13.04.19, 12:15zdj. screen Youtube/Prawo i Sprawiedliwość

Prezes PiS na konwencji: Oto, czym różnimy się od PO

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji regionalnej w Lublinie zaakcentował... różnice między PiS a PO. 

"Czym różni się Prawo i Sprawiedliwość od Platformy Obywatelskiej? Ano wiadomo, stosunkiem do społeczeństwa, do narodu. My uważamy, że naród, bo tego słowa się nie wstydzimy i go używamy, to ta główna generalna wspólnota, wobec której mamy wiele zobowiązań. Oni (PO- przyp. red.) słowa 'naród' nie lubią"- podkreślił były premier. 

"Musimy dbać o spójność narodu, o interesy wszystkich grup, wszystkich obywateli, nie możemy ich dzielić ani z punktu widzenia ich sytuacji społecznej, ani z punktu widzenia miejsca zamieszkania. Musimy czynić wszystko, by to określenie 'wspólnota' miało jakiś sens. Musimy dawać im równe szanse na pomyślny los, wspierać tych, którym się nie poszczęściło. Krótko mówiąc dla nas słowo wspólnota musi wiele znaczyć i bardzo wiele znaczy. Musimy dbać o to co jest emanacją tego narodu i co jest warunkiem jego dobrego funkcjonowania, istnienia, tzn. o polskie państwo, o jego siłę, sprawność, o jego pozycję w Europie i świecie"-wyliczał Jarosław Kaczyński. Następnie polityk zaczął zastanawiać się, czym kieruje się Platforma Obywatelska. Zdaniem lidera PiS, wskazanie motywów głównej partii opozycyjnej byłoby "nieco bardziej skomplikowane", gdyż nie chodzi o deklaracje ale o "pewną praktykę polityczną". 

"Jeżeli spojrzeć na tę praktykę, ale też na pewne deklaracje to wiadomo jedno: oni słowa 'naród' nie lubią. Różnie to bywa, w tych różnych przebraniach w jakich występuje Platforma, dziś wiemy jak to przebranie się nazywa, ale przecież to w końcu zawsze to samo. Oni tej integracji najwyraźniej nie chcą"-stwierdził Jarosław Kaczyński. W ocenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, dla partii Grzegorza Schetyny najważniejsza jest w rzeczywistości jedynie "socjotechnika utrzymania władzy", która jednak w sytuacji, gdy społeczeństwo jest zintegrowane, okazuje się nieskuteczna.

Jak wskazał Kaczyński, dla Platformy Obywatelskiej władza to "mechanizm manipulacji społeczeństwem", co dowodzi "niechętnego stosunku" tej partii do prawdy i wspólnotowości. 

"Z ich punktu widzenia nie ma sensu, by ludzie zbyt dobrze znali i obecną rzeczywistość, mechanizmy obiegu dóbr, by znali przeszłość, źródła teraźniejszości. To po prostu przeszkadza w manipulacji i rządzeniu. Przeszkadza także wspólnota, a wobec tego co wszystko, co wspólnocie służy. (…) Nie jest potrzebne CBA, bo pokazuje pewne odcinki tego mechanizmu, niepotrzebna jest telewizja publiczna, bo pokazuje to, co chcieliby wiedzieć, a jeśli chodzi o wspólnotę, to przede wszystkim nie jest potrzebna polityka społeczna, którą my prowadzimy, to wszystko co łączy. Można powiedzieć więcej: nie bardzo potrzebne jest zintegrowane państwo, lepiej je zdezintegrować, bo wtedy jest łatwiej"-mówił były premier. 

Lider PiS zajął również jasne stanowisko w sprawie wejścia Polski do strefy euro. 

