Jak poinformowała dziś rzeczniczka prasowa Prawicy Rzeczypospolitej Lidia Sankowska-Grabczuk, zarząd główny partii podjął decyzję o zawieszeniu w prawach przynależności do niej pełniącego do tej pory funkcję jej prezesa, Krzysztofa Kawęckiego. 

Powodem, jak wskazuje Prawica RP na swojej stronie internetowej, jest „[…] brak wsparcia oraz działania utrudniające prowadzenie kampanii wyborczej kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego”.

Głos w sprawie zabrał również sam zainteresowany. Poniżej zamieszczamy oświadczenie, jakie przesłał naszej redakcji:


 

Oświadczenie Krzysztofa Kawęckiego.

Zarząd Prawicy Rzeczypospolitej zawiesił mnie ósmego czerwca, w prawach członka partii. Honor nie pozwala mi tkwić w tym zawieszeniu, dlatego składam swoją prezesurę i rezygnuję z członkostwa w tej partii.

Władze statutowe Prawicy Rzeczypospolitej w dniu 16 marca br. podjęły decyzję o starcie kandydatów Prawicy w ramach Komitetu Prawdziwa Europa - Europa Christi, tymczasem, były Prezes Marek Jurek i 7 innych członków Prawicy, wystartowali z list Komitetu Kukiz'15 bez akceptacji władz statutowych. 

Pretekstem do wykluczenia mnie, był właśnie brak wsparcia z mojej strony dla kandydatów Prawicy startujących z list Kukiz'15. Decyzję o zawieszeniu mnie w prawach członka uważam więc za nieuzasadnioną.

Wraz z grupą działaczy, którzy solidaryzując się ze mną występują z partii, będziemy pracować na rzecz Ojczyzny, a w jesiennych wyborach będę zabiegał o silną reprezentację w Parlamencie dla środowisk katolickich i narodowych. Zapraszam do współpracy wszystkich, dla których ważne są te wartości i stabilna polska prawica, której można zaufać.

Krzysztof Kawęcki

dam/prawicarzeczypospolitej.org,informacja prasowa