16.01.14, 12:12Budynek Knesetu w Jerozolimie Fot. joshuapaquin/Flickr

"Posiedzenie Knesetu w Krakowie to dla Polski dobre wydarzenie"

Posiedzenie Knesetu w Krakowie to dla Polski dobre wydarzenie. W pierwszym rzędzie dlatego, że odbywa się pod hasłami polskiego filosemityzmu, co może istotnie się przyczynić do pozbycia się – przyprawianej nam przez wiele lat, w radykalnym kontraście z faktami – gęby antysemitów. Ma to związek z neokolonialnym fałszowaniem historii i obciążaniem Polaków współodpowiedzialnością za holocaust. Tymczasem w związku z krakowskim posiedzeniem Knesetu Żydzi zapowiadają m.in. walkę z notorycznie powtarzanym w zachodnich mediach określeniem „polskie obozy koncentracyjne”. Można się z tego tylko cieszyć i mieć nadzieję, że nie będzie to jednorazowa kampania.

To również świetna okazja do przypomnienia o fenomenalnym Sejmie Czterech Ziem. Czyli o żydowskim parlamencie w I Rzeczypospolitej, który był prawdopodobnie jedyną w historii ludzkości centralną reprezentacją polityczną narodu w diasporze na terenie innego państwa. Co więcej, reprezentacją republikańską w epoce szalejącego w Europie despotyzmu.

Przyjazd izraelskich parlamentarzystów nad Wisłę to także dobra okazja do tego, aby nasi politycy porozmawiali z żydowskimi o sprawach, w których ci ostatni mogą nam pomóc. Takich jak rezygnacja ich amerykańskich ziomków z roszczeń majątkowych względem Rzeczypospolitej, czy wsparcie – polityczne i technologiczne – w budowie tzw. polskiej tarczy antyrakietowej (czyli obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej).

Ogólnie rzecz biorąc, podtrzymywanie dobrych relacji z Izraelem jest w żywotnym interesie Polski. Zwłaszcza w dobie amerykańskiego zwrotu na Pacyfik i wynikającego z niego wycofania z Europy. Bo Tel Awiw wciąż – pomimo rozluźnienia dwustronnej relacji za Obamy - ma duży wpływ na Waszyngton.

Bartłomiej Radziejewski, redaktor naczelny "Nowej Konfederacji"

Komentarze

anonim2014.01.16 11:29
Czekam na posiedzenie rosyjskiej Dumy z Katarzyną, tfu! - z Putinem w roli gościa specjalnego.
anonim2014.01.16 11:37
Cóż za naiwność pana redaktora. A obstawa postrzelać też będzie sobie mogła?
anonim2014.01.16 11:38
No właśnie.. czemu tekst Michałkiewicza wyparował ?? http://www.fzp.net.pl/opinie/fronda-chwilowo-nieczynny-oboz-zaglady O co chodzi ? Czyżbym nie zdawał sobie sprawy z większości żydowskiej na Frondzie mało przychylnej polskiemu kosciołowi ???
anonim2014.01.16 11:57
Obrady obcego pralamentu w innym, rzekomo niezawisłym i niezależnym kraju, to rzecz absurdalna i haniebna. Nie zmieni tego nawet treść obrad. Michalkiewicz ma racje! A Radziejewski mąci.
anonim2014.01.16 12:00
Czy Kneset potępi okupację ziem Palestyńskich? .........Posiedzenie w Polsce to posiedzenie na ziemi okupowanej w czasie II wojny światowej przez Rosję i Niemcy!
anonim2014.01.16 12:16
Tu trzeba dodać, że przyzwalanie na obrady obcego parlamentu na naszych ziemiach to plucie na Polske! Gorsze niż żarty Ławrowa o kartoflach...
anonim2014.01.16 13:12
A czy ktoś z Was słyszał o wyjazdowych sesjach Parlamentu Europejskiego? Jedna z nich miała mieć miejsce w Zamku w Niepołomicach pod egidą byłego wojewody i burmistrza Niepołomic - Stanisława Kracika i nikt nie robił z tego afery, wprost przeciwnie, to był bardzo dobry pomysł, aby nasz kraj przybliżyć eurokratom, aby wiedzieli nad czym pracują, gdy kilku koniunkturalnych dupków z PO-wskiego wydania nie potrafi się postawić w PE w sprawie zwykłego wedzenia wędlin. Najwyższy czas, aby zmienić oficjalną linię w relacjach Polska - Izrael, także na tym poziomie, gdy Knesset przyjeżdża do Polski na posiedzenie, to super okazja aby nawiązać relacje nie na poziomie ideologicznej destrukcji Polski (uprzedzenia, przekłamania, propaganda), ale poprawy wzajemnych relacji i wzajemnego poszanowania. na pewno nie omieszkam zagadać do któregoś parlamentarzysty :"Maszlom ha" ;-))))
anonim2014.01.16 13:14
Obrady knesetu w Polsce? W porządku. Ale ochronę powinna zapewnić Polska, a nie tworzyć precedensy!
anonim2014.01.16 13:56
głupota nie boli panie redaktore?
anonim2014.01.16 14:11
podobnież najbliższe posiedzenie sejmu RP ma być zorganizowane jako sesja wyjazdowa w Jerozolimie pod Ścianą Płaczu - potrzebna jest już tylko zgoda Naczelnego Rabina
anonim2014.01.16 14:26
akurat żydom zależy na tym aby POLSKA przestała być ciągle naznaczana od antysemitów nie na darmo przez ponad 500 lat żydzi byli wysiedlani z różnorakich krajów bo ich podła natura uniemożliwia życie z nimi w zgodzie chcą dominować nad gojami bo tak mają w talmudzie napisane!
