21.10.20, 15:52Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera, Janusz Jaskółka)

Premier znowu ripostuje Budkę. Tym razem chodzi o liczbę szpitali

W Sejmie trwają dziś obrady dot. m. in. tzw. „ustawy covidowej”. Atmosfera politycznych rozmów jest gorąca, a premier Mateusz Morawiecki zdążył już drugi raz zripostować szefa PO Borysa Budkę, który tym razem posłużył się manipulacją o rzekomym wzroście liczby nowych szpitali za czasów rządów Platformy Obywatelskiej.

W czasie dzisiejszych obrad w Sejmie, powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka stwierdził, że za rządów PO-PSL w Polsce mieliśmy wzrost liczby nowych szpitali:

- „Lata 2005-2007 - 33 szpitale mniej, lata 2007-2015 - 208 szpitali więcej, ostatnie lata - znowu spadek, to są prawdziwe dane” – mówił polityk.

Budce odpowiedział szef rządu Mateusz Morawiecki, który obnażył kolejną manipulacje Platformy:

- „Warto kilka tych nieprawd sprostować. Raporty GUS, na które powoływał się pan przewodniczący Budka jasno mówią o tym, że w 2012 r. zmieniliście statystykę i zamieniliście filie na szpitale. Coś, co nie było wcześniej szpitalem, stało się szpitalem. Tylko dlatego pan przewodniczący mógł zacytować tutaj coś takiego” – przypomniał premier.

Przytoczył też następujący fragment raportu GUS:

- „"Z uwagi na zmiany prawne (...) mające wpływ na sposób wyodrębniania rejestracji placówek, w tym szpitali, dane dotyczące liczby szpitali są nieporównywalne z danymi z lat poprzednich. Liczba szpitali odnosi się do przedsiębiorstw albo wydzielonych jednostek organizacyjnych przedsiębiorstw, w których podmiot leczniczy wykonuje działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia leczniczo-szpitalne”.

To, jak podkreślił, wyjaśnia manipulacje Borysa Budki.

kak/niezależna.pl

Komentarze

ala2020.10.23 18:07
Człowiek z rozbawieniem słucha wypowiedzi Borysa Budki o tym, jak on już dawno przewidywał wszystko, ma ekspertyzy, a obecny stan rzeczy jest wynikiem jedynie jakichś domniemanych zaniedbań pisowców. Szef PO oczywiście, niczym Pomysłowy Dobromir, oraz jego obóz polityczny z wirusem i z pandemią by sobie poradzili.
Jarek2020.10.21 16:14
Typowa strategia nieudacznika: 1) Odwróć uwagę ludzi od problemu - daj im inny temat zastępczy; 2) Przerzuć winę na kogoś innego; 3) Wmawiaj, że inni przeszkadzają Ci działać, gdyby nie oni, to ... Typowe PISowskie miernoty.
OLA2020.10.21 16:58
Tobie to zapewne wirus rozum odebrał. Rzeczywiście kraj podzielony na tych którzy używają rozumu i pozostałych debili którym hipokryzja rozum odebrała o ile go mieli. czy ty chodziłeś chociaż do szkoły?
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2020.10.22 11:01
poPOwskiosrancu doskonale rozumiemy twoja srake i jad , KORYTO SIE SKOŃCZYŁO i takie bydlaki jak ty zostana bez niczego jak ci MIERNOTO zabiora to co ukradłes , do roboty!!! albo zebrać jak Hołownia
Ja, Szatan2020.10.21 16:13
ANEKS nr 2 DO INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście ostatnich moich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, maję to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Grizzly2020.10.21 16:06
Za dzisiejszy całokształt sejmowych manipulacji Borysława PO Wiesławie: złośliwa, kłamliwa małpa!