29.03.15, 13:58JE abp Gerhard Ludwig kard. Müller (fot. kirchenseite.de)

Prefekt Świętego Oficjum: Biskupi muszą być gotowi umrzeć za wiarę

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary powiedział, że współcześni biskupi muszą stać się męczennikami. Powinni świadczyć o wierze nie tylko słowami, ale jeśli wymaga tego sytuacja, także życiem, tak, jak „dali nam przykład liczni chrześcijanie, księża i biskupi w najrozmaitszych częściach świata” – mówił kardynał. „Musimy być Wyznawcami w wierze, właśnie w Europie” – dodał.

Purpurat zwrócił się też przeciwko chrześcijaństwu w wersji „złagodzonej”. „Wielu ludzi ma fałszywe wyobrażenie na temat katolicyzmu, bo widzą w nim połączenie praktyk kultowych oraz dodającej otuchy praw wiary. Ale [katolicyzm] jest czymś więcej” – powiedział kard. Müller. Chodzi o to, że wierny „zwalcza dawnego Adama i przyjmuje na siebie nowe stworzenie” – wyjaśnił.

Pytany przez francuski magazyn „Famille Chretienne” o sprawę rozwodników w nowych związkach prałat przestrzegł przed rozdzielaniem kościelnej nauki o sakramentach od praktyki. Obie rzeczy należy bowiem ze sobą łączyć. Kościół może wprawdzie dopasowywać zawsze swoje ryty, ale tylko do momentu, w którym chodzi o prawo ludzkie. „Tego, czego jest prawem Bożym, Kościół nie może naruszać” – stwierdził prefekt Świętego Oficjum.

pac/kath.net

Komentarze

anonim2015.03.29 14:18
Brawo. Stop lewackim ideologiom w Kościele