anonim2014.01.16 14:42
cytat z ksiązki ' judeopolonia ' http://www.bibula.com/?p=1323 'Wzrost liczby Żydów w polskich miastach: 1781 1856 1897 Warszawa 4,5% 24,3% 33,9% Łódź - 12,2% 40,7% W wielu miasteczkach kresowych liczba Żydów przekraczała 50% ogółu ludności (np. w Pińsku i Łucku było ich 80%). W latach 1864-1914 ziemie polskie opuściło 4 327 000 Polaków, którzy zmuszeni byli udać się na emigrację w poszukiwaniu pracy i chleba. Ich majętność przechodziła w obce ręce (por. J. Topolski “Dzieje Polski,” s. 532). Zmiany w strukturach społecznych i narodowościowych na ziemiach polskich w taki oto sposób ujął Feliks Koneczny, historyk cywilizacji: “Wolne zawody przechodziły w ręce żydowskie w nieproporcjonalnym odsetku. Prasa poszła w znacznej części na żołd Żydów, ekonomia żydowska zapanowała niepodzielnie nad stosunkami gospodarczymi, a po miastach topniała własność nieruchoma chrześcijańska “. We wszystkich miastach zaboru austriackiego i rosyjskiego ” tubylcy uciekali przed Żydami na peryferie miasta. Handel żydowski przybrał cechy jakby monopolu, a rolnictwo popadało w niesłychane zadłużenie u Żydów, rzemiosło zaś grzęzło w nędzy, i niestety, w ciemnocie. Rozrost zaludnienia żydowskiego wyprzedzał przyrost ludności polskiej coraz silniej; poczęły się wprost obliczenia, kiedy ilość Żydów zrówna się z liczbą Polaków na polskich ziemiach, kiedy ją prześcignie. Zadawano sobie już całkiem poważnie pytanie: czy oni są u nas czy też my u nich?” (F. Koneczny, “Cywilizacja żydowska,” s. 353). To w tym właśnie okresie narodziło się powiedzenie żydowskie: “Wasze ulice, nasze kamienice”, i nie było to tylko ironiczne stwierdzenie istniejącego stanu rzeczy, ale w pewnym sensie określenie przyszłego programu działań wobec Polaków.' koniec cytatu
anonim2014.01.16 14:58
"Nie rozumiem antysemityzmu." nie brachu nie rozumiesz co to jest "antysemityzm" i nie rozumiesz co to jest "antypolonizm"
anonim2014.01.16 15:19
Genesis: "Grund - Nie tacy obcy. To tak jakby amerykańscy polonusi chcieli zrobić posiedzenie swojego parlamentu w Pułtusku, na ten przykład." Nie można służyć dwóm państwom naraz. Albo służy się Polsce, albo Izraelowi, albo USA, albo Polsce. Służenie dwóm krajom jest niemożliwe. To jest obcy parlament na Ziemiach Polskich. I nie mieszaj ich z Polakami Żydami.
anonim2014.01.16 15:33
Nie będzie ani Żyda, ani Greka, ani męzczyzny, ani kobiety.... - ah to gender i multi-kulti ;)
anonim2014.01.16 16:14
w przyszłym roku sesja Bundestagu i Dumy)) a co...Polska w awangardzie.....durnoty czy nie dlatego właśnie co przepchnięto ustawę o ewentualnej bratniej pomocy obcych służb policyjnych i innych??
anonim2014.01.16 16:31
narodowcy wyjdą na ulice..będzie bitka. ustawa o obcych slużbach pozwoli sie obcym na naszych terenach bronić z uzyciem broni która legalnie przywiozą. Gdzie jest Polska ?
anonim2014.01.16 17:14
W dalszym ciągu co niektóre bękarty komunizmu nazywające siebie ateistami kopiują dyrdymały mianowicie iż JEZUS CHRYSTUS NORMALNEGO CZŁOWIEKA ZBAWICIEL należał do żydów przecież tylko skończony imbecyl posługuje się tym fałszerstwem jakie sporządzili talmudyczni żydzi aby ich parobki ateistyczne rozprzestrzeniały wyraźny farmazon i zdezorientowanych przeważnie nieletnich w poważnie niebezpieczny błąd wprowadzały tym samy uzyskując nieco przychylności do talmudycznego żyda. Należy zacząć od tego iż określenie żyd w ogóle nie funkcjonowało kiedy JEZUS CHRYSTUS SYN BOŻY stąpał po tej ziemi więc już to uniemożliwia jego przynależność do tych talmudycznych degeneratów sam JEZUS CHRYSTUS krytycznie się w kierunku do żydowskich morderców wypowiedział podając iż to plemię żmijowe odstępuje od BOGA i bożkom pokłony oddaje! Termin żyd wprowadzili dopiero w XIV wieku kiedy na angielski tłumaczono NAJWAŻNIEJSZĄ NA ŚWIECIE BIBLIĘ ale ateistyczne szubrawce tylko BIBLIĘ jak sami nieustannie się tym chełpią czytają zamiast DOKŁADNIE Z ROZUMEM POZNAWAĆ dlatego też stają się łatwym łupem dla talmudycznych żydów którzy tylko wyłapują takich nieporadnych głupców odrzucających BOGA! Miejsce przebywania ŚWIĘTEJ RODZINY dla informacji POkrak liberalno - lewicowych TO NAZARET dlatego jeśli już rozpatrywać JEZUSA CHRYSTUSA w kategoriach nacji to powinno się scharakteryzować jako NAZAREJCZYK! NORMALNI LUDZIE MY JAKO PERSONY NALEŻĄCE DO JEDNEJ PRAWDZIWEJ WSPÓLNOTY BOŻEJ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO MAJĄCY LEPSZE RZEZANIE od ateistycznych czerwonych tumanów JEZUSA CHRYSTUSA ZAWSZE TRAKTUJEMY WYŁĄCZNIE JAK SYNA BOŻEGO i słusznym jest odważne wypowiadanie się iż żydzi unicestwili na krzyżu JEZUSA CHRYSTUSA!
