - mówiła w Sejmie Joanna Mucha. d2d5ix1 - Czy pan prezydent Lech Kaczyński nie był świadomy tego, że Traktat Lizboński jest sprzeczny z polską Konstytucją? Czy nie znał tego Traktatu? Czy nie znał polskiej Konstytucji? A może jest zupełnie inaczej. Może Traktat Lizboński był zgodny z polska Konstytucją? On się nie zmienił. Polska Konstytucja również się nie zmieniła - przekonywała posłanka.
Dam2021.10.12 20:23
W jednym się zgadzam. Polexit nawiązuje do Brexitu, a tam były rozmowy (chociaż oparte na kłamstwach, np. że przez Polaków Brytyjczycy nie mają pracy), referendum i dopiero decyzja o opuszczeniu UE (zabawne, że ten który najbardziej był za Brexitem - Farage - zaraz po referendum przeniósł się do Francji). PIS po prostu sprawi, że UE się wkurzy i nas wywali - będzie WypierPOL.
rada2021.10.12 20:17
co tam polexit , tusk musi zagrozić , że Kaczyński wyprowadzi Polskę z Układu Słonecznego , wtedy dopiero będą miliony na protestach
Foster2021.10.12 20:16
Wywalcie Bąkiewicza na zbity pysk, bo Wam przykleją łatkę celnie wypowiedzianą przez naszą narodową bohaterkę 94 letnią Wandę Traczyk Stawską. "Milcz chamie, milcz głupi czlowieku". Te dwie starsze i mądre panie zdobyly serce i zawsze będę za nie trzymał kciuki. Brawo Pani Aniu i brawo pani Wando. Zapamiętam waszą dewizę życiową " zawsze pamiętaj, że przede wszystkim jesteś czlowiekiem".
niewierzący ateusz2021.10.12 20:21
ojtam ojtam , teraz to bohaterka , ale jakby popytać peowców i ich zwolenników o Powstanie , to pewnie z 90% by odpowiedziało . że to było szaleństwo i głupota oraz zbrodnia
jle_ffm2021.10.12 19:18
To co głoszą pisowcy jest jakieś rozdwojenie jaźni, schizofrenia, bo oficjalnie pisi rząd mówi że nie chce wyjść z EU iże to Tusk i opozyja chcą polexitu (???). A w tym samym czasie pisie trolle na forach krzyczą ‘polexit, now!’ i… jednocześnie bronią zawzięcie w tej sprawie pisowski rząd. Hej, pisi schizofrenicy, zdecydujcie się zatem, jesteście zatem za czy przeciw?
442021.10.12 19:08
Przez jakiś czas w Polsce rządzi prawica i Polska obiektywnie rozwija się. Obiektywnie wzrosły dochody Polaków, a przede wszystkim tych najuboższych. Prawicowy rząd jest konsekwentny. publikuje program i konsekwentnie realizuje go. Nic w tej kwestii nie można prawicy zarzucić. ...... - a co w zamian proponuje totalna opozycja? Co jest prawdą z opozycyjnej kampanii? Ano prawdą jest deprecjacja Boga, Kościoła i polskiej tradycji opartej na wierze. Prawdą jest sponiewieranie tradycyjnej rodziny na rzecz związków tymczasowych, przygodnych, nietrwałych oraz całej palety seksualnych zboczeń. Preadą jest pogarda dla życia. Prawdą jest afirmacja hedonizmu. Prawdą jest zrzeczenie się państwowości polskiej, wolności, niepodległości i suwerenności na rzecz wasalskiego poddaństwa...... - Reszta jet hipokryzją, fałszem, oszustwem i zakłamaniem. Totalne lewactwo i oddany mu plebs dążą do zniszczenia Polski. Nie dajmy się. Dbajmy o swą niezależność i tożsamość. Losy narodu powierzajmy Bogu i pracujmy uczciwie na urzeczywistnienie Polski bogatej, Bogu wiernej i niezależnej - Polski, z której przyszłe narody będą brać przykład.
