11.07.21, 16:45fot. tvp info/screen

Prezes PiS o Polskim Ładzie: ,,Tak. Trzeba się bogacić, ale za pomysł, za ciężką pracę, za innowacje''

Próbuje się wmówić ludziom, że Polski Ład ma zmierzać przede wszystkim do tego, by podnieść podatki dla Polaków i w jakiejś mierze ich ograbić, a w szczególności, żeby ograbić przedsiębiorców. Otóż to jest bezczelne kłamstwo – powiedział dzisiaj podczas swojego wystąpienia w trakcie spotkania z mieszkańcami Rypina prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Wicepremier Jarosław Kaczyński ostrzegł także, że w przestrzeni publicznej jest rozsiewana cała masa kłamstw i przekłamań na temat programie Polskiego Ładu. Prezes PiS podczas dzisiejszego spotkania prosił, aby prawdziwe prawdziwe informacje były przez zwolenników PiS przekazywane wśród bliskich i znajomych.

Plan wizyt prezesa PiS jest bardzo napięty i jeszcze w tym miesiącu planuje on odwiedzić kilkanaście miejscowości, aby promować Polski Ład i wyjaśniać na czym plan rządu polega.

W Rypinie Jarosław Kaczyński podkreślił, że jest to wielki program „zmiany naszego kraju, zmiany cywilizacyjnej”. – Zmiany, która będzie dotyczyła wszystkich, całej Polski – wszystkich grup społecznych, wszystkich regionów – powiedział Kaczyński.

Jarosław Kaczyński wyjaśnił, że istotnym momentem dla Polski będzie stanie się przez Polskę płatnikiem netto do UE. – Tymi, którzy mniej dostają, a więcej dają do wspólnej europejskiej kasy. To będzie przejście – można powiedzieć – do tej pozycji państw najzamożniejszych, najsilniejszych. My jesteśmy w stanie to zrobić realizując Polski Ład, w ciągu tego dziesięciolecia – stwierdził.

Prezes PiS zaprzeczył jakoby by Polski Ład miał wprowadzać większe obciążenia dla firm. – W ramach naszych programów na każdą gminą wypada średnio ponad 50 mln zł środków – powiedział.

Te ogromne pieniądze 770 mld środków europejskich, ale do tego też potężna pula pieniędzy z naszych własnych środków, (...) łącznie to będzie dobrze przeszło bilion złotych, ta pula ma być podzielona. Tak samo jak podzielone są środki europejskie – mówił Kaczyński. Dodał też, że te środki zostaną wytada dość szybko, bo „w ciągu trzech lat”.

Prezes PiS zwrócił także uwagę na sianie dezinformacji i kłamstw na temat Polskiego Ładu. Jak zauważył, „Polski Ład jest dzisiaj w sposób cyniczny, można powiedzieć bezczelny, zakłamywany”. – Próbuje się wmówić ludziom, że Polski Ład ma zmierzać przede wszystkim do tego, by podnieść podatki dla Polaków i w jakiejś mierze ich ograbić, a w szczególności, żeby ograbić przedsiębiorców. Otóż to jest bezczelne kłamstwo – stwierdził.

Kaczyński zwrócił uwagę, że w ramach Polskiego Ładu są przewidziane obniżki podatków oraz wprowadzenie ulg podatkowych. Jako przykład podał m.in. „30 tysięcy kwoty wolnej od podatku, rozszerzenie estońskiego CIT na większe firmy, ulgi na innowacje i ulgi dla start-upów, rozmaite ulgi związane z wejściem na giełdę i inwestowaniem na rynku kapitałowym” – czytamy na portalu TVP Info.

– Niedługo przedstawimy Polski Ład dla wsi – zapowiedział Kaczyński. Jak podkreślił Jarosław Kaczyńsi, tradycją Prawa i Sprawiedliwości jest już to, że formacja zawsze prezentowała oddzielny program dla polskiego rolnictwa.