anonim2014.01.16 17:25
Kiedy posiedzenie Dumy?
anonim2014.01.16 17:41
GenesisX twa tępota uniemożliwi cie myślenie do tego stopnia że oczywistości trzeba za każdym razem tłumaczyć dlatego nędzny ateisto użyj chociaż raz rozumu zanim zadasz idiotyczne zapytania:)
anonim2014.01.16 18:30
A to , co znalazłem w kazaniach adwentowych kardynała Faulhabera ( grudzień 1933 -Monachium) kilka fragmentów: "Naród izraelski był przez matkę Zbawiciela spokrewniony z Chrystusem" "Dla nas katolików , ruch antymojżeszowy nie jest tak groźny , jak dla odłączonych od nas braci naszych , którzy w biblii dopatrują się jedynej podstawy swej wiary.Tym odłączonym naszym braciom podajemy przyjazną dłoń dla wspólnej obrony ksiąg Starego Testamentu " "Kardynał Manning powiedział kiedyś do Izraelitów te pamiętne słowa -Nie rozmumiałbym swojej własnej religii , gdybym nie miał poszanowania dla waszej- "
anonim2014.01.16 18:51
Man of Stagira A apostołowie a pierwsi chrześcijanie , a pamiętasz spór na I Soborze ?
anonim2014.01.16 18:53
Po raz pierwszy spotykam się z faktem by parlament jakiegoś kraju obradował na terenie innego. To niedopuszczalne i nie do zaakceptowania.
anonim2014.01.16 19:00
Szanowny Panie Bartłomieju Radziejewski, z tego tekstu wynika tylko to, że jest Pan naiwnym i niedoinformowanym człowiekiem bez kwalifikacji na rednacza jakiejkolwiek gazety czy czasopisma.
anonim2014.01.16 19:07
Ems _ tym bardziej interesuje mnei w jaki sposób o tym będzie mówić TV republika.. bo coś czuje że nie będzie się tam sączyła krytyka..ale dyskusja która w końcu doprowadzi do akceptacji poprzez brak sprzeciwu. Na wycieczkę z powodu rocznicy przyjechać sobie może jakaś delegacja kilku polityków,..ale nie parlament ! Aby wzmocnić argument odnośnie tak zwanych 'polskich obozów' można wykonać innych kilkadziesiąt ruchów z pozycji własnej ziemi a nie pakować sie polakom z butami to domu. To jest nienaturalne i nienormalne to co się ma wydarzyć i obawiam się że Michalkiewicz (http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3000 ) pisząc '... jaką izraelski Kneset wyznaczył sobie w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu.' tylko podpala całą tą trudną i wciąż nie jasną sytuację.
anonim2014.01.16 19:10
"nie ma sporu o ludzką naturę Chrystusa " Taki Daniel - Rops nie miał wątpliwości (Dzieje Chrystusa 1943) Celowo podałem autorów starszych niż 1965 żeby nie zarzucono ,że to "posoborowie" ( nie cierpię tego zwrotu) oczywiście dla chrześcijan powinno być najważniejsze "czy my przez chrzest i wiarę staliśmy się jedno w Chrystusie" ( Faulhaber)
anonim2014.01.16 19:10
Kto następny ? Kongres ? Bundestag czy Duma ?
anonim2014.01.16 19:13
CO???????????????
anonim2014.01.16 19:21
2013 _.. wizje na temat Chrystusa i jego Boskości są snute przez dziesiatki kosciołów i ich przewodników od 2000 lat..mozna by tu ponaklejać książek opracowań setki. Jeśli jest rozmowa, uzywajmy prostych argumentów i logiki a nie odbijania piłek na zasadzie ' a ten pan napisal w książce to i to' .. Zaraz ci ktos odpisze 'ale ten pan napisał w swojej książce tamti i siamto' :)
anonim2014.01.16 19:25
man.of.Stagira _ mniemam że z tego powodu D.Wildstein przyczynił się do usunięcia tego art dzis z Frondy ( pisze o tym na forum żydów polskich ) Podpalił się strasznie i jak piszesz.. tym podpalaniem się ustawia polaków gdzieś gdzie uczciwy człowiek nie powinien..jakoby to osoba ktora często wypowiada sie na łamach Tv-Trwam mogła by nienawidzieć żydów i życzyć im powtórki z historii. Młody chyba ojca przestał słuchac :(
anonim2014.01.16 19:27
Aplegra 7 Ja nie jestem taki bystry dlatego posługuję się autorytetami a kard. Faulhaber to nie jest "jakiś pan"
anonim2014.01.16 19:47
Nie wiem czy wszyscy czytający ten portal mają świadomość ,że to portal judeochrześcijański od jakiegoś czasu..( a może od początku..bo ja nie wiem ..nowy tu jestem ) tym samym nie dziwi mnie podejmowana coraz częściej tematyka polityczna pod przykrywką 'hip hipster prawicy' ...a coraz rzadziej tematyka wiary i jej fundamentów. Pod przykrywką 'nowoczesnosci hipsterowej' jest przyzwolenie na nie podejmowanie ważnych dla katolika tematów odnośnie wiary i praktyki. Czy się mylę ?
