19.06.21, 10:11Fot. screenshot - YouTube (Łączy nas piłka)

Portugalczycy: Polska powinna wysoko przegrać z Hiszpanią, żeby pozbyć się Sousy

Lektura portugalskich gazet zaskakuje. „Gazeta Esportiva”, "Jornale Sportes”, „Glob”, „Lance” - tam nie znajdziecie bajek głoszonych, że Paulo Sousa jest zasłużonym piłkarzem i znakomitym trenerem. Obraz selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski jest znacznie odmienny. To przeciętny piłkarz, który podczas swojej kariery strzelił zaledwie 5 (!) bramek. I wbrew pozorom nie grał na pozycji obrońcy, lecz pomocnika. Dobrzy zawodnicy na tej pozycji potrafią zdobyć więcej bramek w jednym sezonie, np. Piotr Zieliński.

A czy Portugalczycy doceniają sukcesy trenerskie swojego rodaka? Niestety nie! To nie on zmieniał kluby jak rękawiczki, lecz kluby szybko się go pozbywały, bo nigdzie się nie sprawdzał.

Trzeba poszukać głęboko, żeby czegokolwiek się dowiedzieć. Najlepiej w komentarzach. Ciekawy pogląd wygłosił Enrique Martines, który stwierdził, że dla Polaków najlepiej będzie, gdy ich reprezentacja futbolowa wysoko przegra z Hiszpanią. A później poniesie podobną klęskę ze Szwecją. Bo tylko dzięki temu, Polacy będą mogli pozbyć się Sousy.

A czy jest jakaś szansa, żeby wygrali z Hiszpanią?

- Jeżeli się zbuntują i zaczną grać po swojemu to mogą nawet zwyciężyć. Lewandowski jest nieobliczalny, a jeśli koledzy mu pomogą i przestaną słuchać Sousy, to Polska może odnieść sukces.

P.J.Z.

 

Komentarze

Zygfryd2021.06.20 6:06
Powiem wprost, że nic się nie stanie jeśli Polacy wezmą w dupę i odpadną z Euro. Najlepiej jeszcze w fazie grupowej. Każda inna sytuacja, każdy awans szczebel wyżej, może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia psychicznego i tak dostatecznie już zbzikowanego narodu. Czyli im wcześniej pęknie ten narodowy, nieustannie w tej chwili pompowany patriotyczną spermą balonik, tym lepiej! W każdym razie jestem przekonany, że robienie z nich jakiś narodowych herosów, to czcze zajęcie i im szybciej całe te jasełka się skończą tym lepiej. A zakończą się pewnie zgodnie z przewidywaniami i tradycją. Polacy naprawdę nic się nie stanie.
BBBetonek2021.06.19 13:44
Sousa jest potrzebny Bońkowi i nikomu innemu.
Anonim2021.06.19 13:18
Pewnie że powinni grać na Lewandowskiego !!!!! Łatwiej drużyna zrobi wynik .