Skrzypek na dachu2021.10.12 19:06
Brawo Polska . Brawo Madziary .
Skrzypek na dachu2021.10.12 19:05
Pan Premier Pinokio tylko na tasmach mowi prawde , " Goje pracowac za miske ryzu . "
Skrzypek na dachu2021.10.12 19:01
Brawo Polska . Brawo Wegry .
Skrzype na dachu2021.10.12 18:33
A towarzysze żydki z Kwartetu Żydków PATO-HEJTERÓW co zapomnieli język ojczysty śpiewajcie w polskom jazykom, ale komsomolskim entuzjazmem: . . . . . . . . . . . Hymn ZSRR !!!. . . . . . . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
Orban- Obronca demokracji2021.10.12 18:31
Towarzysze żydki i wy Konfiedieracja zaśpiewamy wspólnie hymn naszej ojczyzny radzieckiej: . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза!!! . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
Orban- Obronca demokracji2021.10.12 18:17
Orban prawdziwy obronca demokracji, wszyscy moga mu buty sznurowac.Przeprowadzil wszystkie reformy bez strachu, nie tak ja u nas duda hamulcowy reform wszystko wetowal.75 tys,osob zutylizowanych nadmiarowo przy covid, likwidacja kopaln, przychodni, gender w szkolach demoralizowanie dzieci. Cofamy sie do sredniowiecza, bedziemy siedzieli przy swieczkach, przy postepowym eurokolchozie.lewactwo zawladnelo swiatem, cywilizacja smierci!
Viktor Budapestről2021.10.12 18:12
Czy to prawda, że na Waszego premiera mówią „Kłamateusz”?
Victor2021.10.12 18:43
Czy to prawda, że na Waszego byłego premiera Tuska mówią Hyży Rój, Helmut, SS Komando, Kaczorek Doncio , Łgarz ?
Klapaucjusz2021.10.12 18:06
Es-Sissi, Morawiecki i Orban - prawdziwy zlot trybunów ludowych i obrońców demokracji.
Ty Maryśka Błaszczyk2021.10.12 18:35
To jak z tą "kwestią prawną" i "czynnościami religijnymi" w PD w USA? Mogą czy nie mogą?
morawiecki katastrofa2021.10.12 17:58
A towarzysze żydki z Kwartetu Żydków PATO-HEJTERÓW co zapomnieli język ojczysty śpiewajcie w polskom jazykom, ale komsomolskim entuzjazmem: . . . . . . . . . . . Hymn ZSRR !!!. . . . . . . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
morawiecki katastrofa2021.10.12 17:57
Towarzysze żydki zaśpiewamy wspólnie hymn naszej ojczyzny radzieckiej: . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза!!! . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
morawiecki katastrofa2021.10.12 17:55
Tusk , ktory wyprowadzil Anglie z UE, dzisiaj atakuje, a pis zalosnie sie tlumaczy, ciag dalszy bezradnosci.? Dla mnie Morawiecki tez jest skonczonym, zgodzil sie na podniesienie z 40 na 55% co2, co wiaze sie z wiekszymi podwyzkami energii i gazu, podniesionymi podatkami, Podpisali juz likwidacje kopaln, naszych strategicznych osrodkow, najwiecej sprowadzili do Polski w 2020r imigrantow, likwiduja przychodnie lekarskie.itp..Dziwnie zniknelo 100 ton zlota, a Glapinski oglasza ze bedzie kupowal kolejne 100 ton.mamy dopiero 200 ton zlota razem ze sprowadzonym z Anglii? Klamstwo!
Jacek i Placek2021.10.12 18:13
Anglię z UE wyprowadził ich populistyczny premier, który zresztą sam się zdziwił na końcu, że Anglia wyszła.
Skrzypek na dachu2021.10.12 19:00
Anglicy glosowali w 2016 w referendum , ze chca wyjsc z Unii , ktora bolszewicka biurokracja Brukselska tylko stopniowo i ciagle odbiera panstwom suwerennosc .
