29.12.18, 11:29Zdj. CC BY SA 2.0, Flickr

Posłowie uciekają z sali plenarnej? 'To nie alarm bombowy...'

"To co widzicie na filmiku - ten pęd posłów do wyjścia - to nie alarm bombowy"- napisał Paweł Kukiz pod filmikiem zamieszczonym na Facebooku. To nagranie z końcówki wczorajszego, dodatkowego posiedzenia Sejmu. 

Przypomnijmy, że w poządku obrad w dniu 28 grudnia był tylko jeden punkt. Parlamentarzyści zajmowali się rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym.

Jak opisał sytuację (zresztą w dość kąśliwy sposób) llider Kukiz'15, zakończyły się wieczorne głosowania, więc posłowie zaczęli  zbierać się do wyjścia, mimo iż na mównicy wciąż przemawiał jeden z polityków. Parlamentarzyści rozmawiają w mniejszych grupkach, niektórzy już wychodzą, słychać również jak jedna z posłanek pyta drugą: "Idziesz dzisiaj?", na pewno jednak bardzo nieliczni są zainteresowani tym, co mówi poseł będący w tej chwili na mównicy.

"Lista obecności podpisana, skończyły się wieczorne głosowania, więc można na łeb - na szyję gnać do domu:-) Nieważne, że ktoś tam, coś tam z mównicy nawija:-)"- ironizował Kukiz. W swoim wpisie polityk złożył hołd projektantowi Sali Plenarnej, Kazimierzowi Skórkiewiczowi:

 "Już w latach dwudziestych ubiegłego wieku wymyslając kształt budynku przewidział, że za sto lat na Wiejskiej zagości cyrk". 

Można by rzec: takie uroki zwolywania nadprogramowych posiedzeń Sejmu w okresie świąteczno-noworocznym :-) 

yenn/Facebook, Fronda.pl