Kaczyński zapowiadając Polski Ład dla wsi, zaznaczył, że ważnym pomysłem jest m.in., by rolnicy sprzedający swój towar wielkim przedsiębiorstwom otrzymywali pieniądze z góry – na rachunek powierniczy. – Krótko mówiąc, żeby nie można ich było ciągle okradać w ten sposób, że się ich kosztem po prostu kredytuje – mówił prezes PiS. Kolejną – jak zaznaczył – ważną kwestią jest rolniczy handel detaliczny – podaje dalej portal.

mp/pap/iar/portal tvp info/yt/pis

Komentarze

anonim2021.07.12 15:51
Powiedział ten co się ciężką pracą nie skalał. Idź buty założyć poprawnie dziadziusiu.
Oto "Nowy Ład" PiSsu:2021.07.12 11:00
Czekają nas kolejne podwyżki. W roku 2022 zapłacimy o 20 proc. więcej za prąd. Wzrost cen prądu będzie wręcz "skokowy" – oceniają analitycy. Prognoza jest oparta na dzisiejszych cenach kontraktów na dostawy prądu w roku 2022. Na rynku hurtowym energia podrożała z 250 do 350 zł za MWh.
katechumen2021.07.12 10:24
"Trzeba się bogacić .." Biedny , stary człowiek - polityk ! Żyjący na KREDYT - z paktowania z "diabłem" i jego sługusami. Bajkowy "Twardowski" podpisał cyrograf z diabłem własna krwią i dla własnych potrzeb a współczesny bohater " O dwóch takich co ukradli księżyc" "spuszcza krew" Narodu Polskiego i fałszywie prorokuje o DOBROBYCIE i "WOLNOŚCI" jak z Orwella. To u Pana Boga Łaska i OBFITE ODKUPIENIE a nie NIE w człowieku.
matis892021.07.12 10:09
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Klapaucjusz2021.07.12 10:04
W ramach innowacji można zalożyć nową partię polityczną. Jeśli komuś brakuje pomysłów politycznych to zawsze można zarobić noszeniem teczki za prezesem partii co jest ciężką pracą.
robaczek2021.07.12 9:30
tworza nową klase średnią; ]............................ powyżej minimum socjalnego to juz klasa średnia wg. pisiorkuf ;] ....................................... TRZA ELEKTORAT PRZEKONAC ZE TO ONI SA KLASĄ ŚREDNIĄ :] ........................... śliczne jak sobie wychowują pożytecznych idiotów włądzy ;]
kefas2021.07.12 8:29
i powiedział to naczelny nierób, który utrzymuj się całe dorosłe życie z podatków obywateli.
robaczek2021.07.12 8:03
NO TO POWIATY TRZA BEDZIE DOFINANSOWWAC ;] ........................... takm sa tylko pomytsly na SOCJAL!!!!! ;] ......................... daj daj daj daj daj daj daj daj................................. bo im sie należy!!!! ;] ................................ powiatufki za pińć stuf ;] ..............
Anonim2021.07.12 8:01
A co marszczyfiutek z Żoliborza wie o ciężkiej pracy albo innowacjach, skoro jedyne czym się całe życie zajmował to knucie i pasożytnictwo?
Jadwiga2021.07.12 7:37
Stary dziadku ze spróchniałym mózgiem odklejony od rzeczywistości, idź trzymać nogi w misce z ziemią , żeby się przyzwyczajać
Wicio Lipa jedno jądro zstepujące PO2021.07.12 7:17
straszny cios w żydokomunę i POplatfusów - zum Arbeit; verstehen Sie
http://100aferpis.pl/2021.07.12 7:04
