05.02.21, 20:41Fot. via: policja.gov.pl

Policja przerwała dramat 36. latki. Kobieta była więziona i maltretowana

Na trzy miesiące do aresztu trafiło dwóch mężczyzn w wieku 45 i 57 lat, podejrzanych o przestępstwo pozbawienia wolności. Przetrzymywana w domu kobieta, to partnerka młodszego z zatrzymanych mężczyzn. Sprawcy dręczyli pokrzywdzoną poprzez kopanie, bicie, grożenie. Ponadto, 45 – latkowi zarzucane jest znęcanie fizyczne i psychiczne nad kobietą, kierowanie gróźb karalnych wobec dwóch osób, a także znęcanie się nad psem, którego mężczyzna włożył na kilka sekund do mikrofalówki. Dodatkowo, policjanci w mieszkaniu 45 – latka ujawnili i zabezpieczyli marihuanę i metamfetaminę. Obaj mężczyźni zostali już doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W ubiegły poniedziałek, około godziny 19.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał informację, że w jednym z domów na terenie miasta prawdopodobnie przetrzymywana jest kobieta. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce interwencji, zastali pokrzywdzoną, 36 – letnią mieszkankę Lubina. Kobieta posiadała widoczne, zewnętrzne obrażenia ciała w postaci krwiaków, zasinień, skarżyła się również na ból całego ciała. Oświadczyła mundurowym, że od 25 stycznia br. była przetrzymywana w domu wbrew swojej woli,  przez swojego partnera i jego kolegę, którzy ją bili, kopali, grozili, a  nawet podtapiali w wannie.

Podejrzany o ten czyn, 45 – letni mężczyzna, przebywał w tym czasie w domu. Został zatrzymany. Funkcjonariusze, z uwagi na stan kobiety, niezwłocznie zawiadomili pogotowie ratunkowe, a do czasu przyjazdu zespołu medycznego udzielili jej wsparcia i pomocy przedmedycznej. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci ujawnili narkotyki w postaci marihuany oraz metamfetaminy.

Jednocześnie funkcjonariusze szybko ustalili miejsce zamieszkania drugiego ze  sprawców, który oddalił się z miejsca interwencji, przed przebyciem mundurowych. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności nie otwierał stróżom prawa drzwi. Przy wsparciu kolegów ze straży pożarnej, policjanci siłowo weszli do mieszkania 57 – latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony  do policyjnej celi.

Obaj podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli już zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Dodatkowo, 45 – letni partner pokrzywdzonej kobiety będzie odpowiadał za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nią, posiadanie narkotyków, kierowania gróźb karalnych wobec dwóch osób, a także znęcania się nad psem. Śledczy ustalili, że mężczyzna najpierw rzucił zwierzęciem o płytki i szafkę, a następnie włożył psa do wnętrza kuchenki mikrofalowej, którą załączył na kilka sekund, uniemożliwiając mu dopływ powietrza. Na szczęście zwierzę nie doznało obrażeń. 45 - latek jest dobrze znany lubińskim policjantom, głównie z łamania zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie / policja.gov.pl

Komentarze

Katolik2021.02.6 18:27
I co? Nadal uważacie że gender i LGBT nie stanowią zagrożenia??? Nie może być tolerancji dla zboczonych, postkomunistycznych, żydowsko i murzyńsko islamistycznych zwyrodnialców.
violencja2021.02.5 22:48
Konkubinat, konkubinat.......nie żal nikogo.
A bratowa to obecnie w małżeństwie2021.02.5 23:47
czy w grzesznym konkubinacie?
Po11...AAA... proud jew2021.02.5 21:30
Mały polaczku! Przyjeżdżając do mojego pięknego kraju - Izraela, załóż jarmułkę bo ci głupota i polskie chamstwo bije z pod zawszonej hitlerowskiej polskiej głowy
Beno2021.02.5 21:05
Nie mam słów. Po prostu ścierwa i squrwi...ny.
Polak Katolik2021.02.5 21:04
Pamiętajmy, że fronda.pl broniła maltretowania kobiet.
Po 11 ...2021.02.5 21:04
To portal religijny. Dlaczego nie piszecie tak: "Na trzy miesiące do aresztu trafiło dwóch katolików w wieku 45 i 57 lat"
MN2021.02.6 21:57
Oni są takimi katolikami jak TY bo przeciez Fronda jest portalem katolickim i co Ty tu robisz
kolejny dzień jak codzień2021.02.5 21:03
Zagłębia Fanatyków.