13.02.15, 14:37

Polska potrzebuje reformatorów

Przez ostatni tydzień dołączyłem do strajków. Żądałem, aby państwo skupowało interwencyjnie moje teksty po cenach trzykrotnie wyższych niż rynkowe. Chciałem też, aby budżet dopłacał mi połowę moich rocznych dochodów, płacił dwie dodatkowe pensje w roku i za cztery lata pozwolił mi pójść na emeryturę w wysokości co najmniej średniej krajowej.

Niedorzeczne? Właśnie tak samo można spojrzeć na postulaty protestujących górników, rolników i związkowców. Średnia płaca w Jastrzębskiej Spółce Węglowej to ok. 8 tys. zł brutto, podaje spółka. Według Głównego Urzędu Statystycznego, obecne dochody rolników to ok. 5 tys. zł netto. Rolnicy bronią się, że drogie traktory są własnością banków. A mali i średni przedsiębiorcy to niby jeżdżą autami kupionymi za gotówkę? Na to stać tylko urzędników.

Rządy Donalda Tuska przez lata odwlekały niezbędne reformy w górnictwie czy służbie zdrowia, bo mogły nieść za sobą niezadowolenie społeczne, co zawsze niesie za sobą duże ryzyko polityczne. Przez lata rządy świadomie utrzymywały socjalny raj w górnictwie, raj podatkowy w rolnictwie i czysty socjalizm w służbie zdrowia. Teraz PO zbiera to, co posiało.

Nadchodząca wiosna będzie najgorętsza od lat. Platforma pewnie po raz kolejny ugnie się pod naciskiem zawodowych grup interesu. Oznacza to, że po raz kolejny spokój społeczny zostanie kupiony na kredyt, który spłacą solidarnie wszyscy podatnicy.

Miejmy nadzieję, że w końcu odbije się to na wynikach wyborów. Polska potrzebuje reformatorów, a nie politycznych krętaczy.

Tomasz Teluk

Komentarze

anonim2015.02.13 14:48
tak jest to PO odpowiada i lemingi co na nich głosują jak exipeksi czy pionga czy arnbinter i wielu tu takich, trzeba rozliczyć konkretnie tą partię za wszelkie machloje a jest ich cała masa, oj jest tego, myślę że znajdzie się tu ktoś i choć parę wymieni, zacznę od Stoczni Gdańskie...
anonim2015.02.13 14:53
i co myslisz Z_K, ze PIS to zrobi?
anonim2015.02.13 14:58
Jestem za, ale rząd/partia która się odważy zlikwidować Krus, przywileje grupom zawodowym, pozamykać nierentowne przedsiębiorstwa oraz opodatkować kościół popełni samobójstwo.
anonim2015.02.13 15:08
Potrzeba reformatorów,zmiany,nowego projektu:Polska,tymczasem media serwują narrację opartą o emocje takie jak: strach przed Kaczyńskim,obawa przed śmiesznością,(czytaj)obciachem,zagrożeniem wolności a raczej bezhołowia.Tymczasem 25 lat minęło a mamy demobil państwa w każdej dziedzinie w której powinno funkcjonować.Sorki, brukselskie trampoliny funkcjonują.
anonim2015.02.13 18:59
Zgadzam się z panem Telukiem. Szkoda tylko, że jedyna partia która ma realne szanse na wyparcie PO ze stołków wchodzi w dupę bez wazeliny związkom zawodowym i głosi socjalistyczne gospodarcze tezy.