anonim2014.01.16 19:55
@Aplegra7 Masz rację. Portal co jakiś czas przemyca idee neokonserwatyzmu amerykańskiego.
anonim2014.01.16 20:07
Rzeczowo i logicznie. Nie wiem co to Nowa Konfederacja ale w pełni zgadzam się z tym co tu zostało napisane. Ignorantom wszelkiej maści należy przypomnieć 2 rzeczy: 1. Polska leży bardzo niekorzystnie - między Niemcami i Rosją. Kiedyś może być taki moment, że władze będą musiały gdzieś się udać i wtedy będzie potrzebne zaprzyjaźnione państwo. Izrael, czy ktoś ich lubi czy nie, to jest i powinien być nasz przyjaciel. Tym bardziej biorąc pod uwagę nasze wielowiekowe współistnienie z czasów I RP. Już raz nasze władze musiały uchodzić, dla przypomnienia tym co września 39' nie pamiętają. 2. Izrael leży bardzo niekorzystnie. O problemie arabskim nie będę długo pisał, ale oni też potrzebują przyjaciela w Europie i my jesteśmy naturalnym sojusznikiem.
anonim2014.01.16 20:19
Czy ktoś ze starszych tu frondowiczów przypomina sobie, czy w czasach komuny Rada Najwyższa ZSRR organizowała sobie sesje na terenie PRL? Ja pamiętam, że czesto odbywały się różne wspólne posiedzenia dremiów decydenckich - polskich i radzieckich - ale żeby Rada Najwyższa zorganizwała sobie posiedzenie w Polszy to nie.
anonim2014.01.16 20:45
" Kiedyś może być taki moment, że władze będą musiały gdzieś się udać i wtedy będzie potrzebne zaprzyjaźnione państwo." Szanowny Panie, najpierw to sobie trzeba wybrać władze które byłyby godne przetrwania. Władze które mamy w historii najnowszej to powinny mieć możliwość ucieczki co najwyżej na szafot.
anonim2014.01.16 20:55
man.of.Stagira _ widziałem ta rozmowę w klubie ronika z Braunem TT i D.W... wyjście Dawida zaraz po rozpoczęciu rozmowy i jego powrót na samo koniec kiedy tylko mógł wygłosić swoj monolog jest przecież wystarczająco wyraźnym sygnałem gdzie Dawid Wildstein ma dialog i jakkolwiek będzie się wysilał, nie odkręci tego. To był moment kiedy realnie mógł się zawiązac dialog pomiedzy frontami. Braun oczywiście wykipiał ( bo ma nature raczej wojownika i to jego widziałbym napewno w pierwszym szeregu jakiejś partyzantki w lesie, tak awidac natura człowieka ) i zaczął głośnio pokazywac swoje oburzenie, ale mial do tego prawo !!! Nich mi nikt nie mówi że polacy nie chca dialogum rozmawiać, dogadać się !! chcą, zawsze chcieli.. ale z przykrością muszę napisac ,że jesli osoba Dawida ma w jakiś sposób reprezentować środowisko żydowskie, to CZARNO TO WIDZE. Na forum zydów polskich oczywiście Dawid pisze że reprezentuje tylko siebie, a nie całe środowisko, ale jednoszczśnie to samo środowisko daje TAK DUZE przyzwolenie na działalność Dawida. Przyznam że nie mam pojecia o co w tej całej grze chodzi ale jestem mimo to pełen dobrej nadzieii na porozumienie. Mimo wszystko. Siła jest i tak po stronie Stwórcy i to tam powinny być nasze oczy zawsze wpatrzone ! Tak, judeochrześcijanskie..miałem na myśli coś skrajnego..coś co raczej dązy do narzucania a nie dialogowania. Sprawy poważne nie są podejmowane, sprawy kościelne, kościoła katolickiego, to chciałem powiedzieć. Sa tylko wyciągane jakieś atrakcyjne wycinki typu 'tarot' ' egzorcysta' ' ksiądz pedofil' ..tego jest 3/4.. To że komentarze są pełne troli i lewactwa to raczej nie dziwi. Ci ludzie maja misję niszczycielską bo nie było im jeszcze dana najwyraźniej łaska od Boga. Tyle w temacie.
anonim2014.01.16 20:58
sidorowski _ straszysz polaków dokładnie tak.. jak tusek straszy polaków Kaczynskim i ruską wojną. To już było i nie działa.. spróbuj inaczej :)
anonim2014.01.16 21:27
Panie Bartłomieju Radziejewski _ sejm czterech ziem nie był zadnym fenomenem, skończył sie porażką z powodu niemozności ściągania podatków od żydów i na sejmie konwokacyjnym oficjalnie został zniesiony a w zamian podjęto szereg nowych, lepszych dla Rzeczypospolitej REFORM. Jednym słowem, zaczęła się coraz bardziej poważna budowa Rzeczypospolitej Polskiej !
anonim2014.01.16 21:30
"Slidarny2010 - I pewnie Zawisza z Rydzykiem i Kobylańskim zgłosili by się na ochotnika?" Co za durny komentarz. Uważasz, że Polska nie jest w stanie zapewnić ochrony?
anonim2014.01.16 21:31
GenesisX.. zadna manipulacja, wyszedł w momencie kiedy mogło dojść do jakiejkolwiek konfrontacji bo wiedział że takie spotkania mają swoj harmonogram, czyli kazdy po 10-15 minut, a gosci było sporo, więc doprze policzył, wiedział kiedy wyjść. Czy mial obowiązki obowiązkowe, super wazne ważniejsze od dialogu ( jakkolwiek cięzkiego, ale jednak ) w redakcji..trudno udowodnić..raczej nie do udowodnienia. Takie 'spotkania wazne w redakcji' mozna przecież sobie odpowiednio wczesniej zaplanować. Tyle. Braun kipi jak zwykle, to taki człowiek..ale my, ludzie , z natury, rózni jesteśmy. Mnie także nie podoba sie retoryka pana Brauna, jest za mocna..ale moze sie nie znam, za mało łapie historii.. więc odpuszczam ocene merytoryczną.