"Rząd PiS zmarnował od miliarda do dwóch na budowę absurdalnego projektu elektrowni w Ostrołęce. I co? Jak się okazuje wedle ich wyborców nic się nie stało. Bo zegarek Nowaka, ośmiorniczki, tort p. Budki. Dewastują i rozkradają kraj, a tym ludziom to nie przeszkadza, bo się dzielą" - napisał na Twitterze adwokat Jakub Wende. "Pamiętam, jak media grzały nielegalnie nagrane pogaduszki z Sowy, a ośmiorniczki rosły w ustach oburzonym redaktorom. Dziś każda pisowska afera pojawia się i znika, a media nawet zamach na polski ustrój konstytucyjny są w stanie osłaniać narracją o 'sporze prawnym'. Wszystko gra" - wtóruje mu publicysta Przemysław Szubartowicz. I coś w tym jest. Dwie wieże, afera SKOK czy KNF, 2 miliardy dla TVP i gest Lichockiej, wycinka Puszczy Białowskiej, sprawa ministra Łukasza Szumowskiego, Mariana Banasia, loty marszałka Marka Kuchcińskiego, nagrody, które "po prostu się należały", Daniel Obajtek i "układ wrocławski" – lista afer w rządzie Prawa i Sprawiedliwości zdaje się nie mieć końca. Tak jak afera taśmowa i ośmiorniczki rozsypała rząd Platformy Obywatelskiej, tak wszystkie afery w rządzie PiS zdają się nie robić wrażenia na wyborcach tej partii. http://100aferpis.pl/
Dam2021.07.12 6:10
A czemu nie daliście tego cytatu "Chcemy, żeby ludzie w całej Polsce mieli tak samo"? Może nawet dla was zbyt blisko komuny? Dokładnie widać, że Kaczyńskiemu w niej nie pasowało tylko to, że to nie on rządził.
Bredzisz kaczko2021.07.12 5:53
Nic nie zrobiliście w tym kierunku tylko pieprzycie trzy po trzy, najbardziej przed wyborami. Cała ta wasza kasta polityków, którzy nie splamili się nigdy ciężką pracą jest gówno warta. Odpieprzcie się od nas ludzi, my was nie potrzebujecie, jesteście jak bolesny wrzód na tyłku. Zniknijcie, wyjedźcie do waszych mocodawców w Londynie, Waszyngtonie, Berlinie, Tel-Avivie i Moskwie. Mamy was dość!
katolik2021.07.12 5:34
SSPIS masono- naziści morduja Polaków chemią genetyczną, robią sobie badania jak na bydle. Nie było, nie ma i nie będzie większego zagrożenia wirusami niż zwykle w przyrodzie. Masono- naziści manipulują ludżmi, aby realizować plan depopulacji, zniewolenia i zamordyzmu wg Agenda 2030. Ci którym dali chemię genetyczna zaczną chorować i umierać w czasie, inni nawet jak sie zaszczepili, a nie dostali chemii, umra w swoim Bożym czasie.
Roman2021.07.12 7:15
Nie myl katolicyzmu z zacofaniem.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.12 5:21
15-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
Portofino2021.07.12 4:21
Tu na Frondzie dobrze widać te kłamstwa. Ależ kundle ujadają.
katolik2021.07.11 20:50
że tez jeszcze ziemia sie nie zapadła za twój nazizm, który uprawiasz
Lechu Keller- nie-" Katoliku"!2021.07.12 0:00
Lepiej się zamknij! ... Nie obrażaj nas Polaków, swoimi inwektywami! Już ci pisaliśmy nie raz, --- żebyś nie kłamał i nie podszywał się pod naszą Wiarę i narodowość!... Jakim trzeba być nierozgarniętym chłopkiem, żeby się swojej narodowości żydowskiej wstydzić!... Czyżby cię wyklęli za to, że jesteś ateistą żydowskim??? ... Czy to zwykłe tchórzostwo...?
Suweren2021.07.12 8:53
Wy ani Polakami jesteście ani nie jesteście. Jesteście po prostu pis-owcami. Beeee.
Suweren2021.07.11 19:04
A to dobre! Dlatego włąśnie specjaliści i przedsiębiorcy będą płacić wyższe podatki. Ale ciemnylud to kupi. Ciemnylud wszystko kupi.
Ziomal2021.07.11 18:41
Oddajcie PISdzielce kasę którą nakradliście ze spółek skarbu państwa, lewe dotacje i nagrody za rozwalanie państwa. Nepotyzm, kumoterstwo i kotupcja polityczna to znaki rozpoznawcze PISu. Boleszewicy z ZSRR byliby z was dumni.
Prezesie ja mam nadzieję, że to ostatnie twoje2021.07.11 18:33
