10.04.19, 18:46Zdj. Kancelaria Premiera, Flickr, domena publiczna, CC0

Premier: Polska za jak najdłuższym odroczeniem brexitu

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska opowiada się za możliwie jak najdłuższym odroczeniem brexitu. Szef rządu mówił o tym przed szczytem w Brukseli, na którym ma zapaść decyzja o przesunięciu daty wyjścia z Wielkiej Brytanii.

O organizację tego szczytu poprosiła brytyjska premier Theresa May w związku z problemami z zatwierdzeniem umowy brexitowej w parlamencie.

- Jesteśmy za tym, by okres był wystarczająco długi, który pozwoli na dokończenie ratyfikacji umowy brexitowej. Wyznaczanie krótkiego terminu, to stawianie partnera pod ścianą, jest czymś w rodzaju noża na gardle - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze

staare komuchy i folksdojcze2019.04.10 20:16
Lemingi , gamonie ,bezmózgi!!!! Słuchajcie co mmówi do was Koalicja Anty Europejska ustami komucha Czarzastego !! Macie nie pytać o program tylko ruki pa szwam i biegiem głosować!!! Słyszeli debile????
Piotr Nowak2019.04.10 19:56
Czyli Pinokio zgadza się z Tuskiem? olaboga ;-)
Cogito ergo sum2019.04.10 19:30
To lewacka Europa wypchnęła Brytyjczyków z Unii. Jak ich nie odsuniemy od władzy to umrze jeden najpiękniejszych projektów Świata. Unię stworzyli chrześcijańscy politycy a rozwalą ją lewacy