"W interesie różnych grup, w szczególności zewnętrznych, przejście Polski na euro będzie korzystne. Ale czy będzie korzystne dla Polaków? Czy euro dobrze służy różnym europejskim państwom? Mogę powiedzieć tak: owszem, służy, ale Niemcom, Holandii, Belgii, natomiast inni, nawet tak silne państwa jak Francja, na euro tracą, a inne upadają. Czy zyskają na tym polskie gospodarstwa domowe i kieszenie Polaków, czy po raz kolejny zostaną zmniejszone? Tak, niezależnie od tego, jaki będzie mechanizm przyjęcia euro (…), to w ten czy inny sposób na tym stracimy"- ocenił Kaczyński. Zdaniem byłego premiera, przyjęcie przez Polskę waluty euro może oznaczać dla naszych rodaków "kolejny wstrząs". 

"Czy przyśpieszy nas rozwój? Wyrówna nas poziom zamożności z krajami zachodnimi? Nie. My mówimy „nie” dla euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Mówimy europejskie płace, a nie europejskie ceny"-zaznaczył. 

Kaczyński zaprezentował również liderkę lubelskich list PiS do Parlamentu Europejskiego: Elżbietę Kruk. 

"Lublin nie miał szczęścia, wybierany był pan, który natychmiast wybierał własną drogę. Dziś na czele listy stoi Elżbieta Kryk, doświadczona działaczka, parlamentarzystka, absolwentka studiów amerykańskich. (…) Jest twarda i uparta, takich ludzi potrzeba nam w UE. Tam trwa rozgrywka interesów i mamy wielką ofensywę ideologiczną. Trzeba się jej przeciwstawiać i Elżbieta Kruk jest osobą, która będzie to potrafiła. Koniec nieszczęść, walczmy o dwa mandaty"-podkreślił.

