04.12.21, 13:53Fot. Screenshot You Tube 300polityka.pl

Premier Morawiecki dla BBC: KE i TSUE twierdzą, że mają kompetencje, których traktat im nie przyznaje

„Jeśli miałoby dojść do przekazania Unii kolejnych kompetencji, to musiałoby to być zapisane w traktacie. A teraz mamy inną sytuację – Komisja Europejska oraz TSUE twierdzą, że mają kompetencje, których w traktacie nie ma” – powiedział premier RP Mateusz Morawiecki.

„Polska nie dąży do polexitu” – deklarował Prezes Rady Ministrów w wywiadzie udzielonym brytyjskiej telewizji BBC. Dodał, że wieszczenie wyjścia Polski z Unii Europejskiej to „całkowita przesada, a o wyjściu z UE mówi głównie polska opozycja”.

Oczywiście, mają prawo do wygłaszania dowolnych opinii, ale prawda jest taka, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej i pozostanie w Unii” – oznajmił premier Morawiecki.

„Jeśli miałoby dojść do przekazania Unii kolejnych kompetencji, to musiałoby to być zapisane w traktacie. A teraz mamy inną sytuację – Komisja Europejska oraz TSUE twierdzą, że mają kompetencje, których w traktacie nie ma” – stwierdził Mateusz Morawiecki i skonkludował że Polska jest w Unii Europejskiej „głosem zdrowego rozsądku”.

 

ren/IAR

Komentarze

cam2021.12.5 15:40
Iwonę i Mateusza Morawieckich odnajdziemy w 24 księgach wieczystych. Żona premiera ma między innymi dwa mieszkania na warszawskim Mokotowie, 15 hektarów ziemi we Wrocławiu, półhektarową działkę nad Bzurą, a także dwa mieszkania i lokal użytkowy w kamienicy przy wrocławskim rynku. Szacunkowa wartość majątku premiera i jego żony to ok. 40 mln zł. wiadomosci.wp.pl/ujawniamy-oto-majatek-mateusza-i-iwony-morawieckich-6643252365990816a
Ksiegowy2021.12.9 11:37
A dlaczego ty nie masz? Nie potrafisz, nie zdazyleś sie zalapać? Bidulu
Pascal2021.12.4 21:57
Jarosław Kaczyński veut détruire l'Union européenne avec les alliés du président de la Russie. C'est une trahison des intérêts nationaux de notre pays.
Sebastian2021.12.4 21:23
Zjednoczona Prawica dąży do polexitu i do rozbicia Unii Europejskiej, a w konsekwencji do podporządkowania Polski interesom rosyjskim. Zjednoczona Prawica to nowa "targowica" realizująca strategiczne cele Władimira Putina. Dla wyborców PiS-u i Solidarnej Polski łamanie praworządności przez rządzących jest oznaką "suwerenności" i "patriotyzmu", nawet jeśli w konsekwencji Polska straci dotacje z Funduszu Odbudowy w kwocie 770 mld euro. Jarosława Kaczyńskiego można przyrównać do Szczęsnego Potockiego. Historia się powtarza. Dla rządzących utrzymanie władzy i apanaże są ważniejsze niż nasze narodowe interesy. Jeszcze żadna władza w Polsce od 1989 roku nie zaszkodziła naszemu krajowi tak jak obecna! Rządzącym udało się jednak otumanić znaczną część społeczeństwa. Demoralizacja obecnej władzy przybrała niespotykane dotąd rozmiary.
Sebastian2021.12.4 14:50
Prawo i Sprawiedliwość znalazło się w kryzysie? Prof. Sowiński tłumaczy. Przyszedł trudniejszy czas dla rządu Zjednoczonej Prawicy. - Następuje jakaś strukturalna zmiana. I na scenie politycznej, i wśród wyborców - ocenił w programie "Newsroom" WP prof. Sławomir Sowiński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. - W ostatnim czasie pojawiało się kilka takich opinii, że następuje koniec i upadek "dobrej zmiany". Myślę, że stanowczo przedwcześnie na takie tezy. Ta zmiana polega na tym, że dotychczas większość wyborców patrzyła na życie polityczne z pewnym dystansem. Większość wyborców miała takie przekonanie, że to, co mówią rząd i władza, to jest pewnego rodzaju spektakl. (...) W ostatnich tygodniach jednak ta polityka zaczęła coraz głośniej stukać do drzwi wyborców, którzy na co dzień się nią nie interesują. Myślę, że dla obozu rządzącego największym zagrożeniem jest inflacja, która spowodowała, że nagle wielu wyborców zaczęło się interesować, dlaczego np. musimy płacić 500 tys. euro w sprawie Turowa albo dlaczego tak długo trwa ten niezrozumiały konflikt wokół KPO - tłumaczył ekspert. Prowadzący Mateusz Ratajczak przypomniał, że premier Morawiecki zapowiedział tzw. tarczę antyinflacyjną, która jednak nie przebiła się do wyborców. - Zanim się jeszcze pojawiła się ta tarcza, to takim wehikułem dla PiS miał być Polski Ład, o którym mówiło się od maja. I wyborcy byli przygotowywani przez ten czas do Polskiego Ładu. Tyle tylko, że gdy dochodzimy do momentu, gdy ten Polski Ład ma wystartować, to widzimy, że entuzjazm opadł, a na końcu nie wiemy, czy będzie paliwo do tego wehikułu, czy przyjdą pieniądze z Unii Europejskiej. W tym sensie obóz "dobrej zmiany" znalazł się w trudnej sytuacji - stwierdził prof. Sowiński.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.4 14:32
Bolszewia i naziole z całej Europy na przyjęciu organizowanym przez PiSdzielców w Warszawie ! To dla miasta Warszawy i Jej Powstańców , jak i pamięci milionów pomordowanych , jest jak plunięcie w twarz !!!
man.of.Stagira2021.12.4 14:14
I o TO chodzi, i o TO chodzi.//