anonim2014.01.16 21:49
A kiedy polski Sejm będzie obradował w Izraelu ?. W Polsce jakieś żydowskie świeta imprezy,a czy w Izraelu obchodzą polskie świeta ?.Taki M.Jurek wprowadził w Polsce swieto chanuki ,a czy zadbał o jakąą adekwatną impreze w Izraelu ?.
anonim2014.01.16 21:54
Ciekawe, kto pozwoliłby na to, żeby sąsiad zorganizował imprezę dla swojej rodziny w Waszym mieszkaniu. I jeszcze zaprosił kolegów syna, żebyśmy mu nie przeszkadzali we wznoszeniu toastów. "O nierządne królestwo i zginienia bliskie!"
anonim2014.01.16 22:09
_ na wiki pisza, własnie sprawdziłem.. że sejm konwokacyjny zniósł sejm czterech ziem ponieważ sejm konwokacyjny nie mógł ściągać podatków od żydów. jak mam to rozumieć? .. To się rozumie samo przez się...' nasze kamienice-wasze ulice' ? Historykiem nie jestem, ale czuć tu propagandę jeśli pisze się 'fenomenie'. Byłbym rad za link który opisuje ten fenomen wspólpracy ktory mam nadzieje jest fenomenem także dla polaków..
anonim2014.01.16 22:13
"podtrzymywanie dobrych relacji z Izraelem jest w żywotnym interesie Polski. " BZDURA
anonim2014.01.16 22:23
Czy przyprawiana gęba jest prawdziwa, czy powinniśmy z tego tytułu się przejmować. Po co nam Kneset na terenie Polski. Z tego wspomnienia nie mamy żadnego pożytku.
anonim2014.01.16 22:24
nam.of.Stagira _ ja Cię nie znam, nie znamy się.. dla mnie reprezentujesz siebie, chyba że sie dowiem że jestes w redakcji frondy :)..Jednak mam od jakiegoś czasu takie wyraźne przeświadczenie ze fronda to taki kogel-mogel i raczej nie znawał bym tego portalu portalem katolickim ! Jakoś mi tu wiele rzeczy nie pasuje. to moja opinia. Kazde spotkanie ronina to ustawka. Dawid mógł podziekować za takie spotkanie, powiedzieć że go boli noga , ze ma grype zamiast sciemniac ze ma jakies nagłe nieprzesuwalne sporkanie w redakcji. Oczywistym jest że mówi za siebie. W takim gronie roninów to sa prawdy oczywiste ze Dawid mówi za siebie z nie za wszystkich żydów i nikt od niego więcej ine wymaga chyba że Ty, bądz towarzystwo z czerskiej czy inne lewactwo bądz lemingrad który nie rozumie postaw do tego 'dialogu' uważam że troszkę wmawiasz mi tą ustawkę. Nie sadzę by nią była. Słuchałem tego spotkania 2x i wg mnie jest jakieś spięcie pomiędzy Panem Braunem a Dawidem oczywiście na polu 'żydowskim' i jak sobie panów zobaczyłem obok siebie, ciepło się zrobiło z nadzieja że usłyszę jakieś sensowne argumenty ale obydwie strony były bardzo napięte. Szkoda. Troszkę robisz z Dawida ofiarę..ja nie uważam że on nie wiedział w co sie pakuje..dokładnie wiedział i nawet mial na to swoj plan ktory wykonał. Słaby to raczej dialog.. bardziej przypominało potyczkę na szable w pocie czoła.
anonim2014.01.16 22:25
Wspólne państwo, goje i panowie.
anonim2014.01.16 22:29
GenesisX nie zaśmiecaj strony swoimi idiotycznymi stwierdzeniami bo wystarczającą udowodniłeś że jesteś zwyczajnym głupcem i jeszcze z historią na bakier.
anonim2014.01.16 22:31
Chcą zrobić z Polski judeopolonie...
anonim2014.01.17 4:40
'Posiedzenie Knesetu w Krakowie to dla Polski dobre wydarzenie. W pierwszym rzędzie dlatego, że odbywa się pod hasłami polskiego filosemityzmu" - nie wiem czy dobre, zły jest anty..., paskudny filo... i inne ...izmy. "co może istotnie się przyczynić do pozbycia się – przyprawianej nam przez wiele lat, w radykalnym kontraście z faktami – gęby antysemitów" - z tym to się walczy w sądach i nie tylko. Patrz "kłamstwo oświęcimskie". " przyprawianej nam przez wiele lat, w radykalnym kontraście z faktami – gęby antysemitów. Ma to związek z neokolonialnym fałszowaniem historii i obciążaniem Polaków współodpowiedzialnością za holocaust"- w tym celują Gross, Engelking-Boni,tzw. mistrz socjologii (patrz ostatnie jego starcie z Żalkiem w TVN) i inni "Tymczasem w związku z krakowskim posiedzeniem Knesetu Żydzi zapowiadają m.in. walkę z notorycznie powtarzanym w zachodnich mediach określeniem „polskie obozy koncentracyjne”"- dalej rozwiązaniem procesy, odpowiednie ustawy i protesty MSZ. "Tymczasem w związku z krakowskim posiedzeniem Knesetu Żydzi zapowiadają m.in. walkę z notorycznie powtarzanym w zachodnich mediach określeniem „polskie obozy koncentracyjne”. Można się z tego tylko cieszyć i mieć nadzieję, że nie będzie to jednorazowa kampania." - MĄDRY OBIECUJE, GŁUPI SIĘ RADUJE. I tak można każde zdanie tego artykułu przybliżać. Krótko mówiąc - pożyteczny idiota, ale trzeba z czegoś żyć, że sparafrazuję zdanie Coryllusa nt. szacownego Terlikowskiego.