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.10.12 17:38
O tym jak TK i SN były "niezależne" w czasach rządów paranoików z PO świadczy filmik ukazujący jak z partyjnej siedziby PO w Warszawie wychodzą uwiecznieni przypadkiem "niezależni" ówczesnego TK na czele z Rzeplińskim, "niezależni" z SN na czele z Gersdorf i Żurkiem oraz członkowie KC PO. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "O, te niezależne sądy idą" i obejrzeć ówczesną ich "niezależność". I zestawić ją z dzisiejszymi porykiwaniami paranoików z "totalnej" opozycji. To nawet nie fałsz, obłuda czy polityka, to po prostu psychiatria.
Filip2021.10.12 17:32
A towarzysze żydki z Kwartetu Żydków PATO-HEJTERÓW co zapomnieli język ojczysty śpiewajcie w polskom jazykom, ale komsomolskim entuzjazmem: . . . . . . . . . . . Hymn ZSRR !!!. . . . . . . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
Filip2021.10.12 19:31
To nie jest mój wpis. Takich bzdur nigdy bym nie napisał!
Filip2021.10.12 17:30
Towarzysze żydki zaśpiewamy wspólnie hymn naszej ojczyzny radzieckiej: . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза!!! . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
Filip2021.10.12 19:31
To nie jest mój wpis. Takich bzdur nigdy bym nie napisał!
Filip2021.10.12 17:28
Trybunał "Konstytucyjny" mgr Julii Przyłębskiej złożony z dublerów wydał wyrok sprzeczny z ustawą zasadniczą, czyli Konstytucją RP. Trybunał Konstytucyjny nie ma uprawnień do badania kompetencji Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Politycy z PiS-u na polecenie Jarosława Kaczyńskiego wielokrotnie złamali Konstytucję RP, m. in. trójpodział władzy i niezawisłość sądów. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Andrzej Duda tak samo jak Włodzimierz Lenin jest prawnikiem i łamie prawo. Przedstawiciele naszego kraju podpisując traktat akcesyjny wstępując do UE, zobowiązali się do przestrzegania praworządności. Mateusz Morawiecki zgodził się na uzależnienie otrzymania dotacji z Funduszu Odbudowy z przestrzeganiem praworządności. Jeśli Jarosław Kaczyński rozkaże swoim wykonawcom nie wykonywać wyroków TSUE, bo mu się nie będą podobały, to dojdzie do polexitu. Chłopi stracą dopłaty i będą mieli cła na swoje towary, a PKB spadnie o 1/3. Telewizja Jacka Kurskiego będzie jak zwykle twierdziła, że to wina Tuska. :) Wszyscy będziemy ponosili konsekwencje decyzji Jarosława Kaczyńskiego.
QWE2021.10.12 17:00
Mam wrażenie, że im bardziej zaprzecza, to tym bardziej kłamie.
SZOK!!! SKINI W NATARCIU!!!2021.10.12 17:00
A towarzysze żydki z Kwartetu Żydków PATO-HEJTERÓW co zapomnieli język ojczysty śpiewajcie w polskom jazykom, ale komsomolskim entuzjazmem: . . . . . . . . . . . Hymn ZSRR !!!. . . . . . . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
SZOK!!! SKINI W NATARCIU!!!2021.10.12 16:57
Towarzysze żydzi i konfiedieraci zaśpiewamy wspólnie hymn naszej ojczyzny radzieckiej: . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза!!! . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
Ciekawy2021.10.12 16:55
Nic głupszego nie mogli wymyśleć. Po co nam sojusz z Egiptem? Turcja, to jest państwo, które powinniśmy wspierać w rejonie Morza Śródziemnego. Z kilku powodów.Pierwszy jest taki, że na taki sojusz krzywym okiem spogladają Niemcy i Francja i budzi on ich wsciekłość. Po drugie Turcja walczy tam razem z Włochami o wpływy przeciwko Francji, a Francja to nasz wróg, chce wpędzic nas w nędzę i wykorzystywac na wszystkie możliwe sposoby. Pakuje tu miliony ton szmelcu z Chin na spółkę z Niemcami. Obecne władze Egiptu to marionetki wywindowane do władzy w wyniku puczu, w którym Zachód miał swój udział. Miłośnikom praworządnośći Niemcom, Francji i Holandii zupełnie to nie przeszkadza. Erdogan miał zostać zamordowany i ledwo uszedł śmierci, bo ostrzegł go Putin i Zachodu nienawidzi.A jak mówią wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem. Unia nas tępi , a popieranie jej marionetek to zwykła głupota.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.12 17:46
Turcja-- Egipt nie ma problemu,problem jest na linii Turcja-- Izrael,i to powazny !
