11.09.19, 08:55Screenshot TVP Info

Prezes PiS wyjaśnia swoją wypowiedź na temat rodziny

Jarosław Kaczyński w rozmowie na antenie Polskiego Radia odniósł się do swoich słów na temat tego, czym jest rodzina. Po jego słowach, które padły w trakcie konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie spotkał się bowiem ze sporą krytyką.

Tymczasem jak wyjaśnia prezes PiS w rozmowie na antenie radiowej „Jedynki”:

Jestem za szacunkiem dla kobiet, które wychowują samotnie dzieci, ale tłumaczyłem, że to, co jest fundamentem naszej cywilizacji, czyli trwały związek między kobietą a mężczyzną i dzieci, które przychodzą z tego związku, jest czymś cennym i to w tym wymiarze cywilizacyjnym”.

Zaznaczył, że przeciwnicy polityczny PiS deklarują zniszczenie owego modelu cywilizacyjnego. Dodał:

Możemy się obronić i to jest w interesie nas wszystkich, aby te pokolenia i te które przyjdą, będą mogły żyć w świecie życzliwym”.

Dalej mówił o „planie Rabieja”, który ma być realizowany, a dzieci „mają być przedmiotami”.

Dalej, odnosząc się znów do swoich słów na temat rodziny, przyznał oczywiście, że szanuje różne sytuacje wynikające z przypadku, nieszczęścia czy trudnych wydarzeń. Dodał, że jednocześnie chodzi o opowiedzenie się za tym, co legło u podstaw naszej cywilizacji.

dam/PR1,Fronda.pl

Komentarze

Agnieszka2019.09.11 13:15
Czym innym jest sytuacja, gdy ludziom związek nie wychodzi, ktoś ginie a pojawia się dziecko a czym innym sytuacja, gdy na przykład wyrachowana kobieta traktuje sobie faceta jak dawce nasienia oraz portfel i "robi" sobie dzidziusia dla zaspokojenia swoich różnorakich potrzeb bez patrzenia na potrzeby dziecka i najlepsze warunki rozwoju czyli życie z kochającymi siebie i jego ojcem i matką. Nie wolno pozwolić, żeby patologia egoizmu i posiadania dzieci "do czegoś", 'na swój użytek" (choćby tylko emocjonalny") została w cywilizowanym państwie uznana za normę nawet w pełnych, tradycyjnych rodzinach a co dopiero poza nimi.
Spoko2019.09.11 11:08
"z przypadku, nieszczęścia czy trudnych wydarzeń" No chyba, że się jest bratową stryja. Wtedy można mieć i trzech mężów a mimo to wszystko będzie w porządku, pozostając w zgodzie z wartościami i Tradycją.
Max Fiend2019.09.11 10:41
Następny tłumacz wolskiej mowy jak Zybertowicz? :-D
qwerty2019.09.11 10:16
"trwały związek między kobietą a mężczyzną i dzieci, które przychodzą z tego związku" - tak powiedział facet który żyje z kotem, a bratanica na to: - Wujek ! Weź się puknij w łeb. I taka to przykładna rodzinka.
Jarek2019.09.11 9:08
Prawdziwy ekspert. Człowiek, który nie potrafił stworzyć własnej rodziny - wypowiada się na temat rodziny. O czym o wzajemnych relacjach z kotem? Ale macie "ekspertów" Podobnie "sukienkowi" też wielcy eksperci od rodziny.
Marian2019.09.11 13:48
Pozdrow Inowroclaw.