anonim2014.01.17 8:53
Genesis: Udowodniłeś, że jesteś Żydem (zresztą tak jak i Pan Terlikowski udowodnił ;) i wystarczy - ile razy w kółko jeszcze będziesz pisał o naszej polskiej "genetycznej" nienawiści? Już wszyscy znamy woje zdanie, nie musisz więcej pisać :) Nikogo nie nienawidzimy. Sprawa Knesetu na ziemiach Polaski nie ma nic wspólnego z nienawiścią ani z żadną narodowością. Równie dobrz mogłyby to być inne obce parlamenty.
anonim2014.01.17 8:56
A ktoś ich w ogóle zaprosił? Kneset dostał zaproszenie od naszego parlamentu? Zaproszenie lub zezwolenie? Ktoś wie?
anonim2014.01.17 9:22
III Rzeczpospolita to dziś IZRAEL bis. Swoją wizje Polski miał Piłsudski, miał Dmowski. Mieli ją także Hitler i Stalin, to właśnie ich plan jest realizowany w tak zwanej III Rzeczpospolitej. Plan ten to dwadzieścia milionów pozbawionych tożsamości, zmanipulowanych ludzi i obca elita. Skutkiem obcości tej obecnej elity jest choćby rytualne przepraszanie za dokonaną przez Niemców zbrodnie w Jedwabnem, co uzasadnia tak powszechne dziś określenie „polskie obozy śmierci”. Powyższe stwierdzenie natychmiast odwołam, jeśli ktokolwiek poda podobne temu wydarzenie, kiedy w państwie prawa świeckiego duchowni zatrzymali toczące się śledztwo. Miało miejsce w Jedwabnem, gdy wyniki śledztwa rozmijały się z oczekiwaniami ich wspólnoty. Tak jak Katyń był kłamstwem założycielskim PRL-u, tak Jedwabne jest kłamstwem założycielskim „III Rzeczpospolitej”. W ten właśnie sposób pozbawia się nas i nasze dzieci dumy z przynależności do najbardziej katolickiego narodu Europy, dumy z bycia Polakami. Z Narodu, który przez kilkanaście lat kosztem nieprawdopodobnych ofiar, przez długie okresy samotnie, wielokrotnie zdradzany, prowadził walkę z dwoma totalitaryzmami czyni się dziś wbrew prawdzie twórców „obozów śmierci” i winnych palenia w pogromach swoich sąsiadów. Mają w tym swój wielki udział środowiska dziś rządzące naszym krajem. ---------------------------------- PS. Ostatni fragment testamentu Ignacego Jana Paderewskiego. „Nie mogę tylko przebaczyć tym pysznym i nikczemnym, co myśląc jedynie o korzyściach osobistych i wywyższeniu własnym, prowadzili i prowadzą Ojczyznę do zguby a naród do upodlenia.”
anonim2014.01.17 9:37
Nikt nie zaprosił.. sami sie zaprosili i tym bardziej widać że naprawdę jest sie czego bać skoro z taka buta i arogancją mogą sobie do Polski przyjechać. Nic mi nie wiadomo o jakichkolwiek wcześniejszych uzgodnieniach tego przyjazdu a powinny być ukazane publicznie jesli faktycznie chodzi o ten od wieków trudny dialog! W izraelu wmawia sie dzieciom że polacy nienawidzą zydów, ze sa antysemitami.. i te dzieci dzis maja po już nawet swoje małe dzieci, maja po 20-30 lat i są kto wie czy nie prozypadkiem pracownikami Frondy ?.. są ? Raczej nikt nie odważy się odpowiedziec i udowodnić że jest inaczej. Nikt w Polsce nia ma nic przeciwko zydom ( pomimo jakis tam naszczutych grupek )...i nigdzie w edukacji polskiej nie ma napisane że zydów trzeba nienawidzić. zydom tak jakby na ręke jest kiedy polacy nienawidzą bo zawsze jest o co ich oskarżyć że sa źli by gloryfikować siebie. Załączałem tu film ktory to pokazuje wyraźnie, nagrany przez samych izraelczyków. Pycha i nikczemność..dokładnie tak jak Paderewski mówił !
anonim2014.01.17 9:44
Jeśli sami się zaprosili to to jest międzynarodowy skandal. To oznacza, że albo czują się właścicielami na ziemiach Polskich i nie muszą naszej "mniej wartościowej ludności tubylczej" czy naszego "podrzędnego parlamentu" pytać o zgode. o może również oznaczać, że Oświęcim nie jest już Polski, jest albo terenem eksterytorialnym albo Oświęcim jest terenem Izraela. Przyjazd do Oświęcimia i urządzenie tam Knesetu bez zaproszenia i zezwolenia odczytuję jako pokaz ich wyższości, coś w rodzaju pokazania kto tutaj rządzi naprawdę. W przeszłości jak jakiś naród podbijał inne narody, to na koniec przyjeżdżał oscentacyjnie robić taką pokazówę. Niniejszym domagam się od naszych władz odpowiedzi: - kto zaprosił Kneset - kto wydał im zezwolenie - na mocy jakiego prawa? - czy Oświęcim należy do Polski czy do Izraela? To pytanie Polacy powinni skierować do Tuska, ministra spraw zagranicznych i ministra spraw wewnętrznych i oczekiwać odpowiedzi, bynajmniej nie na Twiterze.