yenn/Fronda.pl

Komentarze

rozbawiony2019.04.14 15:59
Bo tam są normali ludzie a u was Psychol z kwitami i banda dup..........owłazów
Julia2019.04.14 9:05
Jak ktoś nie widzi różnicy między PełO a PIS,to jest głupcem,albo widzieć nie chce=wyznawca PO i spółki.
dupa2019.04.13 21:12
w sprawach zasadniczych i ważnych dla Polski ,Niczym
anonim2019.04.13 19:24
Ten łojciec narodu jest wyjątkowo tępy, to nie Niemcy, Holandia i Belgia ustalają ceny w sklepach dla Polaków, a ceny produktów miedzy firmami ustala się w umowach-zleceniach, a nie rządy tych wymienionych złodziejskich krajów. Mowa ojca narodu, to jest mowa do równych jemu.
Topek2019.04.13 17:51
Jak on może mówić o wspólnocie, uczciwości,manipulacji, najpierw niech zapłaci fakturę i ureguluje swój dług bo zachowuje sie jak te firmy które nie wypłacają podwykonawców i wpuszczają ich w długi i tragedie rodzinne, potem dopiero może pokazać się narodowi na oczy i wygłaszać swoje paranoje
znawca2019.04.13 18:39
piszesz o nowaku od zearka i balcerowiczu?
student erasmus, not sorosa2019.04.13 17:35
mordechaj Ja tu w Niemczech mieszkam, studiuje i wiem jak mam oszczedzac. Nie odsylaj mnie cholera wie gdzie na jakie strony internetowe, najlepiej ty tu pomieszkaj, popracuj i wydawaj. Wszystkie przygraniczne polskie miasta i miasteczka sa zapelnione Niemcami w poszukiwaniu tanich uslug i towarow. Du bist ein Lügner, Jude.
mordechaj2019.04.13 17:08
do studenta erasmusa, not sorosa Polecam lekturę. Student powinien się rozwijać: https://nieruchomosci.dziennik.pl/kupno-i-wynajem/artykuly/586038,ceny-mieszkan-w-warszawie-krakowie-drozej-rynek-nieruchomosci-pieniadze.html https://forsal.pl/artykuly/1390083,absurdalnie-wysokie-ceny-paliw-w-polsce-taniej-kupisz-w-niemczech-czy-austrii.html https://www.newsweek.pl/biznes/finanse-osobiste/zakupy-w-niemieckim-lidlu-znacznie-tansze-niz-w-polsce-tak-wyglada-dysproporcja-cen/01k3txp
student erasmusa, not sorosa2019.04.13 16:14
mordechaj Nie jest to prawda. Wszystko jest drozsze w Niemczech. Mieszkam tu i studiuje. Wiem ile za wszystko place. Du bist ein Lügner, Jude.
anonim2019.04.14 2:53
Ale też więcej zarabiają panie student. A tak między nami, to siła nabywcza się liczy, jeżeli student wie o co chodzi. Gdy mieszkałem przy granicy Holandii, to kupowałem u nich tani diesel, a na nartach w Austrii benzynę.
mordechaj2019.04.13 16:06
Przecież w Polsce już są ceny, jak w strefie Euro. W Berlinie mieszkania są tańsze jak w Warszawie, samochody w Niemczech też są tańsze jak w Polsce a nawet ceny w Lidlu są niższe w Niemczech, jak w Polsce. Ostatnio też benzyna była tańsza w Niemczech jak w Polsce. Natomiast płace w Polsce są trzy razy gorsze jak w Niemczech. Takie są FAKTY, a reszta to nieudolna propaganda dla ciemnych ludzi, co poza swoją wioskę nie wyjeżdżają, a oglądaja tylko TV Trwam i TVP.
krystyna2019.04.13 15:39
Powiem tak-zgoda na opinie na temat PO-byli u wladzy i dla ludzi nic nie zrobili,a mogli.Ale to co jest teraz to jakas farsa-kupowanie wyborcow bazujac na ich chciwosci .Mam na mysli500=dla wszystkich +wyprawki bez wzgledu na wysokosc dochodu w rodzinie,finansowanie nierobow z dzieci zyjacych.Niszczenie sluzby zdrowia i oswiaty przez smiesznie niskie wynagrodzenia,nienawisc do ludzi innych-to SATANIZMa nie Katolicka Nauka Spoleczna.A za wami ida ksieza i razem pograzycie prawdziwe chrzescijanstwo w Polsce.Popatrzcie co sie stalo w Irlandii-tego chcecie?
JaKi2019.04.13 13:47
A tak na serio,to osobiście zauważyliście jakąś różnice między złodziejami z PO a złodziejami z PiS?
Albert2019.04.13 15:10
Tak. Złodziejami PO określał PIS. Z kolei PIS to prawdziwi złodzieje.I to jeszcze o bezczelności przekraczającej wszelkie granice.
lolek kremowka2019.04.13 13:42
Jarosław nie używa ą, ę - mówi om, em. Bendom, pójdom, przyjdom, wezmom
Maxx772019.04.13 13:25
