02.12.21, 09:05Fot. Screenshot You Tube, sejm.gov.pl

Prezes PiS organizuje zjazd liderów europejskich partii prawicowych i konserwatywnych

W najbliższą sobotę odbędzie się Warsaw Summit, spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, z udziałem szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Podczas sesji roboczych będą oni dyskutowali m.in. o przyszłości Unii Europejskiej i ewentualnych reformach instytucjonalnych Wspólnoty.

Według wcześniejszych zapowiedzi organizatorów spotkania - europosła PiS Tomasza Poręby i sekretarza ds. międzynarodowych PiS Radosława Fogla, na zaproszenie Kaczyńskiego do Warszawy przyjadą szefowie kilkunastu konserwatywnych partii europejskich. Chodzi m.in. o przewodniczącego hiszpańskiego Vox Santiago Abascala czy przewodniczącego Fideszu Viktora Orbana.

Według źródeł PAP w Prawie i Sprawiedliwości, w sobotnim spotkaniu udział weźmie również premier Mateusz Morawiecki.

"To będzie kolejny krok ku budowaniu szerszej platformy porozumienia europejskich partii prawicowych i konserwatywnych. Wszyscy uczestnicy spotkania już teraz mają nadzieję, że zaowocuje ono czymś większym w przyszłości, być może w przyszłej kadencji Parlamentu Europejskiego" - mówił PAP jeden z polityków PiS.

Według wstępnego programu, spotkanie rozpocznie się po godz. 10 od wystąpienia prezesa PiS.

"Później w formule zamkniętej odbędą się dwie sesje robocze, podczas których szefowie europejskich partii i towarzyszące im delegacje będą dyskutować o przyszłości Europy, Unii Europejskiej, o ewentualnych reformach instytucjonalnych Wspólnoty, a także o możliwości przyszłej współpracy" - przekazało źródło PAP w PiS.

Spotkanie ma zakończyć się przyjęciem wspólnej deklaracji szefów ugrupowań biorących udział w spotkaniu.

Na początku lipca br. członkowie prawicowych, konserwatywnych ugrupowań, których przedstawiciele zasiadają w Parlamencie Europejskim podpisali wspólną deklarację ideową. Deklaracja została podpisana m.in. przez: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przewodniczącą Braci Włochów Giorgię Meloni, przewodniczącego hiszpańskiego Vox Santiago Abascala, przewodniczącego Fideszu Viktora Orbana, przewodniczącego Ligi Matteo Salviniego oraz przedstawicieli kilkunastu innych partii centro-prawicowych.

W deklaracji jej sygnatariusze podkreślili, że celem podjętej przez nich współpracy jest głęboka reforma UE poprzez powrót do idei, które legły u jej podstaw z suwerenną rolą narodów europejskich. Ponadto w deklaracji zwrócono uwagę na spadek zaufania obywateli państw członkowskich do jej instytucji, co - według sygnatariuszy - jest konsekwencją "reinterpretacji treści Traktatów".

 

ren/PAP

Komentarze

matis892021.12.2 14:27
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
OSTRA ORKA!!!2021.12.2 13:17
„Szaleństwem jest demonizowanie prezydenta Rosji” – mówił w 2018 r. w dzienniku „La Repubblica” premier Węgier Viktor Orbán. "W Europie bardzo ryzykowne jest wypowiedzenie choćby pół słowa przychylnego Putinowi. Przedstawiany jest z kopytkami i rogami, jak diabeł. Aby być uznanym za dobrego Europejczyka obowiązkowe jest opisywanie Putina jako diabła" - stwierdził Orban. Węgierski premier zaznaczył, że Putin "rządzi wielkim i prastarym imperium" i odbudował wielkość swego kraju, a Rosja odgrywa znów pierwszoplanową rolę w światowej polityce. "UE nie rozumie Rosji" - dodał premier Węgier.
PomnikKryptaKruchtaZaślinioneSiorbanie2021.12.2 12:29
To ludzie z Europy, z krajów normalnych. Będą w szoku, kiedy żałobnie załupieżony dziadyga Kaczyński w nasiąkniętych kocim moczem trumniakach nie do pary, zawlecze ich na wiele godzin konduktem pod pomniki, na cmentarze, do krypt i krucht. Z drugiej strony, kiedy zobaczą wygniłe pieńki w otworze zaślinionym ohydnym siorbaniem i mlaskiem - ulży im, że ohydny dziadyga Kaczyński nie zna ni słowa w żadnym języku, poza łamanym polskim i nie będzie parł do rozmów twarzą w twarz...
QWE2021.12.2 11:19
PIS razem z prawicowymi neonazistami Europy idzie jednoczyć się z Putinem i Łukaszenką. Tylko głupcy tego nie widzą.
Anonim2021.12.2 11:02
W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
AAAtomek2021.12.2 10:38
No prawaki, nie wstydźcie się i wypiszcie "wszystkich" waszych gości? Czy będzie kryształowa noc? A może planujecie pochody z pochodniami a la 3-Rzesza?
Anonim2021.12.2 10:30
Łukaszenka i Putin tez przyjadą? PiS pięknie zmarginalizował Polskę na arenie międzynarodowej.
Po 11 ...2021.12.2 10:22
Zjazd? To już nawet zjazdy wróciły? Kolejny zjazd PZPR? A może i hasło wróci: "Proletariusze Wszystkich Krajów łączcie się” po czesku: „gołodupki hop do kupki”.
OSTRA ORKA!!!2021.12.2 13:11
Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej - NIECH NAM ŻYJE!!!
SZOK!!! BOŻE JAKA ORKA OSTRA!!!!2021.12.2 10:00
Nowa międzynarodówka: przyjaciele Putina i neofaszyści z inicjatywy Kaczyńskiego? „Szaleństwem jest demonizowanie prezydenta Rosji” – mówił w 2018 r. w dzienniku „La Repubblica” premier Węgier Viktor Orbán. Największym sojusznikiem Putina i... Kaczyńskiego w Europie są Orban, Salvini i Le Pen. Putin finansuje swoich sojuszników, a przeciwko Kaczyńskiemu organizuje ruch migrantów, który przypadkowo wzmacnia sondaże PiS.
OSTRA ORKA!!!2021.12.2 9:57
Węgry w coraz silniejszym uścisku Putina. Budapeszt zaciąga pożyczkę w Moskwie. https://www.fronda.pl/a/wegry-w-coraz-silniejszym-uscisku-putina-budapeszt-zaciaga-pozyczke-w-moskwie,170419.html
Dam2021.12.2 9:35
Przewodniczącego Fideszu Viktora Orbana - tego, co się uzależnia od Rosji, o czym pisze fronda? Przewodniczącego Ligi Matteo Salviniego - tego z Putinem na koszulce? https://imgur.com/a/QGYoRcl Giorgię Meloni - tej od gratulacji dla Putina? "Complimenti a Vladimir Putin per la sua quarta elezione a presidente della Federazione russa" (Gratulacje dla Władimira Putina z okazji jego czwartego wyboru na prezydenta Federacji Rosyjskiej). Fajnie. Dokładnie to pokazuje, w którą stronę nas PIS ciągnie. Któryś jeszcze idiota będzie twierdził, że PIS jest przeciw Rosji?
Ala Wilk2021.12.2 9:34
Czyli zlot wielbicieli Putina i Łukaszenki
ala2021.12.2 13:10
Mniej tvnienawiść!