anonim2014.01.17 9:57
Czy to dobrze dla Polski, że obywatele Izraela, którzy na naszych ziemiach zbiorą się pod nazwą "Knesset", czy też nie - tego nie wiem. Przyszłość, być może, pokaże. Natomiast dyskusja o tym, czy wolno owemu "Knessetow" zbierać się w Polsce, czy też nie, jest chyba bezprzedmiotowa, chyba że prawo polskie zakazuje zbierania się obywatelom innych krajów in-corpore bez pozwolenia. Jeśli takiego ograniczenia nie ma to obywatele Izraela mogą pojawić się w Polsce, spotkać się gdzie chcą, nazwać swoje spotkanie jak im się podoba, pogadać o wszystkim co chcą, wytworzyć i podpisać takie dokumenty jakie sobie zażyczą. A Polska może to spotkanie ocenić na zgodność z obowiązującym prawem. I tyle.
anonim2014.01.17 10:08
"Jeśli takiego ograniczenia nie ma to obywatele Izraela mogą pojawić się w Polsce, spotkać się gdzie chcą, nazwać swoje spotkanie jak im się podoba, pogadać o wszystkim co chcą, wytworzyć i podpisać takie dokumenty jakie sobie zażyczą." Nie. Jeśli rząd obcego państwa chce się zebrać na terenie należącym do państwa innego, to najpierw pyta o zgode zwierzchników tego terytorium.
anonim2014.01.17 10:10
A ja lubię Żydów, Izrael, żydowską kulturę, i cieszę się, że posiedzenie Knesetu odbędzie się w Polsce. Nie utracimy na tym wydarzeniu ani grama niepodległości, a możemy wypromować Polskę w Izraelu, i raz na zawsze rozprawić się z durnymi zarzutami o antysemityzm.
anonim2014.01.17 10:12
Pan Bartłomiej Radziejewski jest przerażający - z jego wypowiedzi można wywnioskować, że nie liczy się prawda historyczna, tylko ten, kto ją kreuje. Czyli jak przyjedzie Kneset to wtedy możemy spać spokojnie, bo będą tutaj pod hasłami 'filosemityzmu', a jakby nie przyjechali, to musimy się bać, bo wtedy w świecie będzie obraz Polaka żydożercy. Czyli nasz los zależy od jakiejś grupy wpływu. I coś takiego wypisuje się na portalu katolickim?? Uważam, że nie powinno się wpuszczać tych ludzi do Polski. Chyba, że ich spotkanie będzie miało miejsce na terenie ambasady Izraela.
anonim2014.01.17 10:19
man.of.Stagira: Pytanie jest komu służy Redkacja Frondy? Interesom Polski lub Kościoła, czy interesom Izraela?
anonim2014.01.17 10:25
Genesis: Oczywiście, że "pyta się". Obce państwo suwerenne decyzje może podejmować WYŁĄCZNIE na swoim terytorium. Pytanie do Ciebie - czy Oświęcim jest już terytorium Izraela?
anonim2014.01.17 10:27
A czy jest jakaś realna postawa nie będąca ani antysemityzmem ani filosemityzmem.
anonim2014.01.17 10:30
Genesis: Tak jak Ty mówić może tylko Żyd :) Ale nic w tym złego.
anonim2014.01.17 10:35
Nie da się dyskutować z trollami GenesisX itp. Szkoda czasu. Autor artykułu przekonał mnie ale jak skorzystamy z tego wydarzenia tylko od nas zależy.
anonim2014.01.17 10:37
Cała sprawa wygląda na atak na red. Michalkiewicza, który płynie obok nurtu polskiego filosemityzmu i trafnie wypunktował pewne rzeczy w swoim felietonie. Siermiężne czepianie się słówek - bardzo brzydko to pachnie, pan Terlikowski nie pierwszy już raz obnaża się publiczne, ale kogo to obchodzi, czy jest obrzezany, czy nie? Nieważne, czy Jezus był Żydem, Galilejczykiem, czy Murzynem. Z punktu widzenia wiary chrześcijańskiej nie ma to żadnego znaczenia, ale patrząc na współczesny „Naród Wybrany”, coraz częściej dochodzę do przekonania, że miejsce urodzenia Jezusa nie było przypadkowe, to wielka lekcja ,jaką zapewne i w tej płaszczyźnie, Jezus chciał nam przekazać.
anonim2014.01.17 10:38
Chciejstwo i zawracanie głowy. Skupmy się na analizie tego wydarzenia. Ale po nim, a nie przed.
anonim2014.01.17 10:41
man.of.Stagira: W byciu Żydem nic złego. W byciu syjonistą już gorzej. A w obradach Knesetu na ziemiach Polski i to bez zaproszenia i zezwolenia - w tym je niestosowność, zło i hańba. Genesis: Polska wielu narodów tak! Ale Polska wolna, nie rządzona przez Niemcy, Rosję czy Izrael.
anonim2014.01.17 10:50
Genesis: Nie rozróżniasz diaspory od parlamentu? Nie rozózniasz mniejszości narodowych od rządów obych państw? Co z tobą jest, u licha, nie tak?
anonim2014.01.17 10:53
Nie rozróżniasz mniejszości żydowskiej w Polsce, a także Polaków żydów od obywateli izraela i od polityków Izraela.