SZOK!!! SKINI W NATARCIU!!!2021.10.12 16:53
Łyse pały, które glany na trzewiki pozamieniały, fleyersy na gangole a na łysych glacach nutrie pozapuszczały INFORMUJĄ: "Odrzućmy spory polityczne i wszystkie flagi Unii Europejskiej". Narodowcy podali hasło marszu 11 listopada "Niepodległość nie na sprzedaż" - pod takim hasłem odbędzie w Warszawie 11 listopada Marsz Nieodległości - poinformował we wtorek prezes zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.
Anonim2021.10.12 16:53
Suweren pokazał fucka i w pisie już sraka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jawny2021.10.12 18:47
TK pokazał fucka i w PO i u Tuska już sraka . Niech se kupią zapas pieluch stare dziady rwące się do koryta.
Anonim2021.10.12 16:47
Czegos nie rozumiem. Skoro pisiory wyliczyly ze doplacamy do unii to po co w niej byc? Doplacamy, odbieraja nam suwerennosc, zmuszaja do wszystkiego, wiec wychodzi ze jedynym celem trwania w UE jest napchanie przez pisiorow kieszeni pensyjkami i dotacjami
Artur2021.10.12 16:54
To jest właśnie problem - ciągle nie wszyscy rozumieją że Kaczyński i Morawiecki nie naciskają na rozdawnictwo pieniędzy. System dotacji jest drugorzędny - jeśli uwolnimy ceny dla rolników to oni nie będą potrzebowali żadnego wsparcia. My Polacy potrzebujemy jedynie dostępu do wolnego rynku i finansowania. To dlatego Niemcy i Francuzi nas się tak boją i ograniczają rynek bo jesteśmy bardzo zaradni i przedsiębiorczy. Jeśli będziemy kupować w polskich sklepach a nie w lidalch i kałlandach czy auchanach to nasze wyniki gospodarcze od razu poszybują. Jeśli nie będziemy montownią niemiecki volkswagegnów tylko będziemy sami produkowali polskie samochody to odczyjemy wzrost ekonomiczny. My nie chcemy żadnej jałmużny i nie chcemy też żeby z Polski wyprowadzano kapitał.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.12 17:34
Konfederacja,jak widac.to putinowskie kabotyny,i kurwiny.
Tusk zmienił swojego pana (panią?)2021.10.12 16:43
Ponieważ Merkel znika, więc Tusk wrócił pod skrzydła Putina i chce nagrody za 2010. Stąd te ściemy o PolExit. Tusk gra w drużynie Putina. Obok lukaSSenki.
Anonim2021.10.12 16:37
„Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”.__________________________________________________________________________________ http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/
KrucjataRóżańcowaZaOjczyznę2021.10.12 16:36
Już 128 245 osób walczy codziennie za Polskę najskuteczniejszą bronią jaka mogłaby być w posiadaniu ludzi - odmawiając codziennie jedną dziesiątkę Różańca w intencji Ojczyzny. Zostań żołnierzem Maryi i włącz się w Krucjatę - jedna dziesiątka Różańca zajmuje raptem dwie i pół minuty i możesz to zrobić wszędzie. W zamian zobaczysz cuda na własne oczy i zwycięstwo Maryi Królowej Polski. http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/