29.03.15, 15:35Piotr Poroszenko (fot. media)

Poroszenko wypowiada wojnę oligarchom

Piotr Poroszenko w wywiadzie dla telewizji ICTV bardzo krytycznie ocenił działalność ukraińskich oligarchów. Powiedział wprost, że chcą oni wpędzić państwo w chaos, działając tym samym wprost przeciwnie do krajowych władz.

Prezydent zapowiedział, że nie będzie tego tolerował i zajmie się „deoligarchizacją” swojego państwa. Zapewnił przy tym, że nie jest oznaką „konfliktu wewnątrz władzy” niedawna dymisja oligarchy Igora Kołomojskiego, który pełnił urząd gubernatora obwodu dniepropietrowskiego. Kołomojski podał się do dymisji w nocy z wtorku na środę, co Poroszenko zaakceptował. W ubiegłym roku Kołomojski pomagał w tworzeniu ochotniczych batalionów przeznaczonych do walk z siłami Moskwy na wschodzie.

W wywiadzie Poroszenko zwrócił się też przeciwko rosyjskiej propagandzie, mówiąc, że wojska ukraińskie na wschodzie kraju nie zabijają ludności cywilnej, wbrew temu, co głosi Kreml.

kad/polskie radio

Komentarze

anonim2015.03.29 16:07
Prima aprilis w jest w Środę
anonim2015.03.29 16:31
Przygadał kocioł garnkowi. "swojego państwa" - rasowy oligarcha znaczy?
anonim2015.03.29 17:33
Teraz oligarchowie będący u władzy muszą pozbawiać wpływów innych oligarchów, aby nie zrobili im kolejnego majdanu. Poroszenko wszak był największym sponsorem ostatniego majdanu, za co Amerykanie wystrugali z niego prezydenta UPAiny.