23.12.15, 08:30(fot. Eliza Radzikowska - Białobrzewska)

PRAWDZIWIE RODZINNE ŚWIĘTA! Pierwsza Dama zostanie matką chrzestną!

- To będą wyjątkowe święta dla Agaty i Andrzeja Dudów. Po raz pierwszy przy ich wigilijnym stole obecny będzie nowy członek rodziny – malutka Patrycja, córeczka siostry prezydenta, która przyszła na świat w kwietniu tego roku. - informuje tabloid "Fakt".

Magazyn "Rewia" donosi, że Pierwsza Dama zostanie matką chrzestną.

Prezydent Andrzej Duda jako głowa niemal 38 milionowego kraju ma mnóstwo obowiązków. Jednak święta Bożego Narodzenia to czas głównie dla rodziny. Para Prezydencka spędzi Wigilię u siostry prezydenta, Anny Dudy - Kękuś.

Według "Rewii" pierwszy dzień świąt Para Prezydencka także spędzi w Krakowie w gronie rodzinny.

Pierwsza Dama również jest aktywną kobietą. Zaangażowała się w wiele projektów, m.in. Bank Żywności SOS czy Szlachetną Paczkę. Święta Bożego Narodzenia są więc także okazją do tego, by odpocząć i spędzić trochę czasu z przyszłą córką chrzestną. Patrycja jest czwartym dzieckiem siostry prezydenta Andrzeja Dudy.

bg/fakt.pl

Komentarze

anonim2015.12.23 11:36
Spędzą rodzinne święta oglądając TVN
anonim2015.12.23 12:16
Bardzo proszę nie róbcie z ks. (nomen-omen) Stryczka guru na miarę Jurka O. Bo może skończyć karierę jak ten drugi. "Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. "
anonim2015.12.23 19:20
Tu przypomina się mi ciekawa sprawa. Prezydent II Rzeczypospolitej Ignacy Mościcki wydał dekret, że może być ojcem chrzestnym dla każdego siódmego chłopca w rodzinie, a to ze względu na specjalne znaczenie tej wielodzietności dla obrony Ojczyzny. Na tej podstawie miał on w Polsce około 900 chrześniaków, podawanych do chrztu przeważnie przez delegowanych starostów powiatu. Po wojnie Bolesław Bierut przejął ten obowiązek i praktykował go do około 1950 roku. W ten sposób i mój brat (ósmy chłopiec w rodzinie) został uhonorowany przez prezydenta. Sprawdziłem dokumenty w archiwym państwowym. Nie ma żadnego śladu komunistycznej ideologizacji tego zwyczaju. Niestety, z powodu niepoprawnej postawy ideologicznej w czasie służby wojskowej w Szczecinie w czasie krwawej pacyfikacji Stoczni Warskiego niedługo potem popełnił "samobójstwo" z rąk nieznanych sprawców...
anonim2015.12.23 19:24
Tak myślę, że Prezydent Duda mógłby jakoś nawiązać teraz do tego zwyczaju I. Mościckiego i specjalnie jakoś honorować wielodzietne rodziny godnością ojca chrzestnego. Może ktoś mu podsunie ten pożyteczny pomysł?
anonim2015.12.25 14:20
Nie szybko ten chrzest 8 miesięcy po narodzinach?