21.11.18, 21:05screenshot Youtube - KPRM

Premier Morawiecki z nagrodą ,,Żeby Polska była Polską''

Rozdano nagrody Żeby Polska Była Polską! Laureatami m.in. premier Morawiecki i prezes Białego Kruka Leszek Sosnowski!

W niedzielny wieczór 18 listopada 2018 r., w oktawie obchodów święta Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Towarzystwo Patriotyczne Fundacja Jana Pietrzaka po raz siódmy przyznało Nagrody „Żeby Polska była Polską”. W kapitule tej Nagrody zasiadają: sędzia Wiesław Johann, senator Piotr Andrzejewski, Józef Orzeł, prezes Fundacji Katarzyna Pietrzak, Katarzyna Witkowska, Janusz Śniadek i Rafał Ziemkiewicz. Gala wręczenia dumnych statuetek Husarza, będących wyrazem uznania dla „ludzi, postaw i dzieł służących Polsce”, odbyła się w warszawskim hotelu Regent. Prowadzili ją Katarzyna i Jan Pietrzakowie.

Nagrodę główną otrzymał premier Mateusz Morawiecki; odebrał ją w jego imieniu Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Pozostałe cztery statuetki Husarza powędrowały już nie do polityków, a do reprezentantów czterech różnych, bardzo ważnych dziedzin, w których nadal toczy się nieugięta walka o polskość i zmagania o prawdę historyczną. Otrzymali je znamienici ludzie krzewiący w swoich środowiskach wysoka kulturę patriotyzmu:

- Stanisław Srokowski, wybitny pisarz, autor takich powieści jak Ukraiński kochanek, Zdrada, czy zbioru opowiadań Nienawiść, w których nawiązuje do rzezi wołyńskiej z 1943;

- Leszek Sosnowski, wybitny wydawca, autor, twórca setek książek i albumów, publicysta i fotografik, założyciel i prezes prestiżowego wydawnictwa Biały Kruk, który niestrudzenie walczy o repolonizację mediów;

- Andrzej Kołakowski, pieśniarz historyczno-religijno-społeczno-polityczny, poeta, działacz opozycyjny w okresie PRL;

- Andrzej Rozpłochowski, słynny odważny i bezkompromisowy działacz śląsko-dąbrowskiej Solidarności, któremu za walkę o uwolnienie Polski spod sowieckiego buta przyszło zapłacić prywatnie szczególnie wysoką cenę;
- Wojciech Korkuć artysta plastyk, wybitny plakacista, twórca plakatów o wydźwięku patriotycznym idący pod prąd rozpanoszonej, szczególnie w Warszawie, polityce wstydu z Polski, polskości i Polaków.

Wśród laudatorów był m.in. znany na całą Polskę pogromca banksterów poseł Janusz Szewczak, który zachwycił wszystkich zebranych swoim wystąpieniem.

Na gali wręczenia nagród „Żeby Polska była Polską” wystąpili tradycyjnie Jan Pietrzak ze swym wieloletnim zespołem muzycznym Kabaretu „Pod Egidą”, z Ryszardem Makowskim oraz artystami młodego pokolenia: Bartkiem Kurowskim, Pauliną Grochowską i Pauliną Szlachcić. Dwie piosenki wykonał też Jerzy Grunwald.

Not.: Biały Kruk

dam/informacja prasowa