anonim2014.01.17 10:57
Izrael kpi sobie z nas i robi zwyczajne jaja tymi obradami Knesetu. Ponawiam moje pytania: - kto zaprosił Kneset - kto wydał im zezwolenie - na mocy jakiego prawa? - czy Oświęcim należy do Polski czy do Izraela? Jedynie odpowiedź na te pytania może wyjaśnić sytuację.
anonim2014.01.17 11:02
man.of.Stagira: "dlaczego ktokolwiek miałby tłumaczyć się ze swojej żydowskości lub polskości?" W przypadku Frondy to jest jednak dośc ważne. Bo w tej chwili zachodzą uzasadnione podejrzenia, że Fronda jest "V kolumną" albo "opozycją kontrolowaną".
anonim2014.01.17 11:03
man.of.Stagira : "dlaczego ktokolwiek miałby tłumaczyć się ze swojej żydowskości lub polskości?" W przypadku Frondy to jest akurat ważna kwestia, bo zachodzi w tej chwili uzasadnione podejrzenie, że Fronda jest "V kolumną" albo "opozycją kontrolowaną"
anonim2014.01.17 11:05
Genesis: "A jakby Izrael nie miał własnego państwa, a to amerykańska diaspora żydowska zrobiła posiedzenie " Gdyby Polscy żydzi robili sobie posiedzenia i spotkania, to nie byłoby problemu.
anonim2014.01.17 11:24
Genesis: Obcy parlament może debatować tylko na swoim terytorium - koniec kropka. akie są międyznarodowe zasady. Jeśli Kneset debatuje w Oświęcimiu to to oznacza, że Oświęcim nie jest nasz. Jeśli wchodzi tutaj bez zezwolenia to znaczy, że on tutaj rządzi, nie my. Żyd który wyjechał do Izraela i słuzy w jego parlamencie jest izraelczykiem, nie polakiem. Służy państwu Izrael - to tak trudno zrozumieć? Gdyby był Polakiem to byłby w naszym parlamencie. Wtedy służyłby Polsce. Polska i Izrael NIE SĄ jednym krajem. W ramach uczciwości nasz parlament powinien móc jechać do Izraela i tam debatować - może? W sumie nic wielkiego się nie stanie jak Kneset sobie poobraduje samowolnie w Oświęcimiu - to tylko pokazanie całemu światu, że Oświęcim nie jest nasz, nie jest Polaków. I tyle. Nic strasznego się nie dzieje.
anonim2014.01.17 13:34
ciekawe czy to posiedzenie będzie jawne dla polskiej prasy? czy teren obrad będzie "eksterytorialny" i na mocy jakiego prawa?
anonim2014.01.17 14:35
Nie jest tak że judeochrzescijaństwo frondy polega na tym że najważniejszy trzon redakcji narzucający poniekąd ton i kierunek to polscy zydzi a nie polscy polacy ? Czy tego nie można tak po prostu po ludzku nazwać ? Wcześniej, przed przechwyceniem frondy przez chipsterprawice, były podejmowane inne tematy, fronda była tak porządnie poświęcona i pełniła rolę zwornika tematów i srodowisk to jest dzis bardzo wazne.. teraz widze że to zwieranie srodowisk katolickich jest zaniedbane i to bardzo bardzo mocno..co prawdopodobnie jest wynikiem pewnego ukrywanego przed nami procesu. man.o.Stagira _ nie mam nic przewiko komukolwiek, ale jako Polak, mam obowiązki ! obowiązeg dbania o Polski interes. Mam wrażenie że polski żyd mysli podobnie, czyli mysli o interesie żydowskim, nie Polskim ! Czy to takie subtelności masz na mysli ?
anonim2014.01.17 18:54
man.of.Stagira...żadnej wiedzy nie posiadam.. jestem szarym słuchaczem tego co dostarcza mi internet ( w tym śmieci ) a na ile rozum potrafi..przetwarzam to i pytam...a najwięcej frajdy sprawia konfrontowanie tego z wiedzą zawarta w książkach pachnących. Błędnie rozpoznajesz moje rozpoznanie...ale rozumiem że nie masz zamiaru wygrzac tematu, ale go studzić.. więc rozumiem.
anonim2014.01.18 21:30
NA JUDEOCENTRYKA Wierzył w dogmaty i stał na ich straży, w obliczu Boga każde słowo ważył. Walczył zaciekle gdy cień na krzyż padał, dzielnie świętymi wersetami władał, lecz tracił siły i padał odłogiem gdy dzwon na Czerskiej bił na czarną trwogę.
anonim2014.01.18 21:59
'Zniesławienie, czyli prawda o tzw. 'antysemityzmie' ciekawy ten film..ak to film..napewno jest w połowie prawdziwy..ale przynajmniej pokazuje bałagan w Izraelu.. i troszkę strach pomyśleć kto tu przyjedzie i co bedzie pompował ! http://youtu.be/NlmXRNEDWiY
anonim2014.01.18 22:00
Ciekawy ten film,..jak to film, zapewne połowe prawdy pokazuje, ..ale przynajmniej widac jaki bałagan maja w Izraelu i troszkę strach pomyslec kto tu do nas chce przyjechać... http://youtu.be/NlmXRNEDWiY pozdrawiam
anonim2014.01.20 21:33
Niby w porządku: "w związku z krakowskim posiedzeniem Knesetu Żydzi zapowiadają m.in. walkę z notorycznie powtarzanym w zachodnich mediach określeniem „polskie obozy koncentracyjne”". Co w tej kwestii ogranicza możliwości Knesetu na terenie Izraela ?? Coś mi się jednak wydaje, że należy oczekiwać czegoś co przypomina głaskanie po głowie ręką ... w gumową rękawicę odzianą.