OJ ZABOLAŁO... Widać że celne są podsumowania i tezy Pana Prezesa Kaczyńskiego bo wywołał duży skowyt peowsko-lewackich i ruskich TROLLI... Bardzo rzeczowe krótkie wyjaśnienie dot. wprowadzenia waluty EURO bo to służy głównie Niemcom a widać co się stało z silna gospodarką włoską... Polaków by ta waluta zniszczyła...
pis to polska po to niemcy2019.04.13 13:15
ty icek saki flaki to masz na mysli partie oszustow z targowica ulica i zagranica
Zakon Świętych Pedofilów2019.04.13 13:04
kulawy nawet zabił brata żeby dorwać się koryta!
słowiczek poznański2019.04.13 12:53
me no speak england
Roman2019.04.13 12:53
Kaczyński " My uważamy, że naród to główna, generalna wspólnota. A oni słowa naród nie lubią - zaczął swoje przemówienie prezes Kaczyński - Musimy służyć narodowi i dbać o interesy wszystkich grup" :Pokaż mi, człowieku naród. Nie ma nic takiego fizycznie. To idea, która ma wyrazić istnienie grupę ludzi podobnych poglądów, itd. Tzn. świadomość określa byt? Istnieje to, co w świadomości wspólne? Może idźcie postudiować podstawy filozofii... Chcecie służyć tej idei? Idei, a nie konkretnym ludziom czy grupom ludzkim? Upadliście na głowę?
Albert2019.04.13 12:49
Konwencja PIS, tematem przewodnim konwencji jest "PO to, PO tamto, a w ogóle to za PO...". To nie jest konwencja PIS, tylko antyPO. I jak w tym kraju ma być normalnie?
Ix Ypsilon2019.04.13 13:00
Albert, ależ to jest normalnie. Na konwencji PO, tematem przewodnim jest "PiS to, PiS tamto, a w ogóle to PiS...". PiS, PO i te pozostałe partyjki satelitarne, to te same śmieci.
Ix Ypsilon2019.04.13 12:46
Należy: PiS, PO i te wszystkie pozostałe satelitarne partyjki pozbierać do jednego wielkiego worka na śmieci i wrzucić do wielkiego kontenera, a następnie szybko opuścić klapę i przycisnąć ciężkim głazem, żeby nigdy już nie wyleźli. Ich polityka, to pazerność, obłuda, zakłamanie, antypolskość, arogancja itd.,itp.
Gnostyk2019.04.13 13:33
Tak popieram! Trzeba natychmiast zdelegalizować wszystkie partie polityczne a sejm i senat rozpędzić i zacząc wszystko od nowa!
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.13 12:45
Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Zbiórka dla Mikołaja https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start
Jozin z Bazin2019.04.13 14:36
Kasy ci brakuje? Naciągacz!
dupa2019.04.13 21:15
dobrze zrobili,nie toleruje się grzechu
Zorro2019.04.13 22:39
Mało to młodych ludzi uczy się i pracuje a nie żebrze?
Saki faki2019.04.13 12:43
Różnicie się większą ilością afer, stary kapiszonie i tym, że nic nie potraficie tylko rozwalać budżet. Wspólnotę to sobie z Putinem buduj, od Polaków się odczep.
Jozin z Bazin2019.04.13 12:41
PO TO NIC INNEGO JAK PRZEPOCZWARZONE PZPR
kaszel2019.04.13 12:59
10/10! Proste trafne podsumowanie. Zresztą obie partie to PZPR, PO to jak Puławianie w latach 60, albo inaczej Żydy, a PiS to odpowiednik Natolińczyków, inaczej Chamy. Dwa konary wspólnego drzewa.
Cogito ergo sum2019.04.13 12:38
Nie widzę różnicy. Od parunastu lat przy korycie jest popis, czyli właściwie postkomuna, ludzie którzy za nic nie chcą rozliczenia komunizmu, czego najlepszym dowodem jest chociażby komunistyczny prokurator, nagradzany członek PZPR Piotrowicz. Do tego co wybory lansują sobie swoje popychadła takie jak palikot, petru czy kukiz i teraz konfederacja, którzy mają zebrać głosy niezdecydowanych, żeby nikt nowy nie wszedł.
Cogito ergo sum2019.04.13 12:58
Zataczasz się pan jaki pijany Mazur we mgle
Ix Ypsilon2019.04.13 13:04
Dokładnie tak jest.
szcze na PiS2019.04.13 12:30
PiS różni się od PO tym że jest bardziej zakłamane i pazerne na pieniądze i władzę!
Jozin z Bazin2019.04.13 12:43
APIS NA CIEBIE😁
anonim2019.04.13 12:25
Oto, czym różnimy się od PO... PO "brało" łyżką my PiS ładujemy koparką!
kaszel2019.04.13 12:52
10/10!
Jozin z Bazin2019.04.13 12:21
Prawda uwiera peowcow, dlatego chcą podzielić naród
Ix Ypsilon2019.04.13 12:50
Jozin, naród został już w 2007-ym roku podzielony, właśnie przez PO.