06.05.20, 19:46Fot. via: Wikipedia, CC 4.0

Poseł Porozumienia: Zagłosowanie przeciw wyborom to koniec naszej formacji

Najprawdopodobniej jutro Sejm zagłosuje ws. specustawy o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej, którą odrzucił Senat. Poseł Porozumienia Włodzimierz Tomaszewski w rozmowie z TVP Info wyraził nadzieję, że posłowie z jego ugrupowania zagłosują razem z PiS.

Aby weto senackie mogło zostać odrzucone, PiS potrzebuje bezwzględnej większości. Wciąż nie wiadomo jednak jak zagłosują posłowie Porozumienia, którego lider nie zgadza się na majowe wybory. Głos w sprawie zabrał Włodzimierz Tomaszewski z tej partii:

-„Wierzę, że dzisiaj rozsądek zwycięży i Porozumienie nie będzie się orientować na zupełnie inny kierunek polityczny, który tak naprawdę może doprowadzić do zniknięcia ze sceny politycznej tej formacji”  - powiedział w rozmowie z portalem TVP Info.

Jak informuje portal powołując się na rozmowy z politykami Porozumienia, jest wśród nich coraz więcej zwolenników szybkich wyborów korespondencyjnych, jednak nie wszyscy chcą informować o swojej decyzji przed samym głosowaniem. Najpewniej za odrzuceniem senackiego weta zagłosują: Jadwiga Emilewicz, Kamil Bortniczuk, Jacek Żalek, Włodzimierz Tomaszewski. Ku takiej decyzji mają skłaniać się też Andrzej Gut-Mostowy oraz Wojciech Murdzek.

O tym, że zagłosuje przeciw wyborom, poinformowała natomiast za pośrednictwem Twitter posłanka Porozumienia Magdalena Sroka.

kak/TVP Info

Komentarze

Prezydętka Kidawa-B.2020.05.8 8:46
No i proszę. Facet przejrzał na oczy. W religii to się nazywa "nawrócenie". A może po prostu pomyślał i przyjrzał się faktom. Gratulacje.
antymarksista2020.05.6 20:57
Nieistotne kiedy wybory się odbędą. Ważne, że społeczeństwo pokaże lewactwu czerwoną kartkę. Dlaczego boją się wyborów? Bo czują przegraną i wiedzą, że ich reprezentacja w obu izbach parlamentarnych staje się pustą skorupą po zgniłym owocu. Nadaktywność lewackich trolli dostatecznie wyraźnie zdradza nerwowość w szeregach totalnych hipokrytów. Konstrukcja oparta na okłamywaniu, wyszydzaniu katolickiej wiary, deptaniu wartości, ignorowaniu tradycji, marginalizowaniu polskości, promowaniu antywartości w duchu moralnego relatywizmu nie może się ostać. Neomarksistowski twór o nazwie opozycja totalna niebawem, na naszych oczach runie z wielkim hukiem
Oskar2020.05.6 20:22
Kwik oderwanych od koryta to słychać już od 5 lat. Kwiczą gorzej niż zarzynane świnie.
katolicka kretynizacja polski2020.05.6 20:01
Ale się Qiurwisko boi że oderwą mu ryj od koryta! ale yebany kwiczy! W sumie dobrze jak takie parchy znikną ze sceny politycznej! może się w końcu wezmą do uczciwej pracy a nie tylko kraść i tuczyć się za pieniądze podatników!
@@@2020.05.6 20:09
Twój esbecki ryj oderwali od koryta, to najlepiej wiesz, jak to boli. Tuczyłeś się całe życie na Polakach i do dziś żyjesz jednak na nasz koszt.
PO to samo zło !2020.05.6 20:11
Kanalia UBecka dała głos .
ktoś tam2020.05.6 20:27
Widzę, że towarzysz wyraził swoje zdanie - jak to mówili - w krótkich żołnierskich słowach... Zupełnie jakbym słyszał pewnego kapitana... Nadal w służbie?
Japa2020.05.7 0:14
Ja nie kapowałem ,że sok z buraka tak maci w głowie .Bardziej niz denaturat czyli likier na kościach. A tu masz, ten skretyniały wierny.nawet na tej bani nie zauważył ,że palnał w mur głową.
Prezydętka Kidawa-B.2020.05.8 8:47
Facet, opanuj się! Wylazł z ciebie skrajny prymitywizm. Nie jesteś pod Budką z Piwem. Słownictwo jak na dawnej egzekutywie PZPR.