pitolenie o Szopenie, wróćcie z podatkami do początku lat 90-siątych i zostawcie nas w spokoju, a zakładam, że jak Polak będzie bogaty to i Polska, ale wam żydom nie o to chodzi, wręcz odwrotnie. Te pseudo łady wsadź sobie w buty będziesz wyższy, co chwilę wymyślacie nowe pi.e.r.doły i myślicie, że wam wierzymy??? Odejdźcie na emeryturę, bo w przeciwnym razie Naród Polski tego nie wytrzyma i wyjdzie z pałami i żaden pseudo covid nas nie zatrzyma, oszuści i demoralizatorzy ze wzgórz golan.
Anonim2021.07.11 19:54
Kaczyński to Kalkstein. On i jego brat to zdrajcy i tragedia dla Polaków.
Po 11 ...2021.07.11 18:33
Prezes PiS o Polskim Zadzie: ,,Tak. Trzeba się bogacić, ale za znajomości, za poparcie, za informacje''
Rumcajs2021.07.11 21:10
Można można ani słowa w Przemówieniu Pana Kaczyńskiego ,o tusku i jego bandzie, ani słowa, a w przemówieniach tuska co zdanie to PIS PIS, i kto tu jest chory z nienawisci każdy widzi i słyszy że tusk , już od tej złosci w dekiel wali i to mocno że na 100% za dwa trzy miesiące trafi do szpitali psychiatrycznego po załmaniu psychicznym, tak samo jak Adolf Hitler też pod koniec życia go całkiem porąbało i waliło w dekiel.
Anonim2021.07.11 18:32
znowu wina tuska sie zrobiła, stary musiał ruszyć du/pe i wykazać sie jakąś resztkową aktywnościa ,co prawda lepiej gdyby nic nie gadał ,ale kto staremu zabroni?? i tak bredzi i bredzia jak poparzony kawą3
Anonim2021.07.11 18:13
Złodzieju! Najbardziej to się bogacą twoi koleżkowie na spółkach skarbu państwa. PiS = złodzieje.
Jawny2021.07.11 18:07
Dlaczego ta „demokratyczna” prasa, uzależniona od ośrodków zagranicznych, nie dostrzega tego, jak zmieniamy ten kraj? Dlaczego nie dostrzega, jak wiele pomocy dają nasze programy socjalne, jak przywracamy moralność po bałaganie stworzonym przez poprzedników? - 07.02.1934 r. Joseph Goebbels
Jawny - cd.2021.07.11 18:09
Każda autorytarna władza inspirowała się i inspiruje Dziennikami Josepha Goebbelsa, pisanymi w l. 1923-45. Skrzynka ze szklanymi mikrofiszami Dzienników odkopana została w 03.1946 przez Francuzów i Rosjan pod Berlinem, i na długie lata trafiła do Moskwy. Są abecadłem propagandy.
Anonim2021.07.11 17:48
ale stary dziad pier..doli, jakby nie było misiewicza piotrowicza i kryże
Topek2021.07.11 17:19
Nowa Polska inwestycja rozpoczynamy produkcję Poloneza z silnikiem betoniarki
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.11 17:16
zaszczaniec żoliborski to taki dzisiejszy Robin Chooj! pracowitym i uczciwym ukradnie i trochę rozda patologii by resztę rozdzielić wśród swojej bandy!
pocałuj swoją mamę w zad :)2021.07.11 18:36
d,e.b.il.u. !!!
Anonim2021.07.11 18:40
czepiasz sie celnie napisał tłuku z pissssssssss
Topek2021.07.11 17:15
Wy...dalaj kaczy niedorajdo wyprodukowanym polskim statkiem w stoczni albo autem elektrycznym made in Poland do swojego mentora Putina
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.11 17:14
14-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
PiS2021.07.11 17:14
Halo? Gdzie są ruskie trolle, które opłacamy i które mają wywyższać PiS I Prezesa pod Niebiosa? Za co wam płacimy? Do roboty i dawać pozytywne wpisy.
katolik2021.07.11 17:16
działa modlitwa, pada kappo i SSPIS nazisto- masoni
ekonomista2021.07.11 17:13
To towarzysz Jarosław chce decydować kto ma prawo się bogacić? Oczywiście poza rodzinami polityków w nadzwyczajnej sytuacji życiowej?
Anonim2021.07.11 17:10
500 plus to już za mało?
Józef2021.07.11 17:09
Czyli podniesienie składki zdrowotnej na 9 procent, to jest obniżenie podatków. Pisia ekonomia powala.
Kłamiesz i OŚMIESZASZ SIĘ!2021.07.12 0:35
"Józefie" vel Lechu- ! ... Komu ten kit o składce zdrowotnej chcesz wcisnąć!? ... TAK TO JEST, JAK NIE MASZ POJĘCIA ZIELONEGO, --- A O TYM PISZESZ! --- Przecież wiesz, że każdy z nas ciebie i twoje brednie ma w bardzo ..... głębokim --- niepoważaniu! ----- W/g przepisów, ---- Kwota składki zdr. w 2021 r. zależy od wartości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia na koniec 2020r! .... ZROBIŁEŚ SZUM, ---- BO PODWYŻSZONO SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ DO 9% ! JAK ONI ŚMIELI?! ---- OTÓŻ TA SKŁ.ZDR. W UB. ROKU WYNOSIŁA --- 362,34zł, --- a w tym roku --- AŻ 381,81zł. ---- Widzisz jaka Tragedia, --- podwyżka składki wyniosła aż 19,47zł. m-cznie! --Aj, waj! Widać, że gra warta twojego jadu, za taką wielką podwyżkę!... hahaha!
Akurat ten to się napracował że ho ho2021.07.11 17:08
Tusk przynajmniej malował kominy.
Grizzly2021.07.11 17:05
Gdy tak patrzę na jego fizyczny, umysłowy i kaczo podobny niedorozwój to jestem za aborcją
Anonim2021.07.11 17:01
http://100aferpis.pl/
Filip2021.07.11 16:57
Dokonania Jarosława Kaczyńskiego. Politycy z PiS-u doprowadzili do wydania 1,5 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce, po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Politycy z PO nie chcieli wybudować bloku C za co byli krytykowani m. in. przez Andrzeja Dudę. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Mateusz Morawiecki w porozumieniu z Jarosławem Kaczyńskim zmarnował 134 mln zł na w wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Podkomisja smoleńska Antoniego Macierewicza zmarnowała miliony i nie dokonała żadnych nowych ustaleń. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego rocznie kosztuje polskiego podatnika około 1,5 mln zł. Przemysł stoczniowy przez sześć lat rządów PiS-u nie został odbudowany. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić pieniądze z Funduszu Odbudowy. Nasz kraj ma otrzymać pieniądze z tego Funduszu pomimo PiS-wi, a nie dzięki PiS-wi. Rządzący wielokrotnie złamali Konstytucję i prawo europejskie. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Mamy największą inflację w Unii Europejskiej, a zadłużenie finansów publicznych rośnie jak nigdy do tej pory. Propaganda pisowska do perfekcji doprowadziła umiejętność podawania zmanipulowanych i przekłamanych informacji. Mam nadzieję, że Donald Tusk uratuje nas przed dalszymi szaleństwami Jarosława Kaczyńskiego. Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska i nie jest krytykowany za działania, za które pisowcy krytykują Donalda Tuska. Pod względem korupcji, nepotyzmu i kolesiostwa PiS przebił wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. W spółkach skarbu państwa nie zasiadają fachowcy, tylko pisowcy. Naród we wszystkich kolejnych wyborach, musi PiS-wi pokazać czerwoną kartkę i wrócić do normalności.
NEOS com pl2021.07.11 16:55
POPIS Cu-nfederacji czerwonego buraka i lesnego dzadka ... obrzezane i pejsate ...szabrownicy 2.0 ... won za Don !!!! .... https://www.youtube.com/watch?v=kxB-jDcmuJw https://www.youtube.com/watch?v=17RFUPZkiMs&t=18s
Anonim2021.07.11 16:53
,,Tak. Trzeba się bogacić, ale za pomysł, za ciężką pracę, za innowacje''-----czyli jak Mateusz Morawiecki przyjaciel Donka i przyjaciel pedofila Gulbinowicza.Ale co tam,ważne